PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör Arızası

cosworth20
30/07/2012, 13:13
Arkadaşlar bugun bilgisayara bağladık aracı enjektörlerde hata verdi.Fiat servisi Bosch yetkili servisine gönderiyor enjektörleri bakımı ve güncellemesi için.Oraya gönderdik ama bakalım ne olacak son durumu bilmiorm aracım şu an Fiat'ta.Peki bu enjektör arızası ne gibi sonuçlar doğurur ? Benim aracım accık fazla yakıyordu sebebi bu olabilir mi ?

matushella
30/07/2012, 13:31
Yakıt katkısı var enjektör temizleyici würth'ün var diye biliyorum, bunu kullananlar bu arızadan ve yüksek yakıttan kurtulmuş. Deneyin isterseniz. 30 tl gibi bir ücreti vardı 300 ml.

cosworth20
30/07/2012, 13:38
nereye boşaltıorz dolduruorz ya da uyguluorz bu 300ml lik ürünü ?

matushella
30/07/2012, 13:42
Yakıta :D 150 ml civarlık kısmını 1 depo yakıta boşaltıyormuşuz, sonrasında bütün kurumları söküyormuş, özellikle tıkanmış enjektörleri açıyormuş. Aşağıdaki linkten bakabilirsin, ben yorumları okuduktan sonra almayı düşündüm.

COMMON RAIL MAZOT KATKISI 300ML (https://shop.wurth.com.tr/araciniz-icin-urunler/yakit-katkilari/common-rail-mazot-katkisi-300mml)

cosworth20
30/07/2012, 13:55
ne biliim hiçç denemedim koymadımki.yağa fln da katılıo die şetttiim ben :D tşkkrler dostum bi würth'e bakacağım ...

cemal arslan
30/07/2012, 14:30
ara sıra würth katkısı kullanmanızda fayda var
yada 20 bin km de bir carbon clean yaptırın
ayrıca aldığınız yakıta dikkat edin
sürekli aynı yerden almayın
çünkü yakıtta sorun varsa bunu anlayamazsınız...
anlamak için kıyaslamanız lazım bunun içinde ara sıra farklı istasyonlardan farklı markalardan almalısınız...
aracın marş basmasından gaz tepkisinden menzilinden dumanından yakıtın iyi olup olmadığını anlarsınız ama bunun içinde farklı yerden almalısınız....

cosworth20
30/07/2012, 15:45
walla şimdi aracım serviste carbon clean ile ilgili çok olumsuz yorumlar okudum şu an için yaptırmayı düşünmüorm.ama würth'ü kullanacağım ...

matushella
30/07/2012, 16:02
Kullandıktan sonra yorumlarını bekliyoruz, benim aracım daha 30.000'de olduğu için kullanmadım ama bayramda uzun yol zamanı kullanacağım senin durumunda yorumların katkının gerçekten işe yarayıp yaramadığını gösterecektir.

tayfux
30/07/2012, 16:25
katkılar kesinlikle çok yararlı diye düşünüyorum birçok kez kullandım hiçbir zararını görmedim..

ozdemir58
30/07/2012, 18:13
COMMON RAIL MAZOT KATKISI 300ML ben kullandım bu urunu cok memnun kaldım zamanla etkısını fazlasıyla anlıyorsunuz...

Du Hast
30/07/2012, 21:02
Kötü yakıttan kaynaklanan sorundur enjektör arızası.

Enjektör arızasını dışarda yaptırmakta fayda var zaten çoğu servis dışarı gönderiyor. 350 lira civarı bütün enjektörleri yeni gibi yapıp, ayarlayıp, temizleyip, gerekirse memelerini değiştirip takıyorlar. eskisi ile yeni hali arasındaki farkı anlarsınız zaten. sarsıntısız çalışma, daha az duman, daha az ses, daha az yakıt, daha fazla çekiş

cosworth20
30/07/2012, 21:25
İscilik kdv bilmem ne hepsi dahil 220 lira verdim arabanin cehresi degisti yakit farkini zamanla gorucem carbon clean yaptirmama gerek kalmamis ayni islevi fazlasiyla yaptirmisim ztn enjektor revizyonu ile ...

