PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinlikte benzin kalmamış

kdrrshnn
22/07/2012, 16:39
dün amcamın arabaya benzin almak için benzinliğe gittim benzin kalmadı pazartesi günü gelcek dediler 10 dakika güldüm belkide ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum daha önce karşılaşan varmıdır acaba (hemde benzinlik anayol kenarında şehiriçindede değil)

ZAK1980
22/07/2012, 16:58
ılgınc oldukca saka gıbı bence ıslemeyen bır ıstasyondur almıstır zamanında yakıtı nasıl olsa satmıyor dıyede bakmamıstır yada cokkk ıslektır artık yetıremıyordur

tayfux
22/07/2012, 17:02
eskiden benzinliklerde sıra olurmuş ve gerçekten benzinin kalmadığı zamanlar olurmuş büyüklerimiz anlatırdı ama şu zamanda gerçekten ilginç..

ZAK1980
22/07/2012, 17:03
eskiden benzinliklerde sıra olurmuş ve gerçekten benzinin kalmadığı zamanlar olurmuş büyüklerimiz anlatırdı ama şu zamanda gerçekten ilginç..
İşguzarlık bence sadece

seastar1905
22/07/2012, 17:12
bence zam gelicek ondan benzin yok demiştir:)

takres
22/07/2012, 17:16
garip :S

SteinGP
22/07/2012, 18:23
geçen gün izmir-gaziemir total de eurodiesel kalmamıştı akşamüstü ancak geldi :)

rodopian16
22/07/2012, 18:37
hangi istasyon bu yav bursada 1000 tane benzinlik var başkasından alsaydın...

kdrrshnn
22/07/2012, 19:15
hangi istasyon bu yav bursada 1000 tane benzinlik var başkasından alsaydın...

yakın diye oraya gittim oil diye bir istasyon

fuatcosar
22/07/2012, 21:20
Bende geçenlerde edirnede Po da gaz alacaktım ama kalmadı dediler. ama normalde gazı piyasadan daha ucuza verdiği için kuyruk oluyormuş genelde. Senin gittiğin yerde belki lisans la ilgili bir sıkıntı olabilir. bazen lisans yenileyemiyorlar o zaman da yok çekiyolar.

emrahisilti
22/07/2012, 23:35
Kucuk benzinliklerde olabiliyor 1 kere dbakirda basima gelmisti

Budweiser
23/07/2012, 11:50
Ya gelmez mi benimde başıma geldi. Hemde o kadar cenabet bir gün hatırlamıyorum. Ankarada okurken okula yakın olsun diye ankaranın 40km dışında ELmadağ diye bir ilçe var orada oturuyodum. Sömestr tatili bitmişti istanbuldan ankaraya dönüyodum. ankarayı geçtim elmadağ doğru yaklaşıyorum elmadağ a gelmeden hasanoğlan lalahan mahalleleri var. Benzinide hep shellden alırım. Tam ikisinin arasındayım çat benzin bitti stop etti ben hasanoğlan shelle yetişir diye düşünüyodum daha 5 6 km kala bitti benzin. Dedim ilerde total var bagajdada bidonum vardı hemen gideyim alayım akşamda saat 9 Gittim anlattım durumu ya abi benzin bitti sadece mazot var kusura bakma dedi. Ben içimden bir hassektör çektim. Çünkü biliyorum ilerisindeki shell araç haricinde bidona vs. benzin vermiyor yasal zorunluluktan dolayı. ben yine tabana kuvvet yürüdüm ( o andaki panikle aklımada gelmedi elmadağ a giden belediye otobüsleri var vızır vızır geçiyor yanımdan salak gibi yürüdüm bende) şansımı deniyeyim dedim shellede sorayım dedim. sürekli ordan alıyorum tanıyolar beni verirler belki dedim gittim tabi nafile abi emniyet haftalık kamera kaydı alıyo dedi. (artık benimi yiyodu bilemedim) biraz zorladım ama yakıt alabilmem için bidona emniyetten yazılı kağıt almam gerekiyomuş. Bende dedim lan emniyete gidebilsem zaten o kagıda ihtiyacım kalmiyacak. Velhasıl karşıdaki opette tanıyordu beni gittim pompacıdan rica ettim doldurdu sağolsun. Dedim bu sefer otobüse binicem. Arkamı döndüm bi baktım. Yol çalışması var lalahanda diye trafik olmuş. Yürüyerek daha hızlı giderim o gün 3 tane GP tjet gördüm 1 tane evo gördüm. Kagıt helvacı gibi aralarından geçe geçe arabaya vardım tabi saat 10:30 olmuş araba stop ettiğinde 9 du tam bi bucuk saat otoyolun yanında tinerci gibi üstüm başım benzin koka koka yürüdüm. Hava esti önümü kapatayım derken en sevdiğim t shirtüm montun fermuarına sıkıştı yırttı falan dedim ya tam bir cenabet gündü. Benimde böyle bi " abi benzin kalmadı" hikayem var.

