PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul K.çekmece - Fethiye yakıt tüketimim

Ziyaretci040
28/07/2012, 19:57
Dün gece saat 5 te yola çıktım yolda molalıya molalıya 11 saatte Fethiyeye vardım.Klima ara ara açtım çocuk olduğu için.Yakıt değerlerim aşağıdaki gibidir.

Birkan61
28/07/2012, 20:12
Harika valla abi, aracını almam için bir sebep daha :D

dogus618
28/07/2012, 20:24
kanka al bi punto artık

rbcn
29/07/2012, 00:10
90 gecmediniz sanirim coluk cocuk heba olmustur aracta

Ziyaretci040
29/07/2012, 09:38
90 gecmediniz sanirim coluk cocuk heba olmustur aracta

Aslında geçmicem dedim ama dayanamadım 110 120 falan devam ettim.Ama yol çalışmaları olan kısımda 90 ı geçmiyenlerin arkasında durdum sollama yapmak istemedim malum herkez görmüştür haberlerde genelde sollamalardan olur kazalar.Ortalamam aslında bu zamanlarda düştü :)

Ufaklık gayet rahattı , hanımda ona keza :) Uyuyup durdular...

Bide çok radar vardı yolda ilk defa rastladım bu kadarına :S

msb
31/07/2012, 18:54
ben de 30 haziranda sabah 8 de üsküdardan fethiyeye yola çıktım. feribotta sıra var diye körfezi dolaştım. fakat rezil bir gündü. her yerde yol çalışması vardı. bursaya 4 saatte vardım, bursadan sonra da yer yer yol çalışması nedeniyle durma noktasına geldi trafik. fethiyeye anca gece 1 de varabildim toplam 900 km yol, arabada 4 yetişkin, klima devamlı açık, ortalama tüketim 5.9.

Ziyaretci040
01/08/2012, 16:20
ben de 30 haziranda sabah 8 de üsküdardan fethiyeye yola çıktım. feribotta sıra var diye körfezi dolaştım. fakat rezil bir gündü. her yerde yol çalışması vardı. bursaya 4 saatte vardım, bursadan sonra da yer yer yol çalışması nedeniyle durma noktasına geldi trafik. fethiyeye anca gece 1 de varabildim toplam 900 km yol, arabada 4 yetişkin, klima devamlı açık, ortalama tüketim 5.9.

Ya yollar duzgun olsaydı eğer bu şekilde olamazdı daha da düşerdi.Sabitlemek için tuğla bile koymayı düşündüm bir ara :) Sıkıcı oluyor.

akca37
01/08/2012, 16:34
Dün gece saat 5 te yola çıktım yolda molalıya molalıya 11 saatte Fethiyeye vardım.Klima ara ara açtım çocuk olduğu için.Yakıt değerlerim aşağıdaki gibidir.

Benim anlayamadığım 900 yapmışsınız , kalan 140 kusur mu ?

Ziyaretci040
01/08/2012, 16:42
Benim anlayamadığım 900 yapmışsınız , kalan 140 kusur mu ?

Evet Işık yeni yanmıştı ve o kadar gösteriyordu.

BeCkS
02/08/2012, 08:37
Evet Işık yeni yanmıştı ve o kadar gösteriyordu.dostum naptın arabadaki arızayı çözebildinizmi?

Ziyaretci040
02/08/2012, 10:37
çözdük kardeşim HAVA akışmetre bozulmus değiştirince sorun kalmadı.. 200 tl

erdiyilmaz
02/08/2012, 10:56
hangi guzergahtan gittin acaba

liebermann
02/08/2012, 14:41
İdo'nun daha fazla kullanılması, 30 TL'ye geçilecek yolu 100 TL'ye İdo ile geçilmesi için karadan dolaşılan yolun 4-5 yerinde ciddi çalışmalar var ve bitmiyor. bitemiyor bir türlü.. yaz başından beri ızdırap..

Ziyaretci040
05/08/2012, 14:38
hangi guzergahtan gittin acaba

Sizinle konuştuğumuz yolu kullandım yer yer çalışmalar vardı. Ama o çalışmalar olmasa yollar gayet iyi.

kralcarsi
06/08/2012, 09:42
Merhabalar,

Kısmetse eşim ile eylülde fethiye'ye kendi aracımızla tatile gideceğiz. Tek şoför olarak gece yola çıkmayı düşünüyorum. Ancak hangi güzergahtan gitmeliyim henüz karar veremedim, mesafe olarak adapazarı-bileceik-bozüyük-kütahya-afyon-burdur daha kısa olarak biliyorum ama bu yolu daha önce hiç kullanmadım.

