PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto sert kalkistaki ve u donusteki ses

mehmetnurten
30/07/2012, 21:29
selam arkadaslar foruma yeni katildim.benim sorunum sert kalkislarda ve U donuslerinde bi gacirti gibide teneke sesi gibide bi ses 2 - 3 saniye gelip geciyor.1.ci 2.ci ve 3.ncu viteste abanirken gelip geciyor lufen yardim ediniz.tesekkurler

taka1
30/07/2012, 21:31
selam arkadaslar foruma yeni katildim.benim sorunum sert kalkislarda ve U donuslerinde bi gacirti gibide teneke sesi gibide bi ses 2 - 3 saniye gelip geciyor.1.ci 2.ci ve 3.ncu viteste abanirken gelip geciyor lufen yardim ediniz.tesekkurler

Merhabalar, lütfen kendinizi Tan??ma - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/tanisma/) bölümünde tanıtır mısınız. Sorunuza gelince üstad'lardan mutlaka cevaplayan olacaktır. iyi forumlar

Du Hast
31/07/2012, 00:32
aracın ön tarafında altta gergi demiri var o eğilip ekzostta değiyordur. aracın altına önden baktığınızda demiri görebilirsiniz.

Kablonet
31/07/2012, 00:53
aracın ön tarafında altta gergi demiri var o eğilip ekzostta değiyordur. aracın altına önden baktığınızda demiri görebilirsiniz.

+1

mstfkc
03/08/2012, 08:06

Aynı sorun bendede var. birinci viteste gaza yüklenerek kalktığımda ses geliyo fakat az gaza bastığımda gelmiyor. Bu olayı nasıl çözeriz yada o demirin değmesi normalmi?

Kablonet
05/08/2012, 04:17
Aynı sorun bendede var. birinci viteste gaza yüklenerek kalktığımda ses geliyo fakat az gaza bastığımda gelmiyor. Bu olayı nasıl çözeriz yada o demirin değmesi normalmi?

Dostum bi levye ile o demiri asagi dogru egmek gerekiyor olay bu sadece :)

celenlee
05/08/2012, 10:53

Ben de 1 haftadır bu sese illet oldum :) Eski aracımda kontak kapattığımda sarsıntıda gelirdi buna benzer bir ses, usta egzostla ilgili bir bilezik mi bişi varmış onu sıkmıştı ve geçmişti.

Şimdi biz kendimiz müdehale edebilirmiyiz bu ses için?

Arkadaşların dediği gibi demir mi bükeceğiz (Pek mantıklı gelmedi doğrusu)
Yoksa Egzostla ilgili bir işlem mi yapmalıyız??

sinanuzun
05/08/2012, 19:42
Bence sizin ses kalorifer borularından hemen gaz pedalinin yanındaki bölçmeyi açın ve metalik boruların altına sünger koyun veya bu boruları sabitleyin.Genelde araç çalıştırlırken, stop ederken, araçla giderken gaza basıp gazdan ayağınızı çekerken gıcırt gıcırt diye hafif bir ses neden oluyor benim bahsettiğim bu durum zaten forumda bununla ilgili konu açılmıştı.

celenlee
05/08/2012, 23:20
Bence sizin ses kalorifer borularından hemen gaz pedalinin yanındaki bölçmeyi açın ve metalik boruların altına sünger koyun veya bu boruları sabitleyin.Genelde araç çalıştırlırken, stop ederken, araçla giderken gaza basıp gazdan ayağınızı çekerken gıcırt gıcırt diye hafif bir ses neden oluyor benim bahsettiğim bu durum zaten forumda bununla ilgili konu açılmıştı.
Teneke sesleri dışardan geliyor ama.

Gıcırtı bende yok ama diğer arkadaşlarda varsa dediğiniz gibi olabilir.

mehmetnurten
30/08/2012, 17:48
Arkadaslar sorun cozuldu cok saolun.eksozun altındakı demırdenmıs.bakınca guzel duruyodu ama ındırdım u yaptım kesıldı ses cok saolun