PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 punto lounge sorunlarım

PUNTOS6
03/08/2012, 11:36
merhaba arkadaşlar ;

yeni aldığım 75 bg punto s6 lounge modeli 9500 km geldi ve sorunlarım var fikir verebilir misinizi?

1- tavana taş sıçramış sanırım taş izi var ne yapabilirim.
2-çukur ,bozuk yolda arka tekerlekler kendini çok sert bırakıyor tak tuk arabadan acayip tok bir ses geliyor sanki çok hızlı derin çukura girip arabayı çukura düşürüyorum gibi.
3-klimadan acayip yükses ses gelio fanı arttırdığımda.

taka1
03/08/2012, 11:41
merhaba arkadaşlar ;

yeni aldığım 75 bg punto s6 lounge modeli 9500 km geldi ve sorunlarım var fikir verebilir misinizi?

1- tavana taş sıçramış sanırım taş izi var ne yapabilirim.
2-çukur ,bozuk yolda arka tekerlekler kendini çok sert bırakıyor tak tuk arabadan acayip tok bir ses geliyor sanki çok hızlı derin çukura girip arabayı çukura düşürüyorum gibi.
3-klimadan acayip yükses ses gelio fanı arttırdığımda.

Diğerleri hakkında bir bilgim yok ancak klimanın yüksek ses yapması normal, bende de aynı şekilde çalışıyor. Sebebi motor hacimlerimizin düşük olması ve klimanın oldukça yüksek bir miktar güç çekmesinden kaynaklanıyor.

PUNTOS6
03/08/2012, 11:45
ama sadece fan çalışıyor yani klimaya basmıyorum.sanki çimento arabası inşaata çimento döküyor gibi gürültü geliyor fanı düşürdüğümde ses azalıyor.

taka1
03/08/2012, 12:30
ama sadece fan çalışıyor yani klimaya basmıyorum.sanki çimento arabası inşaata çimento döküyor gibi gürültü geliyor fanı düşürdüğümde ses azalıyor.

O konuda bir bilgim yok o şekilde bir ses olmıyor klima açık değilken(sadece havalandırma fanı). Bilen bir arkadaş mutlaka yardımcı olacaktır, yinede servise göstermenizde fayda var.

PUNTOS6
03/08/2012, 13:10
arkadaşlar bilgisi olan yazsın lütfen

ykaya1983
03/08/2012, 13:39
Tavana sıçrayan taş izini mecburen rütuş yapacaksınız.Bence kürdanla taş izinin üzerini önce rüyuşlayıp üstüne pasta düzleyip bırakın.Zımpara+pasta cila ile ayrıntılı işlem yapan arkadaşlar var ama ben çok iyi bilmeden tavsiye etmem.Çünkü zımpara boyayı da kazıyor.Diğer konular hakkında kesin bilgim yok.

CoachK
03/08/2012, 14:42
klima ve fan sesi normal, taş izi için boya koruma - cila önerileri gelir. aracın lastik basınçlarını kontrol et fabrika çıkışı 34-35 barda geliyor 30-31 bar a çektiğinde direksiyon biraz sertleşir ama o kadar çukur sesi duymazsın.

blackhawk
03/08/2012, 15:58
klima hava kanalını tek yere verirsen ses yüksek olur; çünkü hava tek kanala sıkışır. hem ön hem de ayağa ver havayı fark edecektir ses. fabrika çıkışı lastik havasını kontrol etmiyolar.mutlaka 30 bara düşür hepsini.

pdr42
03/08/2012, 16:10
lastik havalarını bi kontrol edermisiniz

omerv
03/08/2012, 16:18
klima fanının salyangozuna yaprak vs kaçmış olabilir. bu nedenle oluşam-n balanstan dolayı aşırı ses yapıyor olabilir. bir açıp temizlemek lazım.

PUNTOS6
03/08/2012, 16:58
klima fanının salyangozuna yaprak vs kaçmış olabilir. bu nedenle oluşam-n balanstan dolayı aşırı ses yapıyor olabilir. bir açıp temizlemek lazım.

sanırım öyle söğüt agacının altına parkediyorum hep..

ben temizleyebilir miyim?

lanuremat
04/08/2012, 02:26
sanırım öyle söğüt agacının altına parkediyorum hep..

ben temizleyebilir miyim?

Aynı sorun bende de vardı. Bakım için servise gittiğimde söyledim, fanı söküp temizlediler sağolsunlar. Yerini ve nasıl söküldüğünü bilmiyorum...