PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Mazot?

Mrblack
17/07/2012, 00:42
Arkadaşlar Aracım henüz yeni 2000 km oldu sayılır. Çevremdeki insanlar genelde mazotu opettenn gazı shellden benzini ise eve sokma diyorlar :) Ama forumda illaki üstatlar vardır iyi kötü yanlarını gören arkadaşlardan yorum ve tavsiyelerini bekliyorum. Fazla km yapamadıgım için mazot değişikliğine girmeden önce öneri almak istedim

ligdevi
17/07/2012, 00:46
ben shellden alıyorum v-power herhangibir problem yaşamadım

rbcn
17/07/2012, 01:19
Shellden sasma

Ziyaretci040
17/07/2012, 08:36
Shell gtl

celenlee
17/07/2012, 08:40
Opetten sonra herhangi başka bir markadan alan herkes çok memnun kalıyor :)

Shell Vpower ve Total Excellium dan çok memnun dizel kullanıcıları.
2. alternatif Shell FuelSave.

liebermann
17/07/2012, 09:18
peki gerçekten de shell vpower mı? hepsini denedikten sonra performansları nasıl tanımlarsınız

celenlee
17/07/2012, 11:02
peki gerçekten de shell vpower mı? hepsini denedikten sonra performansları nasıl tanımlarsınız

neyi gerçekten mi?

Shell'in performansı her yakıtta en iyiler arasındadır, ama menzil bir çok akaryakıta göre düşük olur (Vpower için)

Total için ise performansı çok iyi olduğu gibi menzili de diğerlerinden daha iyi diye söyleneiyor.

benim bu zamana kadar kullandığım en performanslı yakıt Shell Vpower GTL (fiyatı da benzin gibi nerdeyse) ama menzili %5-10 düşürüyor.

Kullandığım en kötü dizel ise Opet Eurodizel (Menzil artıyor eyvallah en az %10 menzil artışı var ama motorda ciddi çekiş kaybı oluyor ve gürültülü oluyor.)

Şimdi daha da kötüsünü çıkartmışla :) Opet EcoForce Dizel :-)

3 Tip Sıralamam Var:

A- Paran varsa
1-Shell Vpower GTL

B- Normal Ücretli
1- Shell Vpower
2- Total Excellium
3- PO
4-5 BP - Full (Full kullanmadığım için BP ile kıyaslayamıyorum ama Opetten kötü değildir :) )
6- Opet Euroforce (Listeye yazmasam yeri var!)

C- Paran yoksa
1-Shell Fuelsave Dizel
2-Opet EcoForce Dizel (Listeye yazmasam yeri var!)

Alpet/ Akpet/ Lukoil bunları hiç bilmiyorum..

liebermann
17/07/2012, 11:59
o halde seçmek gerekir, performans mı, ekonomi mi

celenlee
17/07/2012, 12:23
o halde seçmek gerekir, performans mı, ekonomi mi

Deneyerek oluyor bu işler. Siz de denedikçe kafanıza göre bir şey bulursunuz ;)

Ben benzinli araca geçiş yaptım, benim kullanımıma en iyi PO 95Oktan geldi.
Ama Bonus Kart hangi firmayla kampanya yaparsa onu da almam demiyorum :)

Ortalama 400TL lik yakıta 40-50TL bonus veriyor her kampanyada.

4.30TL olan litre fiyatı -(kampanyalarla) 3.82TL ye gelmiş oluyor. Yani her türlü Full'dan ucuz oluyor ;)

Önümüzdeki bonus kampanyasını Full alarak kullanacağım(Eğer Bonus Pos cihazları varsa!), marka belirtmeksizin market ve akaryakıt alışverişi demiş ;)

ibrahim06
17/07/2012, 12:43
Ben de diyordum bu muhabbet tekrar ne zaman açılacak diye. Kardeş burda her marka kullanan bulursun. Ben Ankarada PO kullanırım.Ama şuan kaçak benzin kullanıyorum mecburen.

Tavsiyem sana Total ya da PO'dan birinin temiz bir istasyonunu bul. ve sürekli ordan al. Firmadan ziyade istasyonun güvenilirliğine bak. Ankarada nerde yaşıyorsun.Neresi yakınn sana?

liebermann
17/07/2012, 13:45
Ben de diyordum bu muhabbet tekrar ne zaman açılacak diye. Kardeş burda her marka kullanan bulursun. Ben Ankarada PO kullanırım.Ama şuan kaçak benzin kullanıyorum mecburen.

