PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah renk daha mı dayanıksız oluyor?

ykaya1983
01/08/2012, 16:09
Arkadaşlar rock siyah rengi aracımı geçen gün yıkadığımda aracın kaputu,sol ön kapı ve çamurluk bölümünde neredeyse yağmur yağmış gibi sayısız taş izi oluştuğunu gördüm.Daha önce de kaput ve saydığım muhtemel yerlerde taş izleri vardı ama bizim buralarda bitmek bilmeyen yol ve su şebekesi çalışmalarının etkisiyle bu son zamanlarda taş izleri daha da artmış.Artık bu kadar taş izine rütuş yapmayı düşünmüyorum.Taş deyen yerlerde boya kalktığı için altta beyaz astar gözüküyor.Ayrıca kavlayan yerlere bakılırsa aracın boyası sanki çok ince gibi geldi bana.

Diğer renkteki araçlara baktığımda aynı yolu kullanmama rağmen bendeki kadar taş izi boya kavlaması göremiyorum.Özellikle beyaz ve metalik renklerde taş izi sanki boyayı kavlatmıyor gibi geliyor bana.Bunun için sürekli merak ediyorum;acaba siyah renkler daha ince ve dayanıksız mı arkadaşlar?

sedini
01/08/2012, 16:13
Granit gri de kullandım siyahta kullanıyorum.. koyu renkler maalesef herşeyi belli ediyor.. taş izleri kapılarda diğer.araçların kapı izleri.. bu arada evet boyalarda biraz ince sanki..

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

ykaya1983
01/08/2012, 16:20
Granit gri de kullandım siyahta kullanıyorum.. koyu renkler maalesef herşeyi belli ediyor.. taş izleri kapılarda diğer.araçların kapı izleri.. bu arada evet boyalarda biraz ince sanki..

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

Valla hocam aracın boyası hiç hoşuma gitmiyor.En ufak bir darbede,çizikte direk alttan beyaz bir tabaka gözüküyor.Babamda beyaz renkli 93model bir fairway var.Üzerine koca plastik boruları koyup taşıyor,fıstık dalları çiziyor ama hiç alttan astarın çıktığını görmedim.Bir daha siyah arabaya tövbe galiba.

aykutisci
01/08/2012, 16:50
siyah araba temizlik konusunda hep sıkıntı el izi toz izi hemen belli ediyor pis görünüyor araba

ozdkay
01/08/2012, 17:07
çizikleri göstermesini geçtim güneşten daha çok etkileniyor sanki boya yanıyor. bi daha siyah araba düşünmem.. yıkanınca güzel ama her haftada yıkama parası bi yere kadar..
ya beyaz yada gri düşünürdüm bidahakine

SteinGP
01/08/2012, 17:24
yeni boyalar doğayı koruma amacıyla su bazlı üretiliyor artık. bu yüzden daha ince ve daha dayanıksız.

blackhawk
01/08/2012, 18:32
Geçen gün aynı konuda başlık açtım egzotik kırmızı aracım daha yeni cila attım ama şimdilerde yıkarken hemen su izi kalıyor. Biri geçerken hafif dokunsa hemen çiziliyor tamam araç güzel ama boyası nefret ettirdi.

tayfux
01/08/2012, 19:01
koyu renk herzaman sıkıntılıdır malesef benim aracımda siyah koruyacağım diye canım çıkıyor..

ykaya1983
01/08/2012, 19:46
Peki arkadaşlar diğer renklerde durum nasıl acaba?Sizde de aracınızın ön kaput ve diğer muhtelif yerlerinde taş izi var mı?Gerçi herkesin kullandığı yol şartları aynı değil ama en azından taşlı mıcırlı bir yola girdiğinizde aracınızda alttaki astarı kaldıracak dercede taş izi oluyor mu?

srkaradag
01/08/2012, 20:17
Kastamonu karabük arası yolda mıcır toprak ne ararsan mevcut benim aracın önüde taş izi dolu malesf yapacak bişey yok.Geçen gün bir ufaklık bisikletiyle benim park halindeki araca çarptı 4-5 cmlik çizik yapmış, yapacak bişey yok takmamak lazım siyah yinede güzeldir..

yavuzselim
01/08/2012, 20:26
Benimde egzotik kırmızı olmasına rağmen en ufak şeyi belli ediyor. Aynı sorun bendede var. Taş izlerini kendim rütüş yaptım ama yakından dikkatlice bakınca belli oluyor rütuşlar. Birdahaki aracımı mutlaka beyaz alacağım.