Xenophan
22/08/2012, 15:17
Enjektör arızasını bende de verdi dün burayıda okuyunca kara kara düşünüyorum şu anda. 20bin bakımı artı enjektör tamiri bakalım kaça patlayacak.
Bakıma 400tl demişlerdi fiat servisinde. Garantisi olmasa aracın hiçte servisin peşinden gidesim yok ama bakalım...

Xenophan
22/08/2012, 18:35
Bu arada bende enjektör arıza ışığı yandı ama fazla tüketim yada sarsıntılı çalışma yok her şey normal gidiyor. Başka ne gibi bir problem olabilir?

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

cosworth20
22/08/2012, 20:13
aracınızı servise götürün.makinaya bağlasınlar.enjektörlerde arıza çıkarırsa makina sizi haberdar etsinler.siz de söyleyin bosch servisine gönderin revize etsinler.yoksa bunları değiştirelim derler.garanti de kapsamaz bunu.bosch servisinde 4 enjektörün revize bedeli 200 TL olarak fatura ediliyor fiat servisine.fiat da değişim fln 50-60 koyuo size 250-300 arası dio.ben laf ebeliği yaparak direk 200 lira vermiştim.makinaya bağlattım aradan 1 hafta geçtikten sonra enjektörlerde arıza bulmadı makina.tavsiyem revize yaptırın.çünkü bizim enjektörlerin markası da bosch ve onlar revize yapabiliyor.

Xenophan
23/08/2012, 01:18
Revize derken tamir takımları ile onarılmasından bahsediyorsunuz yani doğrmuyum?

Peki bu enjenktörlerin arızasına ne sebep olabilir?
pislik, uygunsuz yakıt vs vs ...???

Benzinli olsa uygunsuz yakıt hava karısışımı diyeceğim ama dizelde öyle bir durumda yok.

emtue
23/08/2012, 10:02
Bu würth katkı tam olarak nasıl kullanılır?

Birkan61
23/08/2012, 11:51
Bu würth katkı tam olarak nasıl kullanılır?

Depo boşken lamba yandığı vakit katkı maddesini koyuyorum depoya sonra depoyu fullüyosun :)

cosworth20
23/08/2012, 12:04
würth'ü kullanmaktan ziyade dizel aracınıza Vpower GTL alın ve ya 40.000 -80.000 gibi bakımlarda carbon clean yaptırın tamamdır.Ayrıca revize etmek demek enjektörlerin sökülüp makinada olması gereken hale getirilmesi ayarlanması demek.tabi bu işlem sırasında enjektörleriniz temizleniyor kurumları gidiyor carbon clean yaptırılmış gibi oluyor.Bu işlem sonrası carbon clean gibi işlemlere gerek kalmıyor.Yetkili servisin dediği bu şekilde . Enjektörlerin gitmesine deforme olmasına neden olan en büyük etken kötü yakıt kullanımıdır.O yüzden GTL tavsiye ediyorum.Vpower 3.96 denizlide GTL 4.03 . çok büyük bir fark yok.

liebermann
23/08/2012, 12:35
istanbulda GTL ile doldurmak ya da doldurmamak arasında 2,25 TL oynuyor. 1 depo ile 800 km gidildiğini farz etsek 50 depoda carbon clean yaptırmak yerine 112,5 TL fazladan verin, GTL kullanın diyorsunuz yani.. mantıklı sayılır..

