PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayret ettim sıkısma onleyici yok !!!

azizdost
14/07/2007, 12:30
Arkadaslar arabam 1.3 dynamic + kp..4 cam otomatik tek dokunusla acılma var fakat sıkısma onleyici yok alalı 15 gun falan oldu yeni farkettim 2 yasında bir oglum var ve araba delisi arabanın herseyini benim kadar biliyor su an diyebilirim :) fakat kafasını surekli cıkarttıgı o camı olurda kapatırsa sonucu dusunmek bile istemiyorum allah korusun sanırım baska arkadaslarında araba delisi kucuk cocukları vardır bu konuda dehsete dustum acıkcası bu hiçmi dusunulmemiş akıllarına gelmemişmi acaba en azında sıkısma sensoru yok madem neden tek dokunus yapıyorsun bana cok sacma geldi acıkcası ve cokta tehlikeli takılabiliyorsa taktıracagım eger takılmıyorsada cocugumu aractan mumkun oldugu kadar uzak tutacagım , acma kontagı calısmasın camlar diyen arkadaslar olabilir tabii basit mantıksal olarak ama aklımızda bir suru sey varken unutulabilir arac calısır halde olabilir ve bu bir anlık birşey ve cocuklarında kasla goz arasında ne kadar hızlı olabildikleri malum.... ama daha onceleri bindigim hiçbir aksesuarı opsiyoneli olmayan 2001 model corsada bile olan bu basit ozelliği nasıl olurda tofas atlar yada opsiyon diyebilir inanamadım dogrusu....
Baktım az once sitede sadece emotıon versiyonuna sensor koymuslar bu buyuk bir sacmalık bence ....

anvil
14/07/2007, 12:31
4 cam da otomatik mi sizde

azizdost
14/07/2007, 12:34
evet hepsi otomatik kp paketli

4 cam da otomatik mi sizde

femoli
14/07/2007, 12:59
evet aslında büyük eksiklik malesef...

viper
14/07/2007, 14:58
Evet, bencede çok büyük eksiklik:(

BERKAY
14/07/2007, 15:15
valla benım benım camlarda otomatık deıl ya alla alla

nasrettinhoca
14/07/2007, 15:16
Levent haklısın...Sensörsüz otomatik olacağına manuel olması bence daha güvenli...Benim ki manuel ... iki oğlum var hiç problem yaşamıyorsun..

Arka camlar ya sensörlü otomatik olacak yada manuel....Sensörsüz otomatik bence de güvensiz...

azizdost
14/07/2007, 15:23
yok hadi butun camları otomatik yaptın bari tek dokunusla kapanma yapma normal eletrikli olsa neyse kafasını sıkıstırıp tam kapanıncaya kadar tutulmaz buton ama bunda oyle değilki bi kere dokundumu işlem tamam hangi akla hizmettir bu hiç anlam veremiyorum bunun opsiyonal olarak düşünülmesi çok bencilce.

akin78
14/07/2007, 17:54
Bende geçenlerde arkadaşın eli sıkışınca anladımki o özellik yok :)Eli camdaymış yanlışlıkla kapattım camı eli sıkıştı arkadaşın ama çok şükür birşey olmadı.

mustafa
14/07/2007, 20:37
ne yani dynamicte mercedes donanımının olmasını mı istiyorsunuz ?? Birz dahaa para koyup emotion alsaydınız ...:)

mustafa
15/07/2007, 00:01
ne yani dynamicte mercedes donanımının olmasını mı istiyorsunuz ?? Birz dahaa para koyup emotion alsaydınız ...:)

Böyle bir özellik için mercedes almaya gerek yok sanıyorum....

Evet yok benim mesajımda da belirttiğim gibi GP nin emotion modelini almaları yeterlı :)

karaburak
15/07/2007, 00:16
Valla benimkisinde var (emo olduğu için herhalde) kolumu feda etme riskini göze alarak denedim :)

ABNEW
15/07/2007, 00:34
Bence de konmalıydı bu sensör tüm 4 cam otomatiklere...

