PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cd calar yardim

Eduardo
28/07/2012, 09:54
Selam arkadaslar

2006model grande punto kullaniyorum sıkıntım su aracla tumsek yada ufak bi cukurda bile aracta cd calar caliyorsa seste kesilme oluyor

Birkan61
28/07/2012, 11:10
Valla Emre sebebini bilmiyorum ama bugüne kadar sahip olduğum 3 Grande Punto aracımdada başıma geldi :)

Ama bende o kadar öyle ufak çukurlarda olmuyodu uzun yolda bi çukura sert düştüğümde oluyordu mesela..

Bakırmak lazım sebebini bilemiyorum.

Çukura falan girince cd yerinden oynuyor da okuyucu o an okuyamıyor mu napıyor :)

Xenophan
08/08/2012, 09:45
Konuyu yeni gördüm.

Eskiden mp3 playerler piyasaya çıkmadan önce discmanler vardı. yanınızda taşıyabildiğiniz walkman tarzı cd çalarlar. Bunların problemi en ufak sarsıntıda bahsettiğiniz gibi sesin kesilmesiydi, sonraları antişok özellikle olanları çıktı. discmanın içinde sesi kulaklığa vermeden önce bir hafıza birimine kayıt yapan bir birim var. Aslında discman 20 saniye (modelden modele değişir bu süre) öncesini çalıp kaydederken siz gecikmeli olarak sesi duyuyorsunuz.

Velhasıl araçlarımızdaki cd playerlerde de bu durum söz konusu. büyük ihtimale bu kayıt yapan birimdeki bir arızadan dolayı çukurlarda oluşan sarsıntıdan etkilenerek ses kesilmesi yaşıyorsunuz. Garantiniz varsa ücretsiz yapacaklardır diye düşünüyorum.
Garantiniz yoksa, arızanın giderilmesi için kart değişimi gerekebileceğinden biraz tuzlu olabilir. Belki bir oto elektrikçi bir kaç parçayı değiştirerek düzeltebilir durumu (tabi bunu yapacak kişinin elektronikçi olması gerekir)