sehzadeamasya
23/07/2012, 12:35
evet eskilerdeki gibi benzin kalmamış gülünç durum gerçekten

karizmatik_boy
23/07/2012, 19:10
Sende mazot alsaydın :D :D

Scottie
23/07/2012, 20:40
hangi firmaydı acaba...

ibrahim06
23/07/2012, 21:21
hangi firmaydı acaba...

oil ...

Semih Kurtulmus
23/07/2012, 21:25
dün amcamın arabaya benzin almak için benzinliğe gittim benzin kalmadı pazartesi günü gelcek dediler 10 dakika güldüm belkide ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum daha önce karşılaşan varmıdır acaba (hemde benzinlik anayol kenarında şehiriçindede değil)

ben karşılaştım :D arabanın mazotu bitmek üzereydi tatildeydim tek yer vardı oranın dışında en yakın 30 km ydi... adam hiç kalmadı dedi bilmem kaç gün sonra gelecek dedi şok oldum :D:D

kdrrshnn
23/07/2012, 21:32
Ya gelmez mi benimde başıma geldi. Hemde o kadar cenabet bir gün hatırlamıyorum. Ankarada okurken okula yakın olsun diye ankaranın 40km dışında ELmadağ diye bir ilçe var orada oturuyodum. Sömestr tatili bitmişti istanbuldan ankaraya dönüyodum. ankarayı geçtim elmadağ doğru yaklaşıyorum elmadağ a gelmeden hasanoğlan lalahan mahalleleri var. Benzinide hep shellden alırım. Tam ikisinin arasındayım çat benzin bitti stop etti ben hasanoğlan shelle yetişir diye düşünüyodum daha 5 6 km kala bitti benzin. Dedim ilerde total var bagajdada bidonum vardı hemen gideyim alayım akşamda saat 9 Gittim anlattım durumu ya abi benzin bitti sadece mazot var kusura bakma dedi. Ben içimden bir hassektör çektim. Çünkü biliyorum ilerisindeki shell araç haricinde bidona vs. benzin vermiyor yasal zorunluluktan dolayı. ben yine tabana kuvvet yürüdüm ( o andaki panikle aklımada gelmedi elmadağ a giden belediye otobüsleri var vızır vızır geçiyor yanımdan salak gibi yürüdüm bende) şansımı deniyeyim dedim shellede sorayım dedim. sürekli ordan alıyorum tanıyolar beni verirler belki dedim gittim tabi nafile abi emniyet haftalık kamera kaydı alıyo dedi. (artık benimi yiyodu bilemedim) biraz zorladım ama yakıt alabilmem için bidona emniyetten yazılı kağıt almam gerekiyomuş. Bende dedim lan emniyete gidebilsem zaten o kagıda ihtiyacım kalmiyacak. Velhasıl karşıdaki opette tanıyordu beni gittim pompacıdan rica ettim doldurdu sağolsun. Dedim bu sefer otobüse binicem. Arkamı döndüm bi baktım. Yol çalışması var lalahanda diye trafik olmuş. Yürüyerek daha hızlı giderim o gün 3 tane GP tjet gördüm 1 tane evo gördüm. Kagıt helvacı gibi aralarından geçe geçe arabaya vardım tabi saat 10:30 olmuş araba stop ettiğinde 9 du tam bi bucuk saat otoyolun yanında tinerci gibi üstüm başım benzin koka koka yürüdüm. Hava esti önümü kapatayım derken en sevdiğim t shirtüm montun fermuarına sıkıştı yırttı falan dedim ya tam bir cenabet gündü. Benimde böyle bi " abi benzin kalmadı" hikayem var.

