PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima-Mazot-Filtre.Yardım..!!!

ozdemir58
20/07/2012, 16:47
Merhaba arkadaşlar ilk sorum

1-Klima açıkken gelen uğultu tarzında ses sizce normalmidir ?

2-Polen filtre değiştirmiştim.Çıkan yani eski olan büyüktü yerine takılan ise daha küçüktü bir zararı olurmu ?

3-Bazen euro dizel yerne normal dizel koyuyorum bunun bır sakıncası varmıdır? Var ise mazot katkıları bu konuda işe yararmı ?

Teşekkür ederim...

dogus618
20/07/2012, 16:49
Normal yani kirsal mazot arabalarimizi oldurur bikere opetten eko dizel koydum araba dokuldu asla euro dizelden sasmayin

ozdemir58
20/07/2012, 16:52
Normal yani kirsal mazot arabalarimizi oldurur bikere opetten eko dizel koydum araba dokuldu asla euro dizelden sasmayin

Pro dizel po dan alıyorum.ÇEkişte veya ses olrak hıcbır degısıklık olmadı ama..
Würth mazot katkısı koymustum ıyı geldı sanırım...

CoachK
21/07/2012, 13:00
1 - klima açıkken uğultı ve fan sesi normal ama aşırı olmayacak.

2 - aracına kesinlikle kırsal motorin koyma, alabiliyorsan shell v-power veya total exellium al aracın çekişi, gidişi ve sesi net bir şekilde değişir. Gaz pedalındaki doygunluğu zaten hissedersin aracın daha rahat devir alır.

Yagmuradam
21/07/2012, 13:51
Piyasa kirsal motorin yok satisi yasak zaten. Herhengi bir dizel yani katkisiz euro dizel alinabilir.
Klima sesi normal.

Filtre hakkinda gormeden yorum yapmak zor ama aklima kivrimli olan filtreyi uzatip cekmeleri sonrasi boy farki olabilecegi geldi.

tayfux
21/07/2012, 15:48
klimanın ses çıkarması normal, polen filtresi orjinali neyse onu takın mutlaka, euro dizel mazottan şaşmayın..bizim araçlarımız turbo dizel ve hassas enjektörlere sahip onun için kamyonlar yada eski turbosuz dizeller ile bir tutamayız..

vonali26
21/07/2012, 22:17
Bu klima sesine fazla takıldık gibi geldi bana. Geçen hafta sonu tatil yörelerinin birinde (hava sıcak tabi) diğer arabalarında yanından geçerken klima sesi belli oluyordu. Gerçekten ekstra bir ses çıkarıyorlar mecburen.

ozdemir58
23/07/2012, 10:24
Teşekkür ederim arkadaşım var gürcistandan türkiyeye tır ile mal getiriyor..O deposundakı mazotu çekip öyle kantara giriyor sonra çektiği mazotu zatıyor 2011 mercedes tırı var..Bazen ondan mazot alıyorum ucuza...

Ziyaretci040
23/07/2012, 10:37
Araçlarımız hassas gerçekten ben gtl de ısrar etmeme rağmen benim kayın birader 2. olarak bp den arabayı fullemiş.Seste inanılmaz değişiklik oluyor.Onun dışında şunu söyliyebilirim.Klima için bir kaç konu daha var forumda ve bi cevap çok ilginç gelmişti.

Yüksek amperli dediler sanırım bi akü olduğunda o ses kesilir gibi bişi hatırlıyorum acaba gerçekmidir ve mantığı nedir bilemiyorum... Araştırmakta fayda var.

ozdemir58
23/07/2012, 11:26
Araçlarımız hassas gerçekten ben gtl de ısrar etmeme rağmen benim kayın birader 2. olarak bp den arabayı fullemiş.Seste inanılmaz değişiklik oluyor.Onun dışında şunu söyliyebilirim.Klima için bir kaç konu daha var forumda ve bi cevap çok ilginç gelmişti.

Yüksek amperli dediler sanırım bi akü olduğunda o ses kesilir gibi bişi hatırlıyorum acaba gerçekmidir ve mantığı nedir bilemiyorum... Araştırmakta fayda var.

Sese alıştım arık onsuz yapamam :)