PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fire-evo ankara lpg montajı-fiyatlar

alibaba06
09/08/2012, 08:48
Merhaba arkadaşlar,

İlk mesajım foruma :)

3-4 aydır artık bende bir evo.cuyum.
2010 model 8000 km. de bir punto evo satın aldım. Ama maşşallah cüssesinden beklenmeyecek benzin tüketimine sahip kendileri :)
hele dizel palio'dan buna geçince eski tüketimi mumla arar oldum.

Artık LPG zamanı geldi diyorum.

Ankara'da güncel lpg montajı yaptıran arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi? Yani güncel fiyatlar, nerde yaptırdınız vs..?

herkese selamlar, kazasız belasız sürüşler dilerim

1ocak2011
09/08/2012, 08:59
Kartaş Maltepe Servis Müdürü Bey var, Kendi elleri ile montajını yapıyor. Bir görüşmenizi tavsiye ederim.

ZAK1980
09/08/2012, 21:50
Arkadasım Nisan ayında lpg montajını Brc mocanda taktırdım kaputu actıgınızda bellı olmuyor lpg kıtlerı falan fılan aracın cekısınde herhangı bır sıkıntıda yok klıma acık gayet ıyı durumda benzınlımı lpg lımı fark yok bınende anlamıyor zaten yanı eskı teknolojı cıdden bellı edıyormus kendısını.Bizim aracların motoru sankı lpg ıcın yapılmıs sımdıler hıc bellı etmıyor
Lpg yı taktırdıktan sonra Kartaş Maltepe Servis Müdürü Bey ıle gorustum lpg nasıl olmus , eksıklıklerı nelerdır dıye ,sagolsun yardımcı oldu benım montajım gayet ıyı gorsellık acısından fakat kafamı uzun sure mesgul eden olay su oldu Yetkılı Fıat servislerinın tamamımı uyguluyor bılmıyorum ama abı uyguluyor ve boruların arac ıcerısınde herhangı bır yere degmesının zamanla deformasyon olusturacagını bununda gaz kacakgı olusabılcegını ıfade ederek kendılerının boruların uzerıne koruyucu kılıflar gecırerek normalde arac ıcerısındekı herhangı bır parcaya surtunmesını engellemerıne ragmen bu koruyucu kılıflarlada ısı saglama aldıklarını yanı herhangı rısk faktorunu dahı gozardı etmedıklerını anladım ve normalde montaj yapan bırcok hatta tamamının boruları kelepçe denılen plastıklerle bırbırıne bagladıklarından oturu bu kelepcelerın zamanla aracın motorunun calısmasından dolayı olusan tıtresımler sonucu plastık gaz borularını delebılecegını bunun netıcesındede aracta gaz kacagının olusabılecegını konusmamızda anlattı.Benım aracın borularını kontrol ettı,boruları kelepceden kurtarıp ,boruya zarar vermeden ve dıger boru ve arac kısımlarına surtunme yapmasını önleyen aparatlar ıle boruların bırbırıne surtunmesını engelleyerek aracın dahada guvenlı olmasını sagladı.
Şimdi sen bana sen nıye servıste taktırmadın dıye sorar ısen eğer; cevremdekı ınsanların (Eş,Dost,Akaraba) taktırdıgım markada ısrar etmelerı ,servıse karsı ön yargıları (servıs dısarının 2 katına yapar),bu marka cok ıyıdır baksa markayı sakın taktırma telkınlerıne kandım dıyebılırm .
Fıat olarak brc gıbı markalarla üç asagı bes yukarı aynı servıs dıye bılırm ınsanın ıcı rahat oluyor yaoılanı gorunce abı kendı ellerıyle ugrastı dıdındı .Bır dahakı sefer Kimseyı dınlemem hangı marka aracım olursa olsun abıye montajı yaptırırım ,arac sahıbı gıbı basında duruyor ve kendısı yapıyor lpg montajını lpg taktıracaksan beye aracı gozun kapalı teslım edebılrısın cıdden oldukca bılgılı ve keske burada taktırsaydım demedımde degıl işin gercegı
Bu arada kensıne ugrayacam bır ara Ramazan ayı iş güç coktur ,malum ınsanlarda oruç bu yogunlukta rahatsız etmek ıstemıyorum

SKELETER
10/08/2012, 03:11
Serviste yaptırın kafanız rahat olsun

ahmetcihanokke
13/08/2012, 03:19
ben 4 ay önce yaptırdım.maltepede takıldı tüp. benzinde 33kr filan yakıyodu lpg 1.95 filanken çok çok iyi değerler yakaladım gerçi hala öyle 147kr yaktı en son.son zamlada 180 filan yakıyo sanırm bakmadım.
ancak her iyi şey gibi bununda sıkıntıları var.
1)araçta normalden fazla bir enjeksiyon sesi var.o ses dinlersen kafayı bile yedirir sana(servisde sadece landirenzo takıyolar oda herkezde yapıyormuş o sesi. abininkinde bile yapıyomuş)
2)benim arabada klima açıkkende arabanın gitmediiği hissini verdi.iş yerinden birisi daha almıştı ondada var lpg servisde taktırdı oda öyle diyor bu benim görüşüm

ben tüpü taktırdığımda 9319 kmdeydi araç.bu km kadar 4tlden olsa ltresi(aldığımda 4.3 tl filandı) 4bin tl para vermiş oldum benzine.ilk başta taktırsaydım şimdiye çokdan amorti etmişti...

alibaba06
14/09/2012, 14:47
Bugün akşama alıyorum inşallah bizim bebeği abiden.
rahatça gezeyim biraz :D

3 gün ayrı kaldık arabadan, sabah karaladım bişeyler hasretten :D
alt tampon olmadı salladım bende :D

https://b1209.hizliresim.com/11/g/d0ufq.jpg

1ocak2011
14/09/2012, 14:59
Hayırlı olsun, Akşam aracınızı gördüm, Maaşallah.

alibaba06
18/09/2012, 12:18
teşekkür ederim,

İlk izlenimlerim gayet olumlu, 70'lık gazla eskişehire gidip geldim. 460 km gidiş geliş
benzinle 120-130 TL'ye gidiyordu.
yol bilgisayarı ort. 6.0 lt gösterdi.

kaba hesapla lpg ile ort. 6.45 lt yakmış.

yalnız ankaradaki 2,36 aygaz, eskişehirde 2,60 :D vay canına dedim...
uzun yollarda ankaradan fullesek bile illa kazık yiyicez yolda.

Bu arada teslim alırken görüşemediğim bey'e de teşekkür ederim buradan.

herkese kazasız belasız güvenli sürüşler ve mutlu günler dilerim

kozlulum67
21/09/2012, 21:05
ne marka attırdın onuda paylasırmısın ve malıyetı toplamda kaca geldı? bu arada hayırlı olsun...