PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halojen ampul hakkında yardım isteyecektim

MyGrandToys
01/08/2012, 17:50
Aracımın farlarında halojen ampul var fakat sislerde yok kötü bir görüntü oluyor diye sislerede takmak istiyorum fakat çok fazla model ve marka var 55w veya 75w oluyo yada 5000K veya 4750 K oluyor. Hangisinden alırsam yeterli görüş ve uzun ömür olur ?

Ziyaretçi034
01/08/2012, 19:37
4750 - 5000 k dediklerin xenon oluyor, o da merceksiz sistemde pek verimli olmuyor. ayrıca muayeneden geçemiyorsun vs. biraz teferruatlı bir iş. halojen ampüllerin performans modelleri var.

- Osram breaker
- Bosch Plus 90
- Philips X-Treme Vision

ben şimdilik Philips X-Treme Vision ampülünü kullanıyorum, amacın önünü görebilmekse işini ekonomik bir şekilde karşılayacaktır.

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/33327-philips-x-treme-vision-vs-osram-blux.html

50-60 lira gibi bir rakama böyle bir çözüm yapabilirsin

ya da çıkma far alıp içine mercek montajı yaptırabilirsin (400 liraya bi-xenon mercek montajı yapılıyor sanırım, kalitesine göre 150-250 lira gibi bi rakamada xenon kit alıp işini çözebilirsin)

xenonlarda kelvin yükseldikçe renk değişiyor, 4350 k her hava şartında görüş işin en uygun olanı, kelvin yükseldikçe renk maviye dönmeye başlar ( xenon olduğunu iddia eden ürünler için söylüyorum, normalde philips bile 6000 k ürünü daha yeni piyasaya sürdü diye hatırlıyorum, yani öyle 8000k 12000k felan yalan, yalan demeyelimde orjinal philips diyenin alnını karışlayabilirsiniz :D)

MyGrandToys
01/08/2012, 20:05
hee anladım. Philips Extreme power diyorsunuz yani.Ben Philips Photon H1 5000K Xenon Rengi Ampul Seti - eliftuning (https://www.eliftuning.com/Philips-Photon-H1-5000K-Xenon-Rengi-Ampul-Seti_56370.html#0) bakmıştım buna ne dersiniz acaba tavsiye eder misiniz ?

Ziyaretçi034
01/08/2012, 22:03
farlarımda halojen var demişsiniz ama farlarınızda xenon kit mi var ? sisleride beyaz ışık mı istiyorsunuz ? ilk mesajınız biraz karışıkta

alperd
02/08/2012, 11:48
farlarımda halojen var demişsiniz ama farlarınızda xenon kit mi var ? sisleride beyaz ışık mı istiyorsunuz ? ilk mesajınız biraz karışıkta

aynı fikirdeyim. sislerde ne var siz ne istiyorsunuz biraz karışık olmuş.

benim hem farlarda hem de sislerde NARVA halojen ampuller var 100 watt 4500K daylight olarak geçiyor hem ben çok memnunum hem de karşımdan gelenler çok mutlu :) zenon önermem.

blackhawk
02/08/2012, 13:38
Alper bizim araçların nominali 55 watt bildiğim kadarıyla,sen 100 w kullanıyorsun eğer balansın yoksa elektrik tesisatına çok yüklenir kabloları yakar eritir diye düşünüyorum. Aracına zarar verebilirsin takmadan önce servis danışsaydın keşke.
Garantisi olan arkadaşlar xenon taktırırsanız far tesisatınız garanti dışı kalıyormuş bilginiz olsun.

alperd
02/08/2012, 14:23
Alper bizim araçların nominali 55 watt bildiğim kadarıyla,sen 100 w kullanıyorsun eğer balansın yoksa elektrik tesisatına çok yüklenir kabloları yakar eritir diye düşünüyorum. Aracına zarar verebilirsin takmadan önce servis danışsaydın keşke.
Garantisi olan arkadaşlar xenon taktırırsanız far tesisatınız garanti dışı kalıyormuş bilginiz olsun.

teşekkürler.
servise değil ama elektrik ustama danıştım sigorta direncini büyüttük sadece.
Ocak'tan beri kullanıyorum İzmir sıcağında klima fan müzik sistemi vs. tam elektrik yükünde bile bir şey olmuyor.

orijinal halojenler gibi sapsarı değil beyazımsı ışık veriyor ama zenon gibi de gözü kör etmiyor ideal bir ampul olduğunu düşünüyorum ömür olarak da 6 aydan fazla gittiği test edilmiş oldu :)

MyGrandToys
02/08/2012, 17:56
benim farlarda halojen ampul var fakat sislerde normal ampul var. xenon kit yok. sis farlarıma halojen takmak istiyorum

Ziyaretçi034
02/08/2012, 18:27
benim farlarda halojen ampul var fakat sislerde normal ampul var. xenon kit yok. sis farlarıma halojen takmak istiyorum

normal ampül halojendir zaten. standart ampüllerin hepsi halojendir, led ampül felan mı var sislerinizde ?

MyGrandToys
02/08/2012, 18:37
şimdi o zaman şöyle diyeyim. benim farlarım mavi sis farlarım sarı. sis farlarımıda mavi yapmak istiyorum. garajımdaki aracımın resimlerine bakarsanız anlarsınız üst mavi alt sarı duruyor.

Ziyaretçi034
02/08/2012, 23:51
o zaman osram coolblue veya philips diamond vision tarzı mavi camlı ampüllerden kullanacaksınız,

ama sis farı amacı dışına çıkacaktır, gerçekten ihtiyacınız olduğu anda pek işinize yaramayacaktır, belki biliyorsunuzdur da ben genede anımsatayım istedim

MyGrandToys
03/08/2012, 15:46
malesef öyle olcak pek xenonda da yine kullanım amacı dışına çıkıyor mu ?

Ziyaretçi034
03/08/2012, 15:55
malesef öyle olcak pek xenonda da yine kullanım amacı dışına çıkıyor mu ?

amacı dışı aslında kişiye göre değişen bişey, eğer görüntü amaçlı kullanacaksan xenon veya mavi camlı halojen farketmiyor. keyfin hangisini isterse onu yap.

MyGrandToys
03/08/2012, 19:08
anladım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ziyaretçi034
03/08/2012, 20:40
anladım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

rica ederim.

mavi camlı ampül alırsanız beğenmediğiniz taktirde geri dönüşünüz daha kolay olur. öteki türlü performansından memnun olmazsanız xenon tesisatını sökmek daha meşakatli olacaktır

MyGrandToys
04/08/2012, 17:46
doğru zaten xenon biraz daha bekleyecek şimdilik ampul taktırcam