PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah başka,akşam başka!

cann
25/07/2012, 10:57
her muayene zamanı yaşadığım komediyi bugün tekrar yaşadım..
2011 eylül de muayene yaptırdığım aracıma tüp taktırdığım için, sızdırmazlık,egzost vs işlemlerinden sonra bugünde muayeneye gittim,,muayeneyi yapacak olan eleman daha aracı içeri almadan

* zenonları çıkarmam gerektiği
* tavan cam folyoyu sökmem gerektiği (1 ay önce yaptırmıştım,sitede aracın % 30 unu geçmediği takdirde sorun olmaz falan diye okumuştum )
* stoplarda transparan boyayı çıkartmam gerektiğini (koyu değil-ama dörtlüler sarı yanmıyomuş)

söyledi..

eylüldeki muayeneden farklı olan sadece tavan folyo vardı aracımda..
bende "muayeneyi yapan kişiden kişiye değişiyormu bu muayene,her geldiğimde aynı araca bir sürü farklı kusur buluyorsunuz" diyerek iptal ettirdim muayene işlemini..

aracın tüplü olduğu dışarıdan belli olmuyo zaten ,hiç olmazsa 2013 eylül ayına kadar hevesimi aliim diyorum (1 ay önce yaptırdığım folyoyu sökmek çok zoruma gittiği için )

herhalde 2013 te yeni fatura kdv si vererek hallederim lpg işini diye düşünüyorum..
zenon ve tavan folyosu yaptırmayı düşünenler iyi düşünsün,en azından eski farlarını satmasın (allahtan benimkiler duruyo,)

Sparco34
25/07/2012, 11:14
Mustafa abi tüvturkde vatandaşlar eğitim alıyor bir şekil de olabiliri ama
birbiriyle alakası yok sankı başka firmanın çalışanları gibi davranıyorlar

xenonlar zaten yasak orjinal fabrika çıkışı araç hariç direk ağır kusur olarak kusur işleniyor
folyoyu ise ruhsatda işletilmesi lazım ondan dolayı yazmadığı için sıkıntı yapmış
ama şuda var adam ruhsata göre davranıyor bence adam görevini yapmış....

cann
25/07/2012, 11:24
haklısın,benim tepkim muayeneyi yapan çocuğa değil zaten ,bence de o görevini yapıyo...ama bu güne kadarki tecrübelerime göre ,iddiam şu
*1 saat önce muayeneden çıkmış bi aracı ,farklı bi personel muayene etsin öncekinden farklı kusurlar bulacaktır.

ayrıca en büyük tepkim yaşadığım ülkeyi yönetenlere , trafikte ortalığı dumana boğan ,tarihi eser durumuna gelmiş otobüsler kamyonlar cirit atıp dururken böyle kıl,tüy işlerle ilgilenmelerine lanet ediyorum..

celenlee
25/07/2012, 11:28
Folyo işini sökmeden bir daha konuşmalısın bence.

Al eline metreyi gel birlikte ölçelim diyeceksin, folyolu alan aracın %30'undan kesinlikle fazla değil diye ikna etmeye çalışmalısın. Ne yazık ki bu insanlara mecburuz muayne zamanı!! Olayı anlatmak lazım bir şekilde.

Sparco34
25/07/2012, 11:31
haklısın,benim tepkim muayeneyi yapan çocuğa değil zaten ,bence de o görevini yapıyo...ama bu güne kadarki tecrübelerime göre ,iddiam şu
*1 saat önce muayeneden çıkmış bi aracı ,farklı bi personel muayene etsin öncekinden farklı kusurlar bulacaktır.

ayrıca en büyük tepkim yaşadığım ülkeyi yönetenlere , trafikte ortalığı dumana boğan ,tarihi eser durumuna gelmiş otobüsler kamyonlar cirit atıp dururken böyle kıl,tüy işlerle ilgilenmelerine lanet ediyorum..

yönetim olayına girersek büssürü şey var abicim :d ama elimizdende birşey gelmz

mecburen söküceksin :D

cann
25/07/2012, 13:24
az önce "tüvtürk müşteri hizmetlerini " aradım,tavan folyo için ek-1 belgesine gerek yok ,sadece " tespit yaptırmanız gerek " dediler,zaten tüp için ruhsatı değiştirmek zorundaydım, folyoyu yaptırdığım yerden fatura alıcam.. ayrıca hem tüp hem tavan için ayrı gitmeme gerek yokmuş... kaldı farlarla,stoplar , sabahki sinirim geçtii için normale döndüm :)) stoplardaki boyayı sökme işinin asetonla olabileceğini okudum internetten , sadece farların sökülüp takılma işlemini normal şartlarda ka. TL ye yaptırabileceğimi bilen varsa iyi olur,durduk yere kazıklanmayayım diye,teşekkürler şimdiden ..

cann
25/07/2012, 13:29
farların orjinalleri takılıcak bu arada :) sadece zenon değil,
angel çünkü üstündekiler :)

Sparco34
25/07/2012, 13:31
randevu almadan gidebilirsin
oradan tespit için sadece numara alacaksın numaratörden

aykutisci
25/07/2012, 15:45
Tavan folyo işi benimde başıma geldi taktırmaktan çok söktürmek sıkıntı folyoyu söktüğün an yapışkanı tavanda kalıyor komple 100 liradan aşağı temizlemiyolar
bence adam stop konusundada haklı eğer stopları boyadıysan o şekilde olmaz
xzenon larda aynı şekilde arabanın orjinalinde yok sonuçta
tuvturk haklı yani burda ama benim önerim benim aracımda film var xzenon var folyo var egzoz var ... sistemi yavaş yavaş eskiye çeviriyolar 100-150 liraya arabayı bile götürmüyosun muayeneye

Ziyaretci040
25/07/2012, 16:22
Size bişi daha söylicem.puntolar ruhsatta 4 yazıyor ya . 5 kişi olarak düzelt öyle gel diyorlar.

amoleddarkness
26/07/2012, 01:01
benim folyaya düz boruya ağır kusur yazmışlardı folyoyu sökmek çok zor olur bence ruhsata çift renk işletin kafanız rahat olsun muayne istasyonundan ek-1 kağıdı alın sonra işlemi emniyetten yapıyorlar ruhsattan 1 yaprak değişecek folyo sökmekten daha kolay ve zahmetsiz bir iş

ErhanKarann
13/12/2012, 19:20
Arkadaslar komik bisey ama fabrika cıkısı zenon ser sen taktırınca agır kusur bu nasıl adalet anlamadım gerci burası türkiye ne beklenirki ;)

rbcn
13/12/2012, 19:22
Arkadaslar komik bisey ama fabrika cıkısı zenon ser sen taktırınca agır kusur bu nasıl adalet anlamadım gerci burası türkiye ne beklenirki ;)

fabrika çıkışı mercekli ve ayarlı bir şekilde geliyor herkes sonradan takarsa merceksiz de takar ayarsızda takar sonra arkadan binbir küfür :kizgin::kizgin:

Ziyaretçi034
13/12/2012, 19:33
tavan folyosundan muzdarip olan arkadaşlar;

aracınızın renginde folyo bulabilirseniz tavan ölçüsünde kestirip 4 köşeden geçici olarak çift taraflı bantla tutturabilirsiniz.

beyaz renk aracı olanların işi daha kolay, düz beyaz brandayı bu şekilde 4 köşeden çift taraflı bant ile tavana geçici olarak tutturup muayene sonrası sökebilirsiniz.