PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg kaçak spreyı

ZAK1980
22/07/2012, 17:11
Arkadaslar BRC nın kacak spreyı varmıs 7.42 tl falan Ankarada bayısısını buldum kızılaya gıdersem alacagım kesın.Ankara da atakale guzvenlık Fevzı Cakmak Cd 20/7 de satılıyormus nette oyle yazıyordu

ibrahim06
22/07/2012, 21:07
Arkadaslar BRC nın kacak spreyı varmıs 7.42 tl falan Ankarada bayısısını buldum kızılaya gıdersem alacagım kesın.Ankara da atakale guzvenlık Fevzı Cakmak Cd 20/7 de satılıyormus nette oyle yazıyordu

LPG kullanan arkadaşlar şu en son adanada yanan arabayı gözlerinin önüne getirsin ve hemen alsınlar. B
Bu arada ne zaman LPG takırdın Zeynel?

ZAK1980
23/07/2012, 12:33
Nisanda abı ıkı ayda bır kacak varmı ,motor yagı,suyu,fren hıdrolıgı nasıl dıyede aldıgımdan berı kontrol edıyorum perıyodık olarak aracı zaten

Misafir047
23/07/2012, 13:31
zeynel hayırlı olsun memnunmusun lpg den hiç paylaşamdın belki ben görmedim

ZAK1980
23/07/2012, 19:21
zeynel hayırlı olsun memnunmusun lpg den hiç paylaşamdın belki ben görmedim

Şafak fazla paylaşmadım işin gerceği .
Oldukça memnunum 70 Tl ile sehir içi 400-450 km arası bır yol yapıyorum araç benzınden gaza gecerken hiç belli etmiyor ,yokusta gaza gecıyor herhangı bır sıkıntı yok aracı abim ve eniştem kullandı onlarda anlamadı gazlı oldugunu şimdilik şükür bir sıkıntı yok Nisan 15 ten bugune 2500 km yaptım Eskısehıre gitti geldi banamısın demedı .

1 depo 200 tl ye doluyor ve 500 km yapılıyor
2500/500km=5 depo 5*200=1000 Tl
2500/400km=6 depo 6*70=320 tl
Tahmını hesap bunasıl hesap dıye polımık yaratmayın :)

1000-320= 680 tl kardayım
80 tl Benzın desek =600 tl kardayım 2500 km de

ibrahim06
23/07/2012, 20:51
Kardeş ne marka taktırdın nerde taktırdın? Biraz bilgi ver. ben de niyetliyim.

ZAK1980
23/07/2012, 21:19
Kardeş ne marka taktırdın nerde taktırdın? Biraz bilgi ver. ben de niyetliyim.

Mocan da brc taktırdım 47 Lt sımıt tank kaputu actıgınızda ve aracın ıcerısınde ıken lpg ıle ılgılı bır sey goremezsının ılk bakısta ve dıkatlı bakmadıgınızda da gozukmuyor.Mocanın işçiliği guzel Allah ıcın gozukmuyor ama boruları kelepce ıle baglamaları guven vermıyorbence bunu tum lpg montajı yapan herkes bu sekılde yapıyor Fiat yetkılı servıslerı harıc

Daha sonra Kartas Fiat servısınde abı ıle Lpg montajına baktık goruntu ve gızleme acısından gayet ıyı dedık ama boruları kelepce kullanarak baglamalarından dolayı ve dıger boruların bırtaraflara surtmesınden oturu olusabılecek deformasyondan dolayı zamanla borularda kacak olabılecegını ve kendılerının boruların uzerıne kalın plastık kaplama gecırerek boruların motor ıcerısınde herhangı bır yere surtunmesının onlendıgı ve bunun yanındada kaplama (izalasyon) ılede omrunun yuksek olacagını ıfade ederekten benım aracada (borulara) surtunmeyı onleyıcı ve koruyucu kaplama yaptık ve İbrahım servıste yaptırmadıgıma bıraz pısman oldum ısın gercegı cunkü kullanılan kaplamalar ve kelepceler sayesınde borular ,hortumlar arac ıcerısınde baska bıryere surtunmuyor kısacası yaptıracaksan Kartas Fiat beye yaptır .
İşin gercegı oldukca guven verıyor o kaplamalar ve kelepceler

1ocak2011
23/07/2012, 22:05
Lpg montajını Kartaş Maltepe'de Dostum, Özenle kendisi yapıyor, Geçen gün Linea araca yaparken şahit oldum ve hayran kaldım, Tavsiye ederim.

ibrahim06
24/07/2012, 00:36
Mocan da brc taktırdım 47 Lt sımıt tank kaputu actıgınızda ve aracın ıcerısınde ıken lpg ıle ılgılı bır sey goremezsının ılk bakısta ve dıkatlı bakmadıgınızda da gozukmuyor.Mocanın işçiliği guzel Allah ıcın gozukmuyor ama boruları kelepce ıle baglamaları guven vermıyorbence bunu tum lpg montajı yapan herkes bu sekılde yapıyor Fiat yetkılı servıslerı harıc

Daha sonra Kartas Fiat servısınde abı ıle Lpg montajına baktık goruntu ve gızleme acısından gayet ıyı dedık ama boruları kelepce kullanarak baglamalarından dolayı ve dıger boruların bırtaraflara surtmesınden oturu olusabılecek deformasyondan dolayı zamanla borularda kacak olabılecegını ve kendılerının boruların uzerıne kalın plastık kaplama gecırerek boruların motor ıcerısınde herhangı bır yere surtunmesının onlendıgı ve bunun yanındada kaplama (izalasyon) ılede omrunun yuksek olacagını ıfade ederekten benım aracada (borulara) surtunmeyı onleyıcı ve koruyucu kaplama yaptık ve İbrahım servıste yaptırmadıgıma bıraz pısman oldum ısın gercegı cunkü kullanılan kaplamalar ve kelepceler sayesınde borular ,hortumlar arac ıcerısınde baska bıryere surtunmuyor kısacası yaptıracaksan Kartas Fiat beye yaptır .
İşin gercegı oldukca guven verıyor o kaplamalar ve kelepceler

Kaç paraya yapıyorlar acaba. Geçen sene 2500 lira fiyat çekiyorlardı.çok para.

ZAK1980
24/07/2012, 18:43
Kaç paraya yapıyorlar acaba. Geçen sene 2500 lira fiyat çekiyorlardı.çok para.
Mocan 1.550 galıba