Tavsiyem sana Total ya da PO'dan birinin temiz bir istasyonunu bul. ve sürekli ordan al. Firmadan ziyade istasyonun güvenilirliğine bak. Ankarada nerde yaşıyorsun.Neresi yakınn sana?

kaçak benzin nedir? kaçak benzin neye denir :sapsal:

xvlkn
17/07/2012, 15:49
Shell son zamanlarda gercekten cok guzel. Sessız ekonomı yonunden po ya gore ıyı. Performans da guzel.

yengecbaris
17/07/2012, 17:57
Opetın mazotu madem kötüyse fiat neden yakıt güvencesi koymuş??

celenlee
17/07/2012, 18:14
Opetın mazotu madem kötüyse fiat neden yakıt güvencesi koymuş??

Kötü demiyoruz.(Tercih meselesi)
*Menzili diğerlerinden uzun.
*Performansı en düşük.
*Motor sesi de yüksek çıkıyor.

Neden fiat opet için şart koşmuş derseniz:
Opet kime ait diye bir aratın :)

Birkan61
17/07/2012, 18:19
Aracım TDI motor.

Full'dende mazot aldım, Kadoil'den de mazot aldım, devamlı BP'den mazot alırım aralarında hiç bi fark görmedim. :)

Belkide motorla alakalıdır.

Shell GTL öneririm valla performans açısından ama tüketimi biraz arttırır :)

ibrahim06
17/07/2012, 18:33
Ya bu OPET sanırım son bir yıldır bozdu. Önceleri iyiydi sanki. Kattıkları katkılarımı değiştirdiler ne?

rodopian16
17/07/2012, 18:35
sürekli opet kullandım 3 yıldır.bu ecosunu çıkarınca shell fullsave alıyorum sanki opetten daha iyi ama tüketimi daha fazla...geçen yaz 2 depo kadar lukoil kullanmıştım bulgaristanda sanırım o ikisindende iyi...

karizmatik_boy
17/07/2012, 18:54
kaçak benzin nedir? kaçak benzin neye denir :sapsal:

kaçak benzin mazotu anlatmaya gerek var mı sence ?

lektonstar17
17/07/2012, 19:28
Opet yakıtını bozmuş durumda. Bi kere total i deneyin farkı görüceksiniz.Başlık açmıştım ama buraya da yazayım son depo ile istanbul içi 850 km yol yaptım.Total çok farklı ilk alışımdan yarım saat sonra araçta ses kalmadı sanki.Daha önce shell kullanıyordum ve araç traktör gibi çalışıyordu ama totalden sonra neredeyse benzinli araç gibi sakin çalışmaya başladı.

maceraci95
17/07/2012, 21:53
Motorini hep Shell fuel save alırım, bu gün PO'dan aldım arabanın sesi azaldı.

atila
17/07/2012, 22:39
total den memnunum,performansı şaşırtıyor

Mrblack
18/07/2012, 15:19
Ankarada Yenimahallede Yaşıyorum fakat ögrenci oldugumdan adapazarındayım genellikle. anlamadıgım nokta şuan yeni araba oldugu için denemek istemiyorum bi ondan bi bundan yani zamanla olcak bişi dediğiniz gibi ama yinede bilgilenmek istedim mesela PO yu öneren hiç duymamamıştım bugüne kadar buda aklımın bi köşesinde durur ilerleyen günlerde bi değişiklik yaptıgımda görüşleriniz illaki işime yarıyacaktır ;) Teşekkürler şimdiden..

serdareren
18/07/2012, 15:31
Pazar günü mecburen full den mazot aldım.Daha 100 mt. gittim ki araç silkelemeye başladı.Aman diyorummm. uzak durun.

dogus618
18/07/2012, 15:37
opet eko dizel kullanmayın arabanın canı cıkıyor kırsal mazottan hallice

Gorky
18/07/2012, 15:38
Mazütü Shell'den aklı kelden alacaksın diyor bütün babalar :D

zoomes
19/07/2012, 13:56
Güvendiğin tanıdığın bayi varsa ucuz grup firmalarıda tavsiye ederim ALPET-TECO-PETROTÜRK-FULL vs.
ama dediğim gibi bu firmalarda bile kendi bayileri arasında standart olmayabiliyor bu yüzden kimi kullanıcı memnun iken kimiside nefret edebiliyor.

gp8817
19/07/2012, 14:04
dıesel de shell gtl mazotunu aldığımda aracın performansı gerçekten hissedebiliyorum ve daha rahat yakıyor kükürt oranı neredeyse %0 denecek kadar yada e kötü hiç yoksa v-power dan şaşmıyorum shell diyorum :D

mutunch
19/07/2012, 14:29
Kuzenim dizel c3'e sürekli shell fuelsave alıyor olması lazım. Menzil olarak gerçekten iyi. Çoğunlukla e5-tem havaalanı gidip geliyor, yeri geliyor trafiğe de giriyor. Trafik olmayınca da 120-130 giderek bir depo ile 850-900 km civarı yapıyor. Yol bilgisayarı ortalama hızı 45 km civarı.
Ama araba biraz gürültülü çalışmakta, ben de total önereyim bari, denesin bir ara.

