PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto'm Ötmüyor

cgaslan
14/07/2012, 19:35
Bir kaç gündür bir sorunum var. 2006 model 77 hp Grande puntomun kornasına her basışımda oldukça kısık, dışarıdan duyulmayan bir korna sesi alıyorum. Sorun ne olabilir?

EvoKoray
14/07/2012, 19:38
su kaçmış olabilir :)

cgaslan
14/07/2012, 20:50
öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. bu konularda biraz bilgisizim mazur görün. ben direksiyonu ve ön gövdeyi temizlemedim. kaputtan almış olabilir mi? eğer öyleyse eski haline gelmesi için ne yapmak gerekir? kuruyunca geçer mi? gerçi çoktan kuruması gerekirdi. yıkayalı 3 gün oldu.

EvoKoray
14/07/2012, 23:30
öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. bu konularda biraz bilgisizim mazur görün. ben direksiyonu ve ön gövdeyi temizlemedim. kaputtan almış olabilir mi? eğer öyleyse eski haline gelmesi için ne yapmak gerekir? kuruyunca geçer mi? gerçi çoktan kuruması gerekirdi. yıkayalı 3 gün oldu.

benim korna 4 kere değişti 1 ay hiç ötmediği oldu yada eski araba kornaları gibi ötüyordu , serviste ücretsiz değişim yaptılar şimdi yeni tip korna çıkmış 1 senedir hiç sorun yaşamadım

fhmnl
15/07/2012, 00:38

geçmiş olsun . Başlığı görünce çok güldüm :) 3 ay önce Benimde kornama su kaçtı ve bozuldu zaten sesindende hiç memnun değildim kimse duymuyor bile. Hella kornalardan aldım sıkıntı kalmadı ses olarakta gayet güzel çaldığı zaman fark ediliyorsunuz. Duyulmama gibi bi ihtimal yok:) resimden bakabilirsiniz

aykutisci
15/07/2012, 01:12
takın bi ferro korna gitsin :) veya baba korna :P

Porque
15/07/2012, 02:56
Artık bülbül ötmüyor... :D

krm1983
15/07/2012, 09:51
Artık bülbül ötmüyor... :D

;)

fotobelit
17/07/2012, 13:21
Su kaçma ihtimali yüksek..Eğerki aracı tazzikli su ile yıkattıysanız ondandır.Kornayı söküp içine komprasörle hava basın..Benim korna düzelmişti..

EvoKoray
17/07/2012, 15:39
garanti varsa gidin servise yeni tip korna taksınlar , yine aynı ses , su girmemesi için bi kaç değişiklik yapmışlar üstünde

liebermann
17/07/2012, 15:56
kısa devreden veya korozyondan tam çalıştıracak akım gelmez, değişik sesler de çıkarabilir :)

cgaslan
15/09/2012, 13:08
Cevaplar için teşekkürler. Araç 2006 model, garantiden değişimi söz konusu olamaz. Aracın huyunu anladım. Dediğiniz gibi yıkamada su önden basınçlı kullanılırsa ses kısalıyor yada hiç ötmüyor. Buna dikkat ederek yıkamaya çalışıyorum.

fotobelit
15/09/2012, 14:01
Cevaplar için teşekkürler. Araç 2006 model, garantiden değişimi söz konusu olamaz. Aracın huyunu anladım. Dediğiniz gibi yıkamada su önden basınçlı kullanılırsa ses kısalıyor yada hiç ötmüyor. Buna dikkat ederek yıkamaya çalışıyorum.
Hiç kendini kasma,Git sanayide bir ustaya(Kendinde yapabilirsin aslında) ters bağlat kornayı(Ağzı aşağı gelecek şekilde)İstediğin gibi yıka yıkat..