PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasistten Hızlı geçtim :/ arka taraftan ses başladı

rbcn
16/07/2012, 17:32
Arkadaşlar dün kasiste 80 le girdim araçta 5 kişiydik araba uctu arkadakiler kafasını tavana vurdu aracın arkası havalanıp yere indi şimdi arka taraftan bi ses geliyor bozuk yollarda tak tuk diye tümsekten geçince yapmıyor bozuk yollarda yapıyor sadece çok da fazla belirgin bi ses değil sizce ne olmus olabilir.

tayfux
16/07/2012, 18:07
bagajdaki malzemeler tam ve yerindemi bir bak bakalım..en kötü ihtimal amortisör patlamıştır..

punto_multijet
16/07/2012, 18:11
frenle mi gectin frensiz mi? boyle durumlarda tam kasisten gecceginiz anda sakın frene basmayın mumkunse bosa atın hatta oyle gecin

gp8817
16/07/2012, 18:16
nasıl bir ses geliyor ona bağlı hemen yorum yapmamak lazım. senin gibi bende geçtim amarsitör patladı yaptırdım olmadı bidaha yaptırcam adam gibide yapmıyorlar diyeceğim baktıracağın ustanda iyi olsun.

celenlee
16/07/2012, 21:40
Sadece takozarın hasar görmesi gibi bir problem olabilir mi acaba ?

Ben de bir kasiste zıpladıktan sonra bozuk yollarda arka tekerlerden ses gelmeye başladı aracın içinden doğru.. Aklıma takozlar geldi nedense, önde de benzer sesler vardı değiştirmeden önce.

rbcn
17/07/2012, 00:28
Kasiste girene kadar firenledim tam uzerine gelmeden ayagimi cektim frenden onunu vurmayayim diye

hakguner
17/07/2012, 10:46
Bazı kasisler hiç belli olmuyor. ( bunları yakındaki bir tamircinin yaptığını düşünüyorum :) )
Yeni yapılan kasislere uyarı renkleri koyuyorlar allahtan da, orada bişi olduğunu fark ediyorsun.
Bende uçtum böyle kasisten, arka tarafta oturan anacığımın kafası vurdu tavana. :(

fotobelit
17/07/2012, 12:55
Anacığınıza geçmiş olsun..Yahu adamlar resmen cezalandırmak için koymuşlar o kasisleri..kasis değil siper mübarek..Bizde geçenlerde topkapı-yeşil kunduranın ordan aşağıya otogar yoluna inerken iki adet dağcık yapmışlar birinden zor kurtardık ikincisindede verilmiş sadakamız varmış..3 metre ara ile 2 adet dağcık(kasis) yapmanın mantığı nedir acaba..Resmen biraz hızlımı gittin aha al sana gizli kasiste kafanı gözünü yar gibi bir mantık..Aman dikkat diyorum..Artık belediye ler oto sanayi ile ortak çalışıyorlar sanırım..

cemehmetbaran
17/07/2012, 13:26
Sanki çıkarma yapacaz da set örüyolarlar:)

makeles
19/07/2012, 11:37
sekansiyel olsaydı poryalardan şüphelenebilirdiniz.
yalnızca bozuk yollarda geliyorsa amortisör ve çevresine odaklanmak lazım.

bu arada karayollarının yönetmeliğine aykırı kasisleri ihbar veya şikayet edebilirsiniz.
bölge trafik mahkemesine başvurmak yeterli. tam yeri ve fotoğrafı olması işi kolaylaştırır.

okahinoTR
19/07/2012, 14:53
benimde başıma böyle bir olay gelmişti ustaya götürdüm askı kayışlarını değiştirdi olay düzelmişti. ama bu tarz olaylar çok şaibeli olduğu için kesin bundandır diye bir yorum yapamayız. herşeyden olabilir baktırmakta fayda var.

Budweiser
19/07/2012, 15:24
Beylikdüzününkileri unutamam. Adım başı tümsek hepsinin genişliği rahat 1 metre hızla geçilse net arabanın 4 teker yerden kesilir.

ykaya1983
19/07/2012, 21:56
sekansiyel olsaydı poryalardan şüphelenebilirdiniz.
yalnızca bozuk yollarda geliyorsa amortisör ve çevresine odaklanmak lazım.

bu arada karayollarının yönetmeliğine aykırı kasisleri ihbar veya şikayet edebilirsiniz.
bölge trafik mahkemesine başvurmak yeterli. tam yeri ve fotoğrafı olması işi kolaylaştırır.

Hocam ilçe merkezinde yönetmeliğe aykırı bir şekilde yapılmış kasisi karayollarına şikayet edebiliyor muyuz?Bizim burada dangalak tamirci dükkanının önüne toz kalkmasın diye kendi kafasına göre kasis yapmış.