liebermann
19/07/2012, 14:34
kaliteli yakıt ile daha az mı mesafe gidiliyor, onu da doğru anlamak lazım?:wink:

tahsins
19/07/2012, 14:58
şu başlığı okuyupta fikir sahibi olabilen varmı merak içindeyim. tezatlıklar silsilesi.
bende benim hikayemi anlatayım. benim eski dizel getzim alındığı günden 60.000km ye kadar total excellium kullandı. sabahları duman atma ve kökleyince duman atmaya başladı. 1000tl ye yakın masraf açtı.
ondan sonra opete geçtim. 130.000km ye kadar sorunsuz kullandım. ve sattım.
araçlarımızda sadece opet ff kullanıyoruz. sorunsuz

diyeceğim oki birdepoada 3-5km daha gideceğim diye motorunuzu kurum bağlatıp çok daha büyük masrafa girmeyin

ozdem
24/07/2012, 13:44
şu başlığı okuyupta fikir sahibi olabilen varmı merak içindeyim. tezatlıklar silsilesi.
bende benim hikayemi anlatayım. benim eski dizel getzim alındığı günden 60.000km ye kadar total excellium kullandı. sabahları duman atma ve kökleyince duman atmaya başladı. 1000tl ye yakın masraf açtı.
ondan sonra opete geçtim. 130.000km ye kadar sorunsuz kullandım. ve sattım.
araçlarımızda sadece opet ff kullanıyoruz. sorunsuz

diyeceğim oki birdepoada 3-5km daha gideceğim diye motorunuzu kurum bağlatıp çok daha büyük masrafa girmeyin

Opet yüzünden aracının her yanı kurum bağlayanlar Tuna'ya köprü olur
diyebilirim. :) Çok uzun süre bende Opet kullandım Fiat güvencesi nedeniyle ancak, aracımda zamanla oluşan sesler, gürültüler, performans değişimi ve sonrasında tüm bu şikayetler sonucunda yaptırdığım carbon clean, manifolt temizlik vs den sonra Opet'e tövbe ettim.

Shell ve Total den kullanıyorum artık ve ciddi anlamda her yönden farketti.
Kim ne derse desin ister bayi deyin, ister başka bir şey Opet özellikle son bir yıldır gerçekten farklı bir yakıt satıyor. Bunu farketmemek mümkün değil...

Tabi ki bayiden bayiye her markada değişimler var ama ben şimdi bana en yakın Shell ve Total in kendi işletmesi olan istasyonlarını buldum ve çok
gönül rahatlığıyla yakıtımı alıyorum ve hiç bir şikayetim de kalmadı.

Sizler de bence bayilerden ziyade öncelikli olarak kendi işletmesi olan yerlere bakın ve oralardan almaya çalışın... ;)

Benim aldığım bayi olmayan, kendi işletmesi olan Shell ve Total İstasyonları:

Kozyatağı Shell & Altunizade Total

Malesef ülkemizde ne marka olursa olsun işin içine hile katmayan yer
bulmak çok zor... O yüzden bayilere de güvenim çok yok... :)

Ayrıca yakıt güvencesi denilen şey zaten her marka istasyon için geçerli.
Çünkü eğer aracınızda yakıttan dolayı bir arıza varsa bunu size servis bildirdiğinde hemen ilgili istasyona denetim vs yapılıyor ve ilgili istasyon zararınızı karşılıyor. Yapmanız gereken sadece yakıt fişinizi saklamak.
Yani ben artık yakıt güvencesi nedeniyle Opet hikayesine de pek inanamıyorum açıkcası... :) Çünkü hangi marka yakıttan olursa olsun zaten istasyon karşılamak zorunda... ;)

ibrahim06
24/07/2012, 14:53
Opet yüzünden aracının her yanı kurum bağlayanlar Tuna'ya köprü olur
diyebilirim. :) Çok uzun süre bende Opet kullandım Fiat güvencesi nedeniyle ancak, aracımda zamanla oluşan sesler, gürültüler, performans değişimi ve sonrasında tüm bu şikayetler sonucunda yaptırdığım carbon clean, manifolt temizlik vs den sonra Opet'e tövbe ettim.

