PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımın çekiş sorunu

perdoono
18/07/2012, 10:01
Arkadaşlar slm.sizde bu sorun oluyormu bılmıyorum:arabamı alalı 3 hafta oluyor.ve bazen 1. viteste kalkış yaparken tekleme,sonradan gazı yeme gibi bı sorun oluyor.herzaman olmuyor ama.sıkıntı mazot filtresıyle alakalı olabılırımı sızce.?Yada başka bışey?

burYq
18/07/2012, 10:04
Normal. benim benzinli ve aynı sorun var. servise götürdüm normal dediler. 2. vitese atınca geçiyor zaten ya da frene bastığında

perdoono
18/07/2012, 10:08
Normal. benim benzinli ve aynı sorun var. servise götürdüm normal dediler. 2. vitese atınca geçiyor zaten ya da frene bastığında

benım 1 sene önceki 2007 m.jet aracımda böyle bişey yaşamamıştım.

Ziyaretci037
18/07/2012, 10:08
Boyle biseyin normal olmasi soz konusu olamaz bence.Bi problem olmayan araba neden teklesin.Debriyaj ne durumda balatadan olabilir?

perdoono
18/07/2012, 10:14
Boyle biseyin normal olmasi soz konusu olamaz bence.Bi problem olmayan araba neden teklesin.Debriyaj ne durumda balatadan olabilir?

tekleme herzaman olan bışey değil ,debriyajı göstermedım,ama debriyaj gayet yumuşak.tabıı bu şekılde anlaşılmaz.göstermek lazım sanırım.

burYq
18/07/2012, 11:28
Ya benim aracım otomatik ve çalıştırdığımda gaza basıyorum ayağımı biraz çektiğimde ya da tamamen çektiğimde tekliyor araç. servise götürdüm fren 2 kademeli gibi bi şey salladı tam bas dedi. elinle 2. vitese at dedi vs vs. sonuç olarak normal dedi bende ama senin sorununla benimki aynı mı bilmiyorum.

celenlee
18/07/2012, 11:33
Ya benim aracım otomatik ve çalıştırdığımda gaza basıyorum ayağımı biraz çektiğimde ya da tamamen çektiğimde tekliyor araç. servise götürdüm fren 2 kademeli gibi bi şey salladı tam bas dedi. elinle 2. vitese at dedi vs vs. sonuç olarak normal dedi bende ama senin sorununla benimki aynı mı bilmiyorum.

Keşke adama frene basmıyorum tekleme anında frenle ne alakası var deseydin :)

burYq
18/07/2012, 11:48
Keşke adama frene basmıyorum tekleme anında frenle ne alakası var deseydin :)

2. vitese at diyo o zaman da :)

celenlee
18/07/2012, 12:41
2. vitese at diyo o zaman da :)

Bu daha da vahimmiş :)

1. viteste giderken araç tekliyecek ve sen 2ye atacakmışsın. Bu arada otomatik araç :) ya bu "usta" lar adamı öldürür :)

sunas
18/07/2012, 12:47
Aracın yeniyse daha şimdiden bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bence yakıt aldığın yere dikkat et.
Bazı lpg leri hava basıp satıyorlar. Benzine de su katıyorlar. Benim başıma geldi de biliyorum.

perdoono
18/07/2012, 13:24
arabam 2008.44.000 de şu anda.10.000 km önce değişmiş: mazot filtresi, yağ filtresi.turboyla alakası yoktur değilmi arkadaşlar?

cemal arslan
18/07/2012, 14:06
müşterilerimden edindiğim bilgiye göre bu araçlarda özellikle yokuşlarda kalkarken bir titreme tekleme oluyormuş....motorun gücü ile alakalı bir durum...

fotobelit
18/07/2012, 15:36
müşterilerimden edindiğim bilgiye göre bu araçlarda özellikle yokuşlarda kalkarken bir titreme tekleme oluyormuş....motorun gücü ile alakalı bir durum...
Aynen..Kesinlikle motorun gücü ile alakalı..Özellikle yokuşlarda biraz gazdaki boşluğu alıp debriyajı biraz sert bırakmak gerekiyor..

perdoono
18/07/2012, 15:39
Aynen..Kesinlikle motorun gücü ile alakalı..Özellikle yokuşlarda biraz gazdaki boşluğu alıp debriyajı biraz sert bırakmak gerekiyor..

olabılır.çünkü herzaman yapmıyor.bırde dediğim gibi arabamı yenı aldıgım için debrıyaj bi zaman sonra alışacaktır ayagıma ozaman.

perdoono
19/07/2012, 09:38
güncel

fotobelit
19/07/2012, 12:05
olabılır.çünkü herzaman yapmıyor.bırde dediğim gibi arabamı yenı aldıgım için debrıyaj bi zaman sonra alışacaktır ayagıma ozaman.
Kesinlikle..Araca alışma evresinde illaki böyle sorun gibi görünen aslında psikolojik olaylar bence herkezde mevcut..Alışana kadar bekleyin..

sedat06DF5649
19/07/2012, 12:12
bence bi sorun yok araca alışmanla alakalı ilk zamanlar bende bunu çok yaşadım aklına takılmasın allah kaza bela vermesin

perdoono
19/07/2012, 12:50
bence bi sorun yok araca alışmanla alakalı ilk zamanlar bende bunu çok yaşadım aklına takılmasın allah kaza bela vermesin

bi süre dediğiniz gibi yapıcam.saolun.amın.

ozgurse
19/07/2012, 22:13

Burak benim aracımda dualogic ve dediğin sorunun aynısı bende de oluyor. Bir de durmaya yakın henüz frene basmamışken de tekleme yapıyor. Frene çok az dokunduğumda tekleme duruyor. Sanırım manuel şanzımanı otomatikleştirince bu gibi sıkıntılar oluyor. Henüz servise sormadım ama sorunun neden kaynaklandığını. Muhtemelen banada sana söyledikleri gibi mazeretler uyduracaklar.

CoachK
20/07/2012, 11:29
bence gaz-pedalı ayarını kontrol ettir. Bizim puntolar telli mi- elektronik mi onu bilmiyorum. Yokuş kalkışlarında düz yoldaki gibi kalkarsan zaten sarsıntı ve tekleme yapar. Biraz debriyajı geç bırakıp gaza yüklenirsen bence sorun yaşamazsın

burhankutlu
23/07/2012, 01:50
filtrede olur ama tüm viteslerde pusma yapar debriyajdanda olur birde zaten motor gücü belli aracın illaki ilk vites gazda kendini toparlayana kadar(debriyajda sıkıntı olması büyük ihtimal) bizdekinde de var ilk vites atıyorsun gazdan yavaş yavaş çekince pusuyor ama debriyajı biraz gaz yedirip çektiğinde hiç bir sorun yok mazot filtresinde olsa tüm viteslerde pusma olması gerek diye düşünüyorum.

batgun
23/07/2012, 15:27
bahsettiğiniz olay eğer 1.viteste gaza bastıktan sonra debriyajtan ayağı çekerken ani olarak hızın azalması ise o motor freni olabilir.servisin dediği gibi 2ye atmak gerekir..araç çok çabuk vites değiştirmek istiyor

matushella
23/07/2012, 15:35
Biraz gazlı kalkmak lazım yoksa araç bir anda yığılıyor ve çok zor devrini toparlıyor, bu focustada oluyor (daha dün yaşadım). Dizel araç biraz gazlı kaldırılmalı yoksa titriyor.

makeles
24/07/2012, 20:19
yakıt kalitesiz olabilir.
ya da "turbo lag" dır. (öyleyse zamanla alışırsınız devirlenmeyi)