Er-NnN
15/07/2007, 02:07
yaw bu sensör gp den çok daa ucuz olan hyundailerde bile var bence emo deil 4 cam otomatikse her arabada olmalıdır...

azizdost
16/07/2007, 12:46
bu ozellik için emo alınması fikri yanlıs...Sen kapı yapıyorsun kol takmıyorsun bikere giren cıkmak için kırmak zorunda gibi bişey bu ya olmaz boyle sacmalık.Eger camları tek dokunusla kapanır yapmasalar hiçbir diyeceğim olmazdı ama yaptıkları cok sacma..sıfır opsiyonel li 2001 model corsa da bile vardı... bu konu bence mazeret kabul etmez.Mahkemelik olsan haklı bile cıkılabilir sanıyorumm.Ben o kitapçık ta dikkat cocuklar için tehlikelidir bir kere dokunuldumu bir daha durmaz el kol vs. sıkısabilir zarar verebilir diye bir ibare gormedim.Tüketici mahkemesine cok gittim allah korusun boyle bir kaza olsa bir cocuk zarar gorse inanın mahkeme emo alsaydınız diyen arkadaslar kadar hos gorulu yaklasmaz firma kesinlikle suclanır.........

mustafa
16/07/2007, 13:45
bu ozellik için emo alınması fikri yanlıs...Sen kapı yapıyorsun kol takmıyorsun bikere giren cıkmak için kırmak zorunda gibi bişey bu ya olmaz boyle sacmalık.Eger camları tek dokunusla kapanır yapmasalar hiçbir diyeceğim olmazdı ama yaptıkları cok sacma..sıfır opsiyonel li 2001 model corsa da bile vardı... bu konu bence mazeret kabul etmez.Mahkemelik olsan haklı bile cıkılabilir sanıyorumm.Ben o kitapçık ta dikkat cocuklar için tehlikelidir bir kere dokunuldumu bir daha durmaz el kol vs. sıkısabilir zarar verebilir diye bir ibare gormedim.Tüketici mahkemesine cok gittim allah korusun boyle bir kaza olsa bir cocuk zarar gorse inanın mahkeme emo alsaydınız diyen arkadaslar kadar hos gorulu yaklasmaz firma kesinlikle suclanır.........

Eğer katalogda bu özellik var göründüğü halde gerçekte yoksa haklısınız.Ama kataloğu açın ve dynamicin özelliklerine bakın derim.Mesela ben arabamda niye cruise control yok diye lanet etmiyorum çünkü alırken iyi araştırmıştım gp nin ve rakiplerinin özelliklerine iyi bakmıştım ve biliyordum arabada neyin olup neyin olmadığnı

azizdost
16/07/2007, 14:05
Saygıyla karsılarım bu da sizin fikriniz tabiiki...

Eğer katalogda bu özellik var göründüğü halde gerçekte yoksa haklısınız.Ama kataloğu açın ve dynamicin özelliklerine bakın derim.Mesela ben arabamda niye cruise control yok diye lanet etmiyorum çünkü alırken iyi araştırmıştım gp nin ve rakiplerinin özelliklerine iyi bakmıştım ve biliyordum arabada neyin olup neyin olmadığnı

Denizzz
16/07/2007, 15:50
sıfır opsiyonel li 2001 model corsa da bile vardı...

1997 model 1.4 60 PS Opel Corsa Swing' te bile vardı...

ki bu araç öyle bir şeydi ki, düşünün ya otomatik vites ya da klima seçmek durumundaydınız...ikisini birden motor kaldırmıyor diye sunamıyorlardı...

ABNEW
16/07/2007, 18:02
1997 model 1.4 60 PS Opel Corsa Swing' te bile vardı...

ki bu araç öyle bir şeydi ki, düşünün ya otomatik vites ya da klima seçmek durumundaydınız...ikisini birden motor kaldırmıyor diye sunamıyorlardı...

Bunu da ilk defa duydum Deniz, ya klima ya otomatik demek:):):)

Denizzz
16/07/2007, 18:18
Bunu da ilk defa duydum Deniz, ya klima ya otomatik demek:):):)

10-13 yaş arası arka koltukta zor bir çocukluk yaşamıştım...akıttığım her damla ter şahidimdir...

ABNEW
16/07/2007, 18:35
Demekki otomatik tercih etmiştiniz zamanında:D

asqhelon
18/07/2007, 11:56
Bahsettiğiniz konu gerçekten önemli ve üretici tarafından üzerinde durulması gerekiyor. Ancak benim size tavsiyem 2 yaşındaki çocuğunuzun uygun bir çocuk koltuğu ile araçta yolculuk etmesi. Böylece hem kaza anında daha güvende olur hem de bahsettiğiniz çekinceniz ortadan kalkar. Çocuk koltuğunda yolculuk etme yaşını geçtiğinde de otomatik camlara karşı bilinci de gelişecektir zaten.

