PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik değiştirme konusunda bi fikir verin

dexter
20/07/2012, 23:36
aracım 22.000 km oldu,orjinal lastikler üzerinde(dunlop)... şimdi önler daha çok yıpranmış arkalara göre... yarın uzun yola çıkacağım,gitmeden önleri arkaya-arkaları öne değiştirsem mi? değişirken çapraz mı değiştiriliyor? değiştirmem iyi mi olur kötü mü? ankarada bu işi iyi yapan ve ucuz yapan neresi var bildiğiniz? bilgisi olan varsa bana bi akıl versin..tşklr

celenlee
21/07/2012, 01:19
aracım 22.000 km oldu,orjinal lastikler üzerinde(dunlop)... şimdi önler daha çok yıpranmış arkalara göre... yarın uzun yola çıkacağım,gitmeden önleri arkaya-arkaları öne değiştirsem mi? değişirken çapraz mı değiştiriliyor? değiştirmem iyi mi olur kötü mü? ankarada bu işi iyi yapan ve ucuz yapan neresi var bildiğiniz? bilgisi olan varsa bana bi akıl versin..tşklr

Aracın evo oduğuna göre lastiklerin max 3yılık.
Hele ki 22000km'de. Yola çıkmak için astik döndürmene gerek yok ;) Ama servise soktuğunda servistekiere söylersen yılda bir rotasyon olsa yeterli bence ;)

Normalde önden arkaya ve çapraz rotasyon yapılıyor ama öne arka değişimi bile bir noktada yeterli ouyor.

dexter
21/07/2012, 01:22
ocakta 2 yıl olacak daha 19 aylık araç...

blackhawk
21/07/2012, 11:47
22.000 km de lastik bitmez o yüzden ön arka yapman yeterli. Lastiklerin dönüş yönünü değiştirme sadece ön arka yap,havalarını kontrol ettir o kadar.

Fuzuli
21/07/2012, 13:46
Lastiklerin dönüş yönüne göre takılmasını sağla...
2005 yılında İzmir Bornova Renault yetkili servisinde çapraz değişim yapıp dönüş yönüne dikkat edilmeden takılan toplamda 20000 km yapmış lastikleri değiştirmek zorunda kalmıştım...