PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj

memat
11/07/2007, 16:37
arkadaşlar pazar günündendir yazmayı unutuyorum benim debriyaj üstten kavramaya başladı yarın götürüp bi göstercem aynı sorun sizdede oldumu?

BERKAY
11/07/2007, 16:45
benım ılk aldıgım gunden berı debrıyajı tam salmadan gıtmıyo senınkı bıraz yukardan kavrıyosa gene ıyı bence :):)

https://img252.imageshack.us/img252/6083/puntowp2.jpg

Er-NnN
11/07/2007, 17:15
bu sorun benim bildiim bi cliolarda vardı gpde de varmış demekki... :)

memat
11/07/2007, 17:28
o debriyajın yüzünden bazen stop ediyo araba tam ayarlıyamıyorum

Lordrivendel
12/07/2007, 08:45
Ayak alistiktan sonra sorun olmaz, zaten her aracin debriyaji aslinda mm. olcusunda farkli yerde kavrar ama cogunu biz tabi fark edemeyiz.

femoli
12/07/2007, 09:00
Debriyaz balatası bittikçe yukarıdan kavara yapar ama daha kaç km olduki göster mutlaka

memat
12/07/2007, 09:33
abi daha 13000 kmde

femoli
12/07/2007, 09:56
o zaman göster bir servise bizim debriyajlar hidrolik kendi ayarlıyor yüksekliğini bir arıza olmuş olabilir

BERKAY
12/07/2007, 10:43
ya benım arabada güvenlik paketi mevcut acaba debriyajı tamamen bırakmadan gitmemesının sorunu (hil...) olabılırmı ???

ABNEW
12/07/2007, 15:37
Mehmetin de dediği gibi balata aşındıkça yukarıda kavrar.Servise göstermelisin.Km düşük olsa da kullanıma göre değişir balatanın aşınma durumu...

ZaMBroTTa_1903
15/07/2007, 22:14
benim araba 50000 de debriyaj bitmis durumda 1. viteste hep kalkerken silkeliyo araba her kullanan stop ettiriyo arabayı...servise sordum, debriyaj seti 450 ytl imis yandım bennnnn!!!:stretche::stretche::stretche:

gökhan_gp01
15/07/2007, 23:19
benim araçta yukarda kavrıyor 22.000 km de alıştım artık ama ya

sxvtsgp
15/07/2007, 23:26
ya arkadaslar yaaa ben bu forumda neden hep sikayet edilen bölumlere denk geliyorum. gp siparis ettik. geliyooo...siz beni arabadan sogutacaksiniz heralde bu gidisle.

viper
16/07/2007, 14:08
benim araba 50000 de debriyaj bitmis durumda 1. viteste hep kalkerken silkeliyo araba her kullanan stop ettiriyo arabayı...servise sordum, debriyaj seti 450 ytl imis yandım bennnnn!!!:stretche::stretche::stretche:
Biraz daha böyle kullanırsan volantı yakarsan en az 2.000 ytl:agri::ohmy0000:
Ciddiyim::)

ABNEW
16/07/2007, 18:01
ya arkadaslar yaaa ben bu forumda neden hep sikayet edilen bölumlere denk geliyorum. gp siparis ettik. geliyooo...siz beni arabadan sogutacaksiniz heralde bu gidisle.

15000 Gp kullanıcısından şikayeti olanlar üye oluyor diyelim:)
Araçlarımızda her markada olabilen ufak tefek sorunlar vardır.Araçtan soğumayın kesinlikle.Debriyaj bitmesi ise sorun bile değildir:)

bardak_kola
20/07/2007, 14:09
Merhaba arkadaşlar daha dün İstanbul Beşiktaştan Evime giderken Büyük dere Caddesindeki rampada arabadan pis kokular gelmeye ve arabayı kaldırırken zorlanma yaşadım...bir süre sonra sağa tarafa çekip kaputu açtım...sonuç debriyajı %50 sıyırmışım....yukarda kavradığı için bi müddet ayağım debriyajda kalıyodu bu yüzden kaynaklandığını düşünüyorum...ne yapıcem hiç bilmiyoum...servisin kesinlikle bunu garantiden görebileceğini düşünmüyorum...yeniside ne kadardır hiç bi fikrim yok...:(

ZaMBroTTa_1903
20/07/2007, 14:13
Merhaba arkadaşlar daha dün İstanbul Beşiktaştan Evime giderken Büyük dere Caddesindeki rampada arabadan pis kokular gelmeye ve arabayı kaldırırken zorlanma yaşadım...bir süre sonra sağa tarafa çekip kaputu açtım...sonuç debriyajı %50 sıyırmışım....yukarda kavradığı için bi müddet ayağım debriyajda kalıyodu bu yüzden kaynaklandığını düşünüyorum...ne yapıcem hiç bilmiyoum...servisin kesinlikle bunu garantiden görebileceğini düşünmüyorum...yeniside ne kadardır hiç bi fikrim yok...:(

yenisi burda 450-500 ytl civarında daha dun sordum bende degistiricem...:(

ABNEW
20/07/2007, 14:48

Mert geçmiş olsun.Balata ömrü kullanıma bağlı olsa da belki teknik bir problem olabilir.Yapmış olduğun km fazla da değilse servise bir danış bence...

omurkuru08
20/07/2007, 17:39
abooooooo bu gp ların hepsi mi sorunlu arkadaşlar bu yavrucaklara güsel güsel davranın onlarda bize tabiiiii bizimki maşallah herşey normall aman nazar değmesin :):):):)

Ziyaretçi047
20/07/2007, 18:24
DipNot: Debriyaj balatası aşındıkça debriyaj aşağıdan mı kavrar yukardan mı?
Balata zamanla aşınacağı için debriyajın köküne kadar basmanız gerekecektir.
Nasıl yukarı geliyor anlamadım.

velespit1988
20/07/2007, 19:05
ya arkadaslar bu kadar yeni arabalarda bu sorunlar bana normal ve diger markalarda da olan sorunlar gibi gelmiyor. ben de gp almayı düsünüyorum ama bu tip sikayetler beni gpden sogutuyor. su anda kullandıgımız 97 model broadway 160.000kmde ve hala debriyajında en ufak bi sorun yok üstelik sehir dısından cok sehir içinde kullanılmasına ragmen. umarım bu sorunlar bazı araclara özel teknik sorunlardır. 2007 yılında bu teknolojide aracların böyle sorunlar cıkarması üzücü gercekten. 97 model türk malı asagı görülen bi aracta bile bu tip sorun yasanmazken. gerci debriyajın bitmesi tam olarak sorun sayılmaz ama en yaslısı 1.5 yasında olan bi arac için bence ciddi bi sorun.

nasrettinhoca
20/07/2007, 19:10
ya arkadaslar bu kadar yeni arabalarda bu sorunlar bana normal ve diger markalarda da olan sorunlar gibi gelmiyor. ben de gp almayı düsünüyorum ama bu tip sikayetler beni gpden sogutuyor. su anda kullandıgımız 97 model broadway 160.000kmde ve hala debriyajında en ufak bi sorun yok üstelik sehir dısından cok sehir içinde kullanılmasına ragmen