Xenophan
23/08/2012, 13:59
Ben en son yaptığım yolculuğa çıkarken, depo ışığı yanar durumda Vpower ile doldurdum. Dönüşte yine depo ışığı yanarken GTL doldurdum ve dönüş yolunda Enjektör arıza ışığı yandı :)

İşte bu yüzden kafam karıştı. Diğer bir yandan GTL 'i aldığım benzinlik çok işlek bir yerdeydi.

cosworth20
23/08/2012, 15:02
Yok ondan diil aracini carbon clean yaptiktan ve ya enjektor revize yaptiktan sonra devamli ya gtl kullanican ya da wurth un urununu kullanican. Gtl asla kurum yapmior revize ettikten sonra actik baktik gr kurum pislik yok.bosuna gtl pahali diil yani hakkini verior.zaten vpower 3.96 olduktan beri hep gtl aliorm.onceden sehirici icin vpower sehirdisi icin gtl aliodm artk simdi hep gtl aliorm ve sehiricinde 20 km ortalama hizla ve 7.6 tuketmle 27 kurus yakiorm daha ne olsun ... Sehirdisi 18 kurusa dusuo bu rakam.aracta 17 jant dar yanak ve 90 hp tek kapi oldugunu da unutmassak ... ; )

Xenophan
23/08/2012, 15:08
Tamamdır.
Araç yarın mavişehir enriko alibertide 20bin bakımına girecek. Gerçi kilometre 26bin civarında. En son benden önceki sahibi 10binde götürmüş.

Dediğiniz gibi revizyona girip temizlenip geçilecek bir şey belki ya da pislik fln bişey kaçtı malum mazot fitresi.

Normal bakımından sonra arızaya baktırıp duruma göre bosh servisine çekerim aracı diye düşünüyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

cosworth20
23/08/2012, 15:53
Bosch servisine gitmene ayrica gerek yok fiat servisleri bosch ile anlasmali onlar sokuo goturuo . Once makinaya baglansin arac sonra enjektorlerden hata veriosa sokulsn bosch servisi revize icin gelir alir yapar temizler geri getirir servis de takar sonra tekrar makinaya takilir ariza gostermiosa olmustur. Zaten bosch servisi bunlar illa degiscek derse fiat servisten sizi bilgilendirirler ama ins degisime gerek kalmaz cunku baya pahali ...

Xenophan
23/08/2012, 15:59
İşte bende fiyat kısmına takılıyorum. Bir kaç mesaj önce bu işlemi fiat servisi aracılığı ile yaptırırsak Fiat'ın üstüne bir miktar kar koyduğu yazılmıştı. Birde Fiat servisi belkide tamir takımları ile düzeltilebilecekte olsa olaya direk bunlar değişecek şeklinde yaklaşıyormuş diye duydum. O nedenle kendim götürsem diye düşündüm.

Çalıştığım yerde bir arkadaşım sıfır enjektörlerin tanesinin 1000tl ler civarında olduğunu söyleyince zaten moralmen çökmüş durumdayım.

Bu revizyon işleminin yapılması ne kadar sürer sizce? Sabah 08.30da servis açılıyor ve bende kargayla kahvaltı edip direk servise damlayacağım. sadece bakım için gün içerisinde çıkar demişlerdi ama revizyon??

Xenophan
23/08/2012, 19:02
Birde revizyon işlemini kaca yaptırmıştınız 1 enjektör için?

cosworth20
23/08/2012, 20:44
benm 4 enjektör de gitti bosch'a 200 lira fatura etmişler fiat'a.Ben de aracı aldığımdan beri kanki oldum servistekilerle geldikleri fiyattan verdiler bana.ekstra bişi vermedim.burdaki fiat servisi güvenilir ve gide gele gide gele arklarım oldu orda o yüzden bana net bişekilde herşeyi sölüolar tamir ön planda oluyor.illa deişcekse bişey o zaman deiştiriyorum.

