PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön konsoldan gelen esneme sesi sorunu üstadlar okursa sevinirim.

kuzun
26/07/2012, 09:39
Arkadaşlar puntomda ön konsolda daha önce olmayan bir esneme sesi var. kasisli yolda gittikten sonra oldu. Bu ses kasislerde oluyor sanki esneme oluyor ön konsol içinde sağ tarafta bir tuhaf esneme sesi. acaba bu da kronikmi ?

rbcn
26/07/2012, 09:43
Bu puntolarda bi yerden ses kesilse oteki taraftan basliyor

kuzun
26/07/2012, 09:52
Daha önce kalorifer sesi vardı. Usta sünger koymuş o ses kesildi ama bu ses daha beter bendeki ses aynen şöyle yerin parke taşlardan olduğunu düşünün oraya girince kesik kesik plastik esneme sesi geliyor İşin kötü tarafı servise getirince çıkartmaya çalıştığın sorunlu bu ses çıkmıyor kardeşim uğraşıyon kasiste giriyon ses yok. Az önce yeni asfalt dökülen bir yerden geldim yolun sağ şeriti asfalt dökülmemiş sol şeritteki asfalt parçacıkları sağ şeritteki yol dökülmüşt küçük mıcır parçacıklar ses kesilmedi dırıııdıt dırııı gibi plastik esneme sesi ah bide ben o sesi çaıakrabilsem süper olacak:)

aon
26/07/2012, 11:45
ses gelen taraftan arabanın altını inceleyin plastik parçalardan biri yerinden çıkmış ve kasislerde yere sürtüyor olabilir. Aracı kaldırıma park edip tekrar yola çıkmak için hareket ettiğimde altını sürtmüştüm ve kasislerde bahsettiğinize benzer bir ses gelmeye başlamıştı. Çözümüyse dediğim gibi çamurluğun altındaki plastik vida yerlerinden çıkmış ve kasislerde yere sürtüyor. Vidaları tutturdum ses gitti.

kuzun
26/07/2012, 12:03
Hımm hemen bakayım ama ses sanki torpidonun sağından geliyor gibi şimdi gidip bakayım.

punt0
26/07/2012, 12:08
valla arkadasım ben bizim puntoları cözmüs anlamıs degilim.. neresinden ses gelmiyor ki :)
ben uzun yola gidip gelirken mesela tavanın ic dösemesinden tam aynanın oldugu yerden ses geliyordu hafif bozuk yolda :) takmıyorum artık nereden ses geliyor gelmiyor diye :D

kuzun
26/07/2012, 12:16
Baktım ama arabanın altında sarkan plastik yerinden oynamış plastik aksam yok. Bu nasıl iş arkadaş ya.

aon
26/07/2012, 12:43
kasisli yolda gittikten sonra dediğiniz için aklıma öyle bir ihtimal gelmişti. Başka ne olabilir acaba?

nurullahkizek
26/07/2012, 23:54
Arkadaşlar araba hareket ettiğinde direksiyonun alt tarafından bir yerden esnemeden kaynaklanan bir gıcırtı benim aracımdanda geliyor.Nedendir bilemiyorum alt tarafa baktım ama bir anormallik göremedim.

ametist
27/07/2012, 00:18
debriyaj pedalından gelmediğinden emin olun....

iris19
27/07/2012, 00:42
aynı sorun bendede var bu sesin tek sebebi ön rotil tablasından geliyor.rotillerrin içleri kauçuktan oluşmaktadır.ve bu kauçuklar kuruyunca esneme sırsında ses yapıyor eğer bu sesi duymak istersenizarabanın içine oturun bi arkadaşınızda siz arabanın içindeyken önden yüklenerek esnetsin sesi o zaman duyacaksınız

comanchee
27/07/2012, 11:31
evom 25 binde hala ses mes yok maşaallah diyeyim