PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo ön krom parça ve ayna kapağı sökme?

segin
01/08/2012, 19:47
arkadaşlar ön krom panjuru siyaha kaplamak istiyorum kaplamayı aldım kendim yapıcam fakat sökme işlemini başaramadım az kalsın elimde kalıyordu :fish0000:

Ve ayna kapağını beyaza kaplıcam nasıl sökücem bana acil yardım lazım ikisininde sökerken püf noktaları neler zarar vermeden yardımları bekliyorum :D

Birde bir fikir istiyorum aynayı kaplamasam beyaz ayna kapağı alsam bana kaça mal olur??

Eduardo
01/08/2012, 20:05
ayna kapagı aracla aynı renkse bence cok orjinal duruyor ama ön cıtayı arastır ve boyat iyi durabilir

segin
01/08/2012, 20:12
sökebilsem yapcam:D

tonymontana
01/08/2012, 21:07
aynanın altından bakınca tırnakları görebilirsin kapaktaki. görebilmek için aynaları oynat. onları yerinden attırabilirsen ayna kapaklarını elinle kastırarak çıkarabilirsin.

yada ayna kapağı ile gövdesi arasına ince bişey sokarak kanırtabilirsin. bunda biraz risk var, kapak kenarlarında ezikler oluşabilir.

Ziyaretçi034
01/08/2012, 22:02
öndeki krom panjur biraz çetrefilli iş miş, hangi başlıktı hatırlamıyorum ama 8-10 tane vida tutuyormuş sanırım o panjuru. tamponun sökülmesi gerekiyor vs

aykut_1914
01/08/2012, 23:58
öndeki krom panjur biraz çetrefilli iş miş, hangi başlıktı hatırlamıyorum ama 8-10 tane vida tutuyormuş sanırım o panjuru. tamponun sökülmesi gerekiyor vs

evet benim başlıgım,daha bile fazla :)
oranın çıkacagını pek sanmıyorum abi ben

segin
02/08/2012, 00:24
yandık desenize üstündenmı yapsam napsam ki kelebek gibi olmasın:)

evoefe
02/08/2012, 15:08
ustune yapma bılader bende ayna kapaklarını sokturmeden yaptırdım sıcakta gunesten kenarları atıyor kapagı veya nıkelajı cıkartmadan yapma bence..

segin
02/08/2012, 18:53
ustune yapma bılader bende ayna kapaklarını sokturmeden yaptırdım sıcakta gunesten kenarları atıyor kapagı veya nıkelajı cıkartmadan yapma bence..
bülent abi aynaları sökeriz de sen ön kromu nasıl söktün beni asıl düşümdüren orası.. nasıl çıkarıcam?

ersobas
01/10/2012, 08:50
ben sizin yazınızı ve cevapları okuduktan sonra kendi başıma sökemeyeceğimi anladım ve kendim kaplama yaptım biraz kötü işçilik oldu çünkü kalıpları tam halledemedim ama olsun gittiği yere kadar sonra daha düzgününü yapmayı planlıyorum bakalım artık.

https://d1210.hizliresim.com/12/1/dkc75.jpg

https://d1210.hizliresim.com/12/1/dkc7r.jpg

uraaal
07/10/2012, 02:14
ayna kapaklarını cıkarmak cok kolay cekınce geliyor kaplama değilde kapak isterseniz evo ayna kapagı olarak renklı var ama fiyatı biraz pahalı ben kaplama yolunu sectim sonra ayna kapagının birini caldılar gp ayna kapagı aldım 17tl su anda stock halde duruyor :D krom içinse benim şahsi fikrim krom hali cok daha fazla yakısıyor evoya en azından yenı puntodan farklı oldugunu gosteriyor :D ayna kapagı dedigim gibi alttan tutup cekin biraz zorlayarak ayna kırılacak gibi oluyor ama tak ele geliyor.