Xenophan
23/08/2012, 21:23
Şu anda bildiginiz kafayı yemek üzereyim.
Salı akşamı aracı kapı önüne bıraktığımda arıza ışığı yanıyordu. Gündüz kapı önünde yattı araba.
Dün akşam geldim tekrar marşa bastım ilk yanmadı 1 2sn sonra yandı. 2km tur atıp yine kapattım arabayı (ışık yanıyordu) ve bugün gündüz yine yattı kapı önünde.
Şimdi yani biraz önce tekrar bindim ve marşa bastım... Arızaları falan yok ışık yanmıyor. Kıllandım 2 3km tur attım, farklı aralıklarla 3 4defa marşa bastım yok valla ışık falan kalmadı.
Nasıl iştir anlamadım valla...

cosworth20
24/08/2012, 00:13
Enjektor uyari vermis bir kere kesin baktir suan yakmio olsa bile.onemli bi parca aracin yakitini baya baya etkiler arttirir.denizlide olsan hallederdik hemen burdaki servisi begeniorm amaclari ilk once para diil guzel guzel musteri kazaniolar gelmisken bunu da yaptirayim onuda yaptirayim derken para kazaniyorlar.bunyelerinde audi vw seat kia ve fiat war audi vw oldugu icin dandik eleman da calistirmiolar.izmirdeki nasil inan bilmiorm ama sana tavsiyem bilmis bir hava ile git servise sonra seni yemeye kalkmasinlar.bu adam anlamio diip cok kazik atan saglam parcayi degistirmeye kalkan var.dikkat et guzel kardesm. Umarim cok masraf cikarmaz.revize isleminden sonra en azindan 30-40 bin km carbon clean yaptirmana gerek kalmicak ole dusun iyi yonunden bak.bu arada servisteki imkanlardan da faydalanmayi unutma yemegini ye cayini ic arabani ic dis yikat vs vs ben walla 200u verdikten sonra anahtarlik hesabi bile yapmistim ; )

Xenophan
24/08/2012, 01:17
Bakalım yarın belli olacak ak enjektör kara enjektör...

kadir1982
24/08/2012, 01:53
merhaba arkadaşlar bende würth enjektör katkısı kullanmak istiyorum fakat elden alabileceğim bir yer varmı

ayaman
24/08/2012, 09:17
Arkadaşlar bugun bilgisayara bağladık aracı enjektörlerde hata verdi.Fiat servisi Bosch yetkili servisine gönderiyor enjektörleri bakımı ve güncellemesi için.Oraya gönderdik ama bakalım ne olacak son durumu bilmiorm aracım şu an Fiat'ta.Peki bu enjektör arızası ne gibi sonuçlar doğurur ? Benim aracım accık fazla yakıyordu sebebi bu olabilir mi ?
yakıtın fazla ise ve bilgisayardan da enjektör arızası vermişse öyle katkı maddeleriyle uğraşma ne kendini yor ne de paranı çöpe at . tıkalı enjektör sadece sökülüp adam akıllı bir şekilde temizlemekle mümkün. enjektörler temizlendikten sonra aracının sesi düzelecek hele de yakıtta çok ciddi düşme gözlemleyeceksin. geçmiş olsun

Xenophan
24/08/2012, 09:34
Peki
Araç 25000km de en son bakımı 10000de yapılmış,
Yakıt nomal (şehir dışı 4-4.5lt/100km),
Sarsıntı yok,
Gürültülü çalışma yok,
Performans kaybı yok,
Yakıt Shell Vpower dolu depo ışık yanana kadar kullanılmış üzerine Shell GTL ile fullenmiş,

Ama ışık yanıyor
O pozisyonda 200km yol yapılıyor fazla yüklenilmeden.(70-90 arası klima açık)

2 gün araç sadece akşamları 2-3 km kullanılıyor gündüzleri kapı önünde yatıyor.
2. günün akşamı ışık kendiliğinden sönüyor.

