PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Simit depo ve stepne

raptor9999
06/08/2012, 00:46
arkadaslar benım puntoda lpg tankı sımıt depo ve stepnenın yerıne monte edılmıs...sımıt depo benım hıc sevmedıgım bı olay cunku sartlar ne olursa olsub stepnesız yola cıkmam...bundan oncekı aracımda uno ıdı ve maalesef oda sımıt depoydu 2 sene boyunca hıc stepneye ıhtıyacm olmadı ama yınede prensıb geregı stepnesız yola cıkmam...bu durumda lastıgı bagaja o halıyle koydum ama hareket halınde sureklı takır tukur ses gelıyor sert kalkıslarımda yada anı frenlerımde lastık vuruyo saga sola rahtsız oluyorum....bu durumda bana onerebılecegnz bı fıkır varmıdır ? lastıgı nasıl ne sekılde koymalıyım...benımle aynı durumda olan arkadaslar varsa onlar nasıl yapıyor stepne ısını merak ettım...saygılar tum foruma....

Birkan61
06/08/2012, 00:56
Lastiğin önüne ya da arkasına ilk yardım çantasını falan koyabilirsiniz. Ya da içi gazete kağıdıyla dolu olen poşetler lastiğin önüne ve arkasına vurmasını engelleyecek şekilde..

ligdevi
06/08/2012, 01:09
imkanın varsa silindir tüp taktır stepneyide yerine koyarsın, imkanın yoksada birkan arkadaşın dediği gibi lastiğin sağını solunu yumuşak bişeyle beslersin veya lastiği lastik bagaj ipleri vardır onla sabitlersin ses kesilir ...

erdiyilmaz
06/08/2012, 05:51
4-5 secenegin var hangisini istersen sec :)

1. standart stepneyi bagaja koyarsin, bicimsizdir, sigmaz o sekilde binersin,
2. ince stepne alir biraz daha yerden tasarruf edersin,
3. lastik tamir kiti alir stepnesiz binersin,
4. simit lpg tupunu degistirir stepneni yerlestirirsin,
5. hicbir sey yapmaz o sekilde binersin.

Ziyaretci040
06/08/2012, 11:24
Aslında aklıma bi yöntem geliyor herkez görmüştür esniyebilen ucları kancalı bisikletlerde falan kullanılan ipler var.koltuğa ufak iki tane çengel vida monte edip yedeklastiğide oraya sabitliyebilirsin.Bunu yapmak istemezsen eğer lastik tamir kiti candır.

fuatcosar
06/08/2012, 11:39
Arkadaşlar bence hareket edip ses yapan stepne değil. ortasındaki krikonun filan bulunduğu plastik. bende de aynı durum söz konusu. bahsettiğim plastik tam oturmuyor stepnenin ortasına ses bundan kaynaklanıyor. zaten lastiğin yerinden oynaması biraz zor hem ebat olarak zor sığıyor hem de lastik olduğun için pek kaymıyor kaysada ses yapmıyor. sesin kaynağı tamamen ortadaki plastik..

raptor9999
06/08/2012, 12:36
Arkadaşlar bence hareket edip ses yapan stepne değil. ortasındaki krikonun filan bulunduğu plastik. bende de aynı durum söz konusu. bahsettiğim plastik tam oturmuyor stepnenin ortasına ses bundan kaynaklanıyor. zaten lastiğin yerinden oynaması biraz zor hem ebat olarak zor sığıyor hem de lastik olduğun için pek kaymıyor kaysada ses yapmıyor. sesin kaynağı tamamen ortadaki plastik..

evet kesınlıkle bende aynı fıkırdeyım...sesı cıkaran ortadakı plastık tabaka aklıma gelen en ıyı cozum o plastık kıtı bosaltmak sadece lastık kalsın...plastık kıtın ıcındekılerıde bı torbaya koyup koltuk altına fılan koymak sanırım...

moiz
06/08/2012, 13:45
plastik kitin ortasındaki sabitleyici vidaya uygun bir kelebek civata ve geniş bir parça ile kiti lastik üstünde sabitleyebilirsiniz. Kaymayı önlemek için de bagaj zeminine uygun kaydırmaz kestirip sermenizdir.

Ziyaretci040
06/08/2012, 13:51
Lastiğin ortasınıda dediğim şekilde sabitliyebilirsin gerdir tak uçtaki kancalarını bitsin.3 5 lira bişi.

raptor9999
06/08/2012, 23:14
fıkırlerınız ıcın tesekur ederım arkadaslar....bugun soyle yaptım , ortadakı plastık kıtın uzerındekı butun zımbırtıları sokup hepsını ilk yardım cantasının ıcınde sıgdırdım plastıgıde getırıp evın bı kosesıne koydum...sadece lastık kaldı ortada ınceledım cok fazla oynama yapması ıcın mesafesı yok...bakalım bundan sonra ses yapıcakmı...lastıkde sıfır daha hıc kullanılmamıs her bagajı actıgımde elımı bı suruyorum hosuma gıdıyor sımsıyah lastıge yaf :)

fuatcosar
06/08/2012, 23:27
plastik kitin ortasındaki sabitleyici vidaya uygun bir kelebek civata ve geniş bir parça ile kiti lastik üstünde sabitleyebilirsiniz. Kaymayı önlemek için de bagaj zeminine uygun kaydırmaz kestirip sermenizdir.

hay ağzına sağlık abicim hiç aklıma gelmemişti bak bu. ilk işim bu fikri hayata geçirmek olacak. jantın dış yüzünden orta deliği kapatacak bir parçayla parca üzerine montelenmiş orjinal vidaya uygun bir somunla hallolur bu sorum. teşekkürler.