PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : silkeleme..

sel80
05/08/2012, 20:11
mrb forum sakinleri...benım sorum şu;aracım marşa bastığımda hemen başlayan gurultu şeklınde silkeleme bunu uzun sure stopta kaldığı zaman yapıyor vıtes boştayken gaza basınca kesılıyor.aracım lpg lı bu arada acaba lp ile mı ılgılı tan anlamış değilım.bu konuda yardımlarınızı beklıyorum...teşekkurler.

tayfux
05/08/2012, 22:03
hocam lpg li araçlarda motordan kaynaklanan bir sıkıntı varsa bence ilk baktırmaları gereken yer lpg sistemidir..

sel80
10/08/2012, 22:38
başka fikri olan yokmu arkadaşlar...

kdrrshnn
10/08/2012, 23:53
benim aracım dizel aynı problem bendede var arabayı ilk çalıştırdığımda 4 5 saniye kadar silkeleniyor sonra normala dönüyor gaza basarsam o 4 5 saniye içerisinde kesiliyor böyle bir konu bende açmıştım daha önce bujilerden yakıttan olabilir dediler arkadaşlar yorumları için sağolsunlar.

oknadr
10/08/2012, 23:54
yüksek ihtimalle lpgden dolayı yapıyor, lpg ustanıza gidip bi bilgisayara bağlatmanızda fayda var, sanırım ufak bi ayarlamayla sorun çözülebilir

biancoangelo
11/08/2012, 00:14
Büyük ihtimal Lpg den kaynaklanmış olabilir. Lpg filtrenizi ve miatlı lpg çevre ekipmanlarınızı bi gözden geçirtmelisiniz. En son çare lpg beyninde bi problem olabilir. ufak bi ihtimal ama devir sensörünüde unutmamak gerekiyor. Eğer aracınızın ibresinde sallantı (devir ibresi) görüyorsanız; muhakkak devir sensöründendir. Bi ihtimalde bujilerinizden kaynaklanabilir...Bi buji yada iki,üç yıpranmış ise bu sarsıntıya sebep olur. Hava filtrenizede baktırın derim.Bi çok alternatif var. hepsinide yazmak istemiyorum...