Bunun sebebi ne olabilir?

cosworth20
24/08/2012, 09:40
yakıtın fazla ise ve bilgisayardan da enjektör arızası vermişse öyle katkı maddeleriyle uğraşma ne kendini yor ne de paranı çöpe at . tıkalı enjektör sadece sökülüp adam akıllı bir şekilde temizlemekle mümkün. enjektörler temizlendikten sonra aracının sesi düzelecek hele de yakıtta çok ciddi düşme gözlemleyeceksin. geçmiş olsun

teşekkürler dostum uygulama yapıldı ...

cosworth20
24/08/2012, 09:41
Peki
Araç 25000km de en son bakımı 10000de yapılmış,
Yakıt nomal (şehir dışı 4-4.5lt/100km),
Sarsıntı yok,
Gürültülü çalışma yok,
Performans kaybı yok,
Yakıt Shell Vpower dolu depo ışık yanana kadar kullanılmış üzerine Shell GTL ile fullenmiş,

Ama ışık yanıyor
O pozisyonda 200km yol yapılıyor fazla yüklenilmeden.(70-90 arası klima açık)

2 gün araç sadece akşamları 2-3 km kullanılıyor gündüzleri kapı önünde yatıyor.
2. günün akşamı ışık kendiliğinden sönüyor.

Bunun sebebi ne olabilir?

Onun sebebini fiat servis verecek.ama ışık yanana kadar deponun boşaltılması kısacası ışık yanıkken gezmek iyi birşey değil.depodaki kurumları yakarsn o da enjektöre zarar verir.

cosworth20
24/08/2012, 09:42
merhaba arkadaşlar bende würth enjektör katkısı kullanmak istiyorum fakat elden alabileceğim bir yer varmı

internetten würth'ün sitesine gir satış noktalarına bak ordan temin edebilirsin.gerçi artık çoğu serviste bile var bu katkı maddesi.

Xenophan
24/08/2012, 09:57
Işık yanıkken gezmem kesinlikle.
Deponun pisliği kurumu ıvır zıvırı filtreye dolar onun dışında malum yakıt pompası deponun içinde ve depo içindeki mevcut yakıt ile soğuma yapıyor. Yakıt bulamayınca aşırı ısnır ve arızaya daha yatkın hale gelir.

Xenophan
24/08/2012, 10:03
Bu arada wütrh kendi sitesi üzerinden online satışta yapıyor.

Yakıt Katkıları (https://shop.wurth.com.tr/araciniz-icin-urunler/yakit-katkilari)

Araığınız katkı şunlardan birisi ama hangisi?

Xenophan
25/08/2012, 00:41
Servis arabayı bilgisayara bağlıyor ve sistemde herhangi bir hata yok bilgisini veriyor.

o ışık arada öyle yanıp sönebilir söylemiyle geçiştiriliyor

Anlamadım valla...

csagin
26/08/2012, 00:31
Fiatın dizel motorlarının bu denli hassa olduğunu bilmezdim. Ford veya Renoların dizellerinde de bu gibi hadiseler(enjektör arızası) yaşanıyor mu?

senergurbuz
27/08/2012, 13:03
Benim araç ta gp 1,3 multıjet 90 hp dizel
devri biraz yükseltinde 3000 ve üzerinde yani siyah duman atıyor.
Sizce yakıttanmı yoksa bizde demi enjektör sıkıntısı var.
Ama herhangi bir çekiş düşüklüğü yada sarsıntılı çalışma falan yok.
Shell den alıyorum mazotu da

senergurbuz
28/08/2012, 12:33
?

Siena17
23/05/2015, 14:23
2001 1.4 Fiat Siena Aracım Benzinde Gitmiyor. Performansı Cok Düştü Fites Degişiklerinde 3 5 Saniye Yıgılma Oluyor Gaz 3 5 sn sonra geliyor.
Ama Arabanın Performansı Cok Düştü Gitmiyor! Ustalar Enjoktorden dediler 2 Tane Yan Sanayi 2 orjinal Enjoktor Taktık Hiç Faydası Olmadı! Neden Olabilir.
Benzin De Araba Gitmiyor Neden Olabilir ? AciL Pm Pls ! Yorum !

Tesekkürler !

NOT:
Gazda da var Ama Benzin Kadar Degil Pek belli olmuyor.

kartal3520
23/05/2015, 17:17
Geçen ay aracımın kızdırma bujilerinden birini değiştrmek üzere servise gittim.Bir saat içinde aracın teslimine beklerken.Servis yetkilisi enjektörlerde sorun olduğunu revize edilmesse ileride daha çok sıkıntı çıkaracağını söyledi.Ben de açıkçası daha büyük arızadan çekindiğim için revize edilmesine onay verdim.Bosch tan pompacı geldi ve enjektörleri söktü.İki enjektör normal gözüküyordu ancak diğer ikisi berbattı.Resmen kurum değil de katran bağlamıştı.Enjektörleri öyle görünce şaşırdım.Aracı aldığımdan beri yakıta dikkat ederim.Yüzde doksan FİAT ın tavsiye ettiği firmadan mazot almışımdır.Şöyle bir araştırma yaptım da genelde enjektör değişimi yada revize işlemi 100 den sonra yapılıyor. Aracım 2011 model ve 45000 km de olmasına rağmen böyle bir durumun olması tuhafıma gitti.Bu arada revize artı bir kızdırma bujisi değişimi toplam 425 tl tuttu bilginize.
Katkı maddesi kullanmak yerine 40-50 binde enjektörleri temizletmede fayda var.Ama enjektörlerin 40-50 bin km de bir çıkartılıp temizlenmesi zararlı mıdır onu açıkçası bilmiyorum.

cemdogu
23/05/2015, 18:01
Geçen ay aracımın kızdırma bujilerinden birini değiştrmek üzere servise gittim.Bir saat içinde aracın teslimine beklerken.Servis yetkilisi enjektörlerde sorun olduğunu revize edilmesse ileride daha çok sıkıntı çıkaracağını söyledi.Ben de açıkçası daha büyük arızadan çekindiğim için revize edilmesine onay verdim.Bosch tan pompacı geldi ve enjektörleri söktü.İki enjektör normal gözüküyordu ancak diğer ikisi berbattı.Resmen kurum değil de katran bağlamıştı.Enjektörleri öyle görünce şaşırdım.Aracı aldığımdan beri yakıta dikkat ederim.Yüzde doksan FİAT ın tavsiye ettiği firmadan mazot almışımdır.Şöyle bir araştırma yaptım da genelde enjektör değişimi yada revize işlemi 100 den sonra yapılıyor. Aracım 2011 model ve 45000 km de olmasına rağmen böyle bir durumun olması tuhafıma gitti.Bu arada revize artı bir kızdırma bujisi değişimi toplam 425 tl tuttu bilginize.
Katkı maddesi kullanmak yerine 40-50 binde enjektörleri temizletmede fayda var.Ama enjektörlerin 40-50 bin km de bir çıkartılıp temizlenmesi zararlı mıdır onu açıkçası bilmiyorum.

Sizin durumunuzda bir anormallik var gibi ama geçmiş olsun.

Enjektörlerin sürekli temizlenmesi, bazı işemeleri engelleyen kurumları da yok edeceği için gereksiz masrafsız ve kısmen zararlı bir işlem olacaktır.Bunun yerine 100Bin kilometrenin altındaki araçlara carbon clean tavsiye ediyorlar.

Ayrıca 3-4 Depoda 1 Berner'in dizel katkısından koyuyorum ve gayet memnunum.Aracım 170 Bin kilometrede ve HDİ motor.C2 1.4. Hdi.Full depo almadan önce 1 şişe berner dizel katkısını atıyorsunuz, üzerine mazotunuzu fullüyorsunuz ve o depoyu normalden 1 tık daha devirli kullanıyorsunuz.Şu an son 2 çeyrekte depom ve enjektörden kaynaklı duman atma durumu çok azaldı sadece 4000 devir gibi anormal yüklenmelerde duman atıyor.Şiddetle 3-4 depoda 1 tavsiye ederim.

lithium_
23/05/2015, 20:57
Sizin durumunuzda bir anormallik var gibi ama geçmiş olsun.

Enjektörlerin sürekli temizlenmesi, bazı işemeleri engelleyen kurumları da yok edeceği için gereksiz masrafsız ve kısmen zararlı bir işlem olacaktır.Bunun yerine 100Bin kilometrenin altındaki araçlara carbon clean tavsiye ediyorlar.

Ayrıca 3-4 Depoda 1 Berner'in dizel katkısından koyuyorum ve gayet memnunum.Aracım 170 Bin kilometrede ve HDİ motor.C2 1.4. Hdi.Full depo almadan önce 1 şişe berner dizel katkısını atıyorsunuz, üzerine mazotunuzu fullüyorsunuz ve o depoyu normalden 1 tık daha devirli kullanıyorsunuz.Şu an son 2 çeyrekte depom ve enjektörden kaynaklı duman atma durumu çok azaldı sadece 4000 devir gibi anormal yüklenmelerde duman atıyor.Şiddetle 3-4 depoda 1 tavsiye ederim.

Ankara da nerde temin edebiliriz hocam? Bir de aracin performansina katkisi oluyor mu bu katkilarin? Tsk ederim.

cdogu
23/05/2015, 20:58
Ankara da nerde temin edebiliriz hocam? Bir de aracin performansina katkisi oluyor mu bu katkilarin? Tsk ederim.
Berner olur,Wurth olur. Rahatça bulunabilir. Bauhausta Wurth var diye biliyorum. Onun disinda DBY detailing diye arkadasimin boya koruma isi yaptigi bir dukkanda ikisi de var.

cemdogu
23/05/2015, 20:59

Ben aracımı yeni tanımaya başladığım için performans konusunda yorum yapamicam.Ama motrun daha titreşimsiz çalıştığını söyleyebilirim.bakımımı yeni yaptırıp koydum, böyle tavsiye edildi.Çok çekinerek koydum ama cidden işe yaradı.

Çankayada Dby detailing berner ve wurth ürünleri satıyor ayrıca çok iyi bir boya koruma merkezidir.Giderseniz Berkay abiye cem cenk ikizlerin selamı var derseniz her türlü yardımcı olur.

ibooovn
24/05/2015, 16:03
bi arkadaşın bmw 525 dizelinde enjektor arızası vardı araç rölantide stop ediyordu artık...3 kere en az o wurthlerden koyduk katkı maddesi daha kötü oldu sık sık stop etmeye başladı...son çare 6 enjektörde revize edildi düzeldi tanesi 150 den yapmışlardı...benim puntomun ise soğukta çalışmama sorunu var bujiler sağlam ..carbon clear yaptırdım bi faydası olmadı..son çağre enjektor bakımı veya mazot pompası gibi duruyor..artık seneye kışa yaptırırım...sıcak havada hiç bir problem yok gayet normal...

engngztk
17/12/2019, 13:02
herkese merhaba .fiat ailesine yeni katıltım ve şuanda aracımı yeni yeni tanıma sürecindeyim.belli ki konuyu biraz hortlatacağım ama,benim aracımda ustanın tabir ettiği gibi ise ciddi bir enjektör işeme sorunu varmış ve aracım buna bağlı olarak rolantide iken gaza bastığımda önce mavi ve hemen akabinde yoğun olmayan bir siyah duman atıyor.araçta kızdırma bujilerinden birisi arıza vermişti ve değiştirilme esnasında farkettik bu durumu.usta hemen enjektörlerin tadilat gerektirdiğini söyledi.yeteri kadar geniş bilgi alamadığım için iyi bir multijetçiye gittim ve orada da sorunun çok ciddi olmadığını,uygun bir zaman diliminde yapılabileceğini,fakat eğer enjektörlerimde işeme sorunu dışında enjektör memelerinin de deforme olması durumu varsa bu defa aracın normalinden daha fazla yakıt harcayacağından bahsetti.eski yorumlarınızda bahsettiğiniz revizyon dediğiniz olay benim enjektörlerime uygulanabilirmi?şimdiden teşekkür eder,bilgilerinizden faydalanmayı çok isterim.
racım fiat grande punto 2007 1.3 multijet 195000 km