senin başına gelenler yok artık dedirtir opette vermeseymiş kalcakmışın

celenlee
23/07/2012, 21:45
Opette benim de "pompa bozuk" hikayem var.

95 benzinin pompası arızalı 97 verelim dediler, ben de var bir pislik diyerek markete girdim. Dedim ne iş adamlar niye 97 satalım diye uüraşıyo diye sordum. Sonradan saha sorumlusuna bir soralım dediler. Adam geldi durumu anlattı.

Meğer 95 Benzin bitmiş :) Pompacılar da pompa bozuk diyorlarmış kafalarına göre!!
Adam yanıma geldiğinde yeni gelen tankeri işaret etti, şimdi geldi 5dk sürmez boşaltması dedi ve bir çay ısmarladı.

Yani en işlek yerin bile benzini bitebiliyormuş..

Budweiser
23/07/2012, 21:57
senin başına gelenler yok artık dedirtir opette vermeseymiş kalcakmışın

Valla öyle oldu, anlattım durumu zaten ondan başkada benzinlik yoktu mecbur arabayı oraya sote bi yere itekleyip eve gidecektim acıdı halime verdi benzini :)

Semih Kurtulmus
23/07/2012, 22:10
Valla öyle oldu, anlattım durumu zaten ondan başkada benzinlik yoktu mecbur arabayı oraya sote bi yere itekleyip eve gidecektim acıdı halime verdi benzini :)

yani okurken gülsem mi üzülsem mi bilemedim :D o derece :D
iyi bari o kadar şeyden sonra arabaya benzin döküp yakmamışsın :D:D

Budweiser
24/07/2012, 00:19
Ehehe kaşındım ama benzin bitti bitecek niye benzin almıyosun bilader gir bi yere al 10 liralık devam et shell e kadar. Bunlar hep ders şimdide yedeksiz dolaşmıyorum benzinimde LPG de dolu :)

Semih Kurtulmus
24/07/2012, 00:38
Ehehe kaşındım ama benzin bitti bitecek niye benzin almıyosun bilader gir bi yere al 10 liralık devam et shell e kadar. Bunlar hep ders şimdide yedeksiz dolaşmıyorum benzinimde LPG de dolu :)

yarı depoya inince gider fulllerim ama bazen böyle yapmıyorum sarı yanında bütün moralim bozuluyor hemen gidip alıyorum mazot :D en temizi hep dolu olacak depo kafa rahat olacak :D

dicaser
24/07/2012, 00:41
oha şaşkınlık içerisindeyim nedemek len bu :D:D

ibrahim06
24/07/2012, 00:46
Bidonla benzin almak yasak mı? Sebep ne? Bi yerleri yakarız diye mi?

Budweiser
24/07/2012, 08:40
Bidonla benzin almak yasak mı? Sebep ne? Bi yerleri yakarız diye mi?

Hocam muhtemelen o yüzden. Bu araç yakıyorlar dı ya bir ara. O terör eylemleri yüzündendir muhtemelen. Şu şekilde veriyorlarmış. Emniyetten gidip yazılı izin almak gerekiyormuş. Ancak o şekilde veriyorlarmış. Artık dağın başında kalırsak. Kediden köpekten tilkiden isteriz o kağıdı. Burası Türkiye Hocam bürokrasilerin ülkesi :)

Sparco34
24/07/2012, 08:49
shell benzinlikde liste fiyatı değişik pompa fiyatı değişik benzin geçirmişlerdi
arada fulleyince baya fark ediyordu