Shell ve Total den kullanıyorum artık ve ciddi anlamda her yönden farketti.
Kim ne derse desin ister bayi deyin, ister başka bir şey Opet özellikle son bir yıldır gerçekten farklı bir yakıt satıyor. Bunu farketmemek mümkün değil...

Tabi ki bayiden bayiye her markada değişimler var ama ben şimdi bana en yakın Shell ve Total in kendi işletmesi olan istasyonlarını buldum ve çok
gönül rahatlığıyla yakıtımı alıyorum ve hiç bir şikayetim de kalmadı.

Sizler de bence bayilerden ziyade öncelikli olarak kendi işletmesi olan yerlere bakın ve oralardan almaya çalışın... ;)

Benim aldığım bayi olmayan, kendi işletmesi olan Shell ve Total İstasyonları:

Kozyatağı Shell & Altunizade Total

Malesef ülkemizde ne marka olursa olsun işin içine hile katmayan yer
bulmak çok zor... O yüzden bayilere de güvenim çok yok... :)

Ayrıca yakıt güvencesi denilen şey zaten her marka istasyon için geçerli.
Çünkü eğer aracınızda yakıttan dolayı bir arıza varsa bunu size servis bildirdiğinde hemen ilgili istasyona denetim vs yapılıyor ve ilgili istasyon zararınızı karşılıyor. Yapmanız gereken sadece yakıt fişinizi saklamak.
Yani ben artık yakıt güvencesi nedeniyle Opet hikayesine de pek inanamıyorum açıkcası... :) Çünkü hangi marka yakıttan olursa olsun zaten istasyon karşılamak zorunda... ;)

''Opetten yakıt almazsanız fena olur ha'' yaklaşımı Fiatın da içinde bulunduğu Koç topluluğunun müşteri bağlama politikası.

Ziyaretci040
24/07/2012, 14:54
Shell demişsiniz hangi yakıtı kullanıyorsunuz peki?

ibrahim06
24/07/2012, 15:14
Peki bir shell istasyonunun kendisine ait olduğunu nasıl anlayacağız. Totalinkini biliyorum. DOCO

matushella
24/07/2012, 15:39
Peki yakıt istasyonlarının kendi işletmesi olup olmadığını nereden öğrenebiliriz?

ozdem
24/07/2012, 22:26
Genelde kendi işletmesi olan yerlerde kocaman afiş oluyor. Bu istasyon shell in kendi işletmesi dir vs gibi... İnternet sitelerinde de mutlaka yazıyor olması gerekir diye düşünüyorum. Ya da internet sayfalarindaki Cagri merkezlerini arayip size yakin yerler icin sorabilirsiniz...
Açıkcası ben Opet e tövbe ettikten sonra ben de biraz hastalık haline geldi ve yolda giderken gördüğüm bütün istasyonların tabelalarına bakmaya çalışıyorum. :) Giriş tabelalarında "güven petrol " falan gibi bayi adı yazıyor. Zaten yakıt fişinde de bayilerin kendi ticaret isimleri yazıyor ama eğer kendi işletmesi ise dediğim gibi kocaman afişleri oluyor hem de shell Petrol A.ş. Yazıyor fatura fiş üzerinde...

Cok şükür ki hem işime hem de evime yakın 2 tane bulduğum icin başka arayışa girmedim.
Bir de bagdat caddesi selamicesme isiklardaki shell bayi değil diye hatırlıyorum...

Ama istanbul lu arkadaslar icin istanbul ticaret odasının sayfasında şube isimlerini arttırdım, aşağıdaki linkten şube yazanlara bakabilirsiniz... ;)

ITO (https://www.ito.org.tr/wps/portal/!ut/p/c5/dY7LDoIwFEQ_6d4YsLAs8kxoebQqsCEYjQEFGiUgfL0s3LhgZn kyJwMFrO2qsb5XQ9131RMyKPYlxinRXX-HEfMJBl7oIsoEPUrgDBlqpWgMxeYhC5fDKJslmZntfLgdTO-XQM7j-HpKjxalij6my7op_qyeY5oYoGEJLTJRCv3HN0IRuN-3N8ihIJvfmA4ScgtUOyp_QvoFFgAZgg!!/)

Misafir047
24/07/2012, 23:33
kesinlikle emin olduğum tek şey var opetin mazotu berbat tek kelimeyle kesinlikle tavsiye etmem

Mrblack
24/07/2012, 23:53
Şafak Ankarada nerden alıyosun mazotu?

electradio
25/07/2012, 00:27
Hocam ben de burdaki tavsiyeler üzerine Total Excellium kullanıyoum... Bir de TEB Total kartı var, her alımda %5 indirimli alıyorsun yakıtı! Şuanki litresi 3,91 olan mazot 3,71 e falan geliyor...