Lordrivendel
18/07/2007, 12:22

Dostum saptamaların doğru.
Bu konuda yapabileceğim tek yorum, bildiğiniz gibi araçlar dizayn edilirken "hedef müşteri kitlesi" en baştan saptanır. GP 'nin sportif görünüşü ve tarzı nedeni ile çocuklu aile aracı olarak düşünülmedi sanırım. Bu tarz eksikler o nedenle mevcut, çocuk kilidi, cam sensörü... vs.

ABNEW
18/07/2007, 23:43
Çocuk kilidi var GP lerde Ahmet?

Lordrivendel
18/07/2007, 23:48
Activeler de?

ABNEW
19/07/2007, 00:33
Kapı kilit mekanizmasının orada tornavida ya da anahtarla çevrilebilen vida başı tarzı birşey yok mu activelerde?

Lordrivendel
19/07/2007, 09:13
Haklıymışsın. Çocuk kilidi activeler de de standart...

anvil
19/07/2007, 09:28
o çocuk kilidi her araçta vardır yaw. ama keşke düğmeyle kontrol edilebilen çocuk kilidi olsa. özel şöförlüklerini yapıyoruz hanfendilerin :D

heartfever
19/07/2007, 09:39
mustafa işlere çok yüklenmeyin 30 küsür milyar verip bir araba alırken en azından donanım listesine bakılıyor ve yanyana yazan (active-dinamic-emotion) larda özellikle, neden dinamic le emotion arasında fiyat farkı var diye düşünülünce işte bu yüzden var deniyor. bu tür ufak enstanteler 2.5 miyarcık bir fark yaratıyor işte. adamlar kaportada en küçük bir değişikliğe gitmeden 3 ayrı model yaratalım diye düşünmüşler fiyat olaylarını da böyle kıytırık farklar koyarak yaratmaya çalışmışlar işte. bence donanımlar birbirine yakın bırakılarak araç dış görünüşlerinde fark yaratmalıydılar.

doritoch
26/07/2007, 13:19
Burada emotion alan arkadaşların ısrarla anlamadığı,diğer arkadaşların da ısrarla anlatmaya çalıştığı bir şey var.Tabii ki şunu konsept olarak oturtmaya çalışmalıyız:Hadi ön kolçak,sis lambası v.s. gibi bazı aksesuarlar ekstra para verilerek alınsın,ama sıkışma önleyici;ESP,fazladan hava yastığı gibi şeyleri artık aksesuar gibi göstermemeli.Firmalar,bunları direk insan hayatını ilgilendiren ,lüks olarak kabul edilmemesi gereken ,olmazsa olmaz özellikler olarak kabul etmeli.Biz tüketiciler her platformda bunu idda etmeli,bu aksesuarlar için ekstra para ödeyen arkadaşlar da;"evet biz ekstra ücret ödedik ama bunların standart olması lazım..." gibi düşünmesi gerekirdi diye düşünüyorum,önce insan sağlığı...Hepinizi öpüyorum,hep sağlıklı kalın...

Lordrivendel
27/07/2007, 23:44
Burada emotion alan arkadaşların ısrarla anlamadığı,diğer arkadaşların da ısrarla anlatmaya çalıştığı bir şey var.Tabii ki şunu konsept olarak oturtmaya çalışmalıyız:Hadi ön kolçak,sis lambası v.s. gibi bazı aksesuarlar ekstra para verilerek alınsın,ama sıkışma önleyici;ESP,fazladan hava yastığı gibi şeyleri artık aksesuar gibi göstermemeli.Firmalar,bunları direk insan hayatını ilgilendiren ,lüks olarak kabul edilmemesi gereken ,olmazsa olmaz özellikler olarak kabul etmeli.Biz tüketiciler her platformda bunu idda etmeli,bu aksesuarlar için ekstra para ödeyen arkadaşlar da;"evet biz ekstra ücret ödedik ama bunların standart olması lazım..." gibi düşünmesi gerekirdi diye düşünüyorum,önce insan sağlığı...Hepinizi öpüyorum,hep sağlıklı kalın...

Çok doğru dostum, Toyota bu konuda oldukça ilerleme kaydetti, darısı Fiat'ın başına...