Diğer alternatif bursa-balıkesir-izmir-aydın-muğla istikametinde ise aydın-çine'ye kadar (https://forum.donanimhaber.com/m_64189878/tm.htm#) gittim ama daha sonrası hakkında bilgim yok.

Hem yol çalışmaları konusunda hem de yol kalitesi ve gece sürüş açısından bir değerlendirme yaparbilirseniz çok sevinirim.

Bu konuda tavsiyelerini paylaşan arkadaşlara müteşekkir ol (https://forum.donanimhaber.com/m_64189878/tm.htm#)acağım.

P.S. : Bu arada aracın çok iyi yakmış, ben belki senin rekoru kırarım :)

Ziyaretci040
06/08/2012, 10:30
tefenni çavdır ve fethiye zaten :) Yolda ufak tefek çalışmalar var.
1 haftaya kadar düzelir diye tahmin ediyorum.Çünkü arı gibi çalışıyorlar.Genel anlamda iyiydi :)
Umarım daha az yakarsınız rekor denmez ama gayet iyiydi.
Sizin aracınız 6 ileri sanırım çok büyük avantajı olucaktır.

Hayırlı yolculuklar. Babadağ'dan uçmayı yörük çadırında türkü dinlemeyi :) Ve hisarönünde eğlenmeyi unutmayın :)

kralcarsi
06/08/2012, 10:39
tefenni çavdır ve fethiye zaten :) Yolda ufak tefek çalışmalar var.
1 haftaya kadar düzelir diye tahmin ediyorum.Çünkü arı gibi çalışıyorlar.Genel anlamda iyiydi :)
Umarım daha az yakarsınız rekor denmez ama gayet iyiydi.
Sizin aracınız 6 ileri sanırım çok büyük avantajı olucaktır.

Hayırlı yolculuklar. Babadağ'dan uçmayı yörük çadırında türkü dinlemeyi :) Ve hisarönünde eğlenmeyi unutmayın :)

Teşekkürler, fethiye'de yapılacaklar listesi kabarık :)

Ufak tefek çalışmalar dışında duble yol kalitesinden memnun kaldınız sanırım. Kamyon, tır, vs. rahatsızlık yaratmaması için gece sürüş açısından konforlu mudur ?

Bu arada aracım 6 ileri, uzun yolda avantajını görüyorum. Bu güzergah da müsaitse yüzümü kara çıkartmaz inş.

ibrahim06
06/08/2012, 10:46
Aslında geçmicem dedim ama dayanamadım 110 120 falan devam ettim.Ama yol çalışmaları olan kısımda 90 ı geçmiyenlerin arkasında durdum sollama yapmak istemedim malum herkez görmüştür haberlerde genelde sollamalardan olur kazalar.Ortalamam aslında bu zamanlarda düştü :)

Ufaklık gayet rahattı , hanımda ona keza :) Uyuyup durdular...

Bide çok radar vardı yolda ilk defa rastladım bu kadarına :S

Doğuya koyamadıkları radarı batıya koyuyorlar.

Ziyaretci040
06/08/2012, 10:46
Teşekkürler, fethiye'de yapılacaklar listesi kabarık :)

Ufak tefek çalışmalar dışında duble yol kalitesinden memnun kaldınız sanırım. Kamyon, tır, vs. rahatsızlık yaratmaması için gece sürüş açısından konforlu mudur ?

Bu arada aracım 6 ileri, uzun yolda avantajını görüyorum. Bu güzergah da müsaitse yüzümü kara çıkartmaz inş.

Yol kalitesi mükemmel denemez.Ben giderken gayet kötüydü aslında ama dönerken düzeltmişlerdi baya bi yeri.Gece olmasını tercih etmem ben olsam.Sabaha karşı çıkmanız en güzeli.Öğlen saat 1 2 gibi orada olursunuz rahat kullanımda :) Tekrar hayırlı yolculuklar.Orada akraba falanmı var otelde mi kalıcaksınız?

kralcarsi
06/08/2012, 10:54
Yol kalitesi mükemmel denemez.Ben giderken gayet kötüydü aslında ama dönerken düzeltmişlerdi baya bi yeri.Gece olmasını tercih etmem ben olsam.Sabaha karşı çıkmanız en güzeli.Öğlen saat 1 2 gibi orada olursunuz rahat kullanımda :) Tekrar hayırlı yolculuklar.Orada akraba falanmı var otelde mi kalıcaksınız?

O zaman şöyle sorayım yarın tekrar gitsen bu güzergahı yine de kullanırmısın yoksa izmir'e mi yönelirsin ?

Ben de öğlen 12-1 gibi varmayı düşünüyorum, yolculuk süresi ve molalar hakkında da bilgi verebilir misin ?

Otelde kalacağız bakalım, hotel greenland diye bir yer buldum netten, sorşturdum tavsiye ettiler ..

Biliyorum çok soru sordum ama paylaşımların için tekrar teşekkürler

Ziyaretci040
06/08/2012, 11:01
O zaman şöyle sorayım yarın tekrar gitsen bu güzergahı yine de kullanırmısın yoksa izmir'e mi yönelirsin ?

Ben de öğlen 12-1 gibi varmayı düşünüyorum, yolculuk süresi ve molalar hakkında da bilgi verebilir misin ?

Otelde kalacağız bakalım, hotel greenland diye bir yer buldum netten, sorşturdum tavsiye ettiler ..

Biliyorum çok soru sordum ama paylaşımların için tekrar teşekkürler

İzmir'e yönelmeye gerek yok bence öyle abartılı yorucu bi durum yok ortada.İst. neresinde oturuyorsunuz bilmiyorum ancak ben k.çekmeceden sabah 5 te çıktım.Eğer o civardaysanız gece 3 gibi falan çıkınca rahat rahat varırsınız.Ben yolda Maşukiye'de mola verdim.Yanıma aldığım bi kaç parça bişiyi yedik bi sigara içtim afyona kadar devam ettim.Cumhuriyet tesisleri solunda kalıyor afyonu geçerken 200 mt ileride sağda bi tesis vardı adını hatırlıyamadığım orada gözleme falan yedik.Sonra devam ettim.Birkaçda bişiler almıştım yanıma durmadım yani.Dönüşte denizliye gittim birilerini ziyaret ettim.Sonrasında Cumhuriyet tesislerinde durdum afyonda sucuk döner ve cola lezizdi.Sonra kütahya porselende durduk bi kaç parça bişiler aldık.Ve bi daha durmadım. :)

kralcarsi
06/08/2012, 11:08
İzmir'e yönelmeye gerek yok bence öyle abartılı yorucu bi durum yok ortada.İst. neresinde oturuyorsunuz bilmiyorum ancak ben k.çekmeceden sabah 5 te çıktım.Eğer o civardaysanız gece 3 gibi falan çıkınca rahat rahat varırsınız.Ben yolda Maşukiye'de mola verdim.Yanıma aldığım bi kaç parça bişiyi yedik bi sigara içtim afyona kadar devam ettim.Cumhuriyet tesisleri solunda kalıyor afyonu geçerken 200 mt ileride sağda bi tesis vardı adını hatırlıyamadığım orada gözleme falan yedik.Sonra devam ettim.Birkaçda bişiler almıştım yanıma durmadım yani.Dönüşte denizliye gittim birilerini ziyaret ettim.Sonrasında Cumhuriyet tesislerinde durdum afyonda sucuk döner ve cola lezizdi.Sonra kütahya porselende durduk bi kaç parça bişiler aldık.Ve bi daha durmadım. :)
Aslında benim eski ikametgah istanbul, şu anda gebze'deyim, biraz daha avantajlı.

Sabaha karşı 4'te çıksam istediğim saatte orada olurum diye tahmin ediyorum bakalım.

Afyon sucuk molası zaten programda belki biraz da alış veriş dediğin gibi.

Tekrar teşekkürler paylaşımların için

mutunch
06/08/2012, 11:57
Afyon'da bir şeyler yenecekse ben Kütahya yönünden gelişte Özdilek'in karşısında İkbal'de mola verip yenilmesi taraftarıyım ;) Yumurtalı sucuk da sucuk ekmeğe çok güzel alternatif olabilir :D