PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo kanal bulamama problemi

salimarslan
31/07/2012, 01:03
Arkadaşlar,

Aracım bir anda radyo kanallarını bulamamaya başladı. Sadece 87.00 ile 95.00 frekans aralığındaki kanalları buluyor, bunun dışındakileri hızlıca geçiyor ve bulamıyor.

İşin ilginç tarafı FM tuşuna basılı tutarak otomatik tarama yaptığımda kanalları buluyor ve listeye ekliyor, aynı zamanda da sorunsuz çalıyor. Fakat ileri tuşu ile manual arama yaptığımda bulamıyor.

Anteni kontrol ettim, çıkarıp baktım herhangi bir temassızlık veya korozyon yok.
Teybi çıkarıp arka bağlantıyı kontrol ettim, çıkarıp taktım, sonuç değişmedi.
Teybe reset attım olmadı.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Fiat servisine gitmek istemiyorum, hepsi paragöz olmuş. Sordum alıp Blapunkt servise göndeririz en az 100 Tl den başlar onarım dediler. Zaten son yaşadığım olaydan sonra güvenim kalmadı servislere.

Aracımdan gelen zırıltı problemini 1 gün boyunca aradılar ve sonunda problemin ön göğüs içerisinden geldiğinden şüphelendiler ve göğüsü açmak için 300 TL istedir. Bende problemimi forumumuza yazdım, sağolsunlar resimlerle birlikte tarif edip problemi 1 somun ile çözmemi sağladılar.

blackhawk
31/07/2012, 10:57
Kullanma kılavuzuna bakarsan radyo bölümünde yanılmıyorsam REG on offff var. O özelliği on konumuna getirirsen daha hassas arama yapar bulamadığın istasyonları bulursun.

salimarslan
31/07/2012, 13:43
Cevabınız için teşekkür ederim, dediğiniz ayarları yaptım, Reg: OFF AF:OFF
Fakan değişen bişi yok :(

onurgenc87
31/07/2012, 13:54
Bu sıkıntı bende de var maalesef sadece trt fm çekiyor...

salimarslan
31/07/2012, 15:02
Bu sıkıntı bende de var maalesef sadece trt fm çekiyor...

Peki siz otomatik arama yaptığınızda (FM tuşuna basılı tutarak) diğer kanalları bulabiliyor mu?

Yokmu arkadaşlar önerisi olan ? ucuza yaptırabileceğim blapunkt servisi falan ?

onurgenc87
31/07/2012, 16:56
Peki siz otomatik arama yaptığınızda (FM tuşuna basılı tutarak) diğer kanalları bulabiliyor mu?

Yokmu arkadaşlar önerisi olan ? ucuza yaptırabileceğim blapunkt servisi falan ?

Valla ben balıkesir erdekte oturmaktayım burada pek kanal yoktur diye hiç uğraşmadım ama fm tuşuna basılı tutarak arama yapıldığını bilmiyordum :) > tuşu ile yapıodum bulmuyordu...

blackhawk
31/07/2012, 17:02
reg on konumuna alıp tekrar deneyebilir misin

onurgenc87
31/07/2012, 17:03
Deneyip bilgilendireceğim teşekkürler...

salimarslan
01/08/2012, 00:03
Arkadaşlar, ayarlar bölümündeki tüm kombinasyonları denedim, malesef değişen birşey yok :(

ligdevi
01/08/2012, 00:11
antende oksitlenme varsa çekmeyebilir. Ya da radyo anten tesisatına bir göz atın kopuk vs varmı diye ...

blackhawk
01/08/2012, 15:32
Arkadaşlar, ayarlar bölümündeki tüm kombinasyonları denedim, malesef değişen birşey yok :(

O zaman üzgünüm ama sana servis yolu göründü demektir.Blaupunkt yetkili servisi bul direk ona götür fiat servise gidersen onlarda yapılan işe kar koyar.

onurgenc87
01/08/2012, 19:38
Reg on diye bir şey bulamadım menüde :(

bkayaturk
22/08/2012, 08:05
Ben de radyoyu açtığımda hızlıca sesini kısmaya çalıştığımda menuden bir ayarı değiştirdim ve radyo bu hale geldi. Ancak şimdi eski haline getiremiyorum. Ben yaptıysam ben düzeltirim diye düşünüyorum. Kurcalamaya devam :)

blackhawk
22/08/2012, 15:52
Ben de radyoyu açtığımda hızlıca sesini kısmaya çalıştığımda menuden bir ayarı değiştirdim ve radyo bu hale geldi. Ancak şimdi eski haline getiremiyorum. Ben yaptıysam ben düzeltirim diye düşünüyorum. Kurcalamaya devam :)

ses düğmesiyle menü arasında hiç ilişki yok.oradan değişiklik yapamazsın.

kozlulum67
24/08/2012, 18:51
bendede durum farklı degıl.yapmadıgım kalmadı.sadece trt serısı cekıyo.bu baslıkta konus acmıstım daha once.antenı kontrol ettım,tum ozellıklere tek tek baktım ama kanal cekmıyo...anlamıs degılım ama fm tusunu basılı tutarak aramadım hıc.az sonra onuda deneyıp bılgı verıcem...

Xenophan
24/08/2012, 21:08
Bugün bakıma bıraktığım da bu durumdan bahsettim. Bi takım ayarlar yaptıklarını söylediler ama ne yaptıklarını anlatamadılar. Yolda denedim problem olmadı bakalım deneyip göreceğiz.

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

bkayaturk
11/12/2012, 11:40
ses düğmesiyle menü arasında hiç ilişki yok.oradan değişiklik yapamazsın.
Zaten ben de ses düğmesinden değiştirdim demedim. Menüdeyken ses kısmaya çalışırken oldu gibi hatırlıyorum. Uzun zaman oldu.

iyte
11/12/2012, 17:44
benimde başıma önceki aracımda gelmişti bu durum (Honda City). deneme yanılma yoluyla çözmüştüm. şöyle bir çözüm var; araçlarımızın radyolarında trafik bilgilerini ve haberlerini veren kanalları bulmaya yarayan bir sistem var. eğerki bu sistemi açmışsanız normal arama yaparken sadece bu özellikteki kanalları bulur ve diğer kanallarda çekseler dahi durmaz. gp lerdeki cd çalarları tam olarak bilmiyorum ama ekranda TP gibi bir işaret varsa bu özellik açık demektir. bu özelliği menüdeki ayarlardan kapatmanız lazım.

iyte
12/12/2012, 13:34
sanırım kimse problemin çözümüyle ilgilenmiyor :) dün akşam kendi aracımda da denedim trafic information (TA) açık iken sadece trt fm kanalları çekiyor

merghat
15/12/2012, 12:25
Benim radyoda da aynı sıkıntı var ve en son anteni değiştirecektim ki bu başlığı buldum. Reg on yapacağım ve TA veya TP'yi kapatacağım düzelmezse servis yolu gözüktü.

Keşke bizim araçlarda da USB girişi olsaymış.

uLTRa GP
15/12/2012, 12:34
traffic infoyu off yapın kesinlik ile bulacaktır

BaranSelo
15/12/2012, 13:14
Onun bir ayar vardı ama elimle oynayarak kaybedip tekrar yapamamıştım. Fabrika ayarlarına döndürünce düzeldi. Kayıtlı kanallarınız gitmiyor, döndürün düzelir.

makeles
16/12/2012, 15:41
teybi kapatın açarken FM ile 1 tuşuna basın AMERICA ISE EUROPA olması için kapatıp aynı işlemi tekrarlayın. muhtemelen FM basarken 1 ile kombine ettiniz ve amerika frekanslarını tarıyor.

anamurmuzu
16/12/2012, 15:51
trafik info yu of yaptım ama bende de olmadı sadece gereksiz küçük 2 3 tane kanal çekiyor diğer radoları bulmuyor ama frekanslarını girdiğim zaman bi sıkıntı yok direk çalıyor.neden böyle yahu bu radyolar

Murat1616
03/05/2017, 19:08
Traffic İnfo Var onu Off yapın Ta Yazısı Gidecek Problem Çözülecek Bende Çok Uğraşmıştım Ama Çözdüm Traffic İnfo OFF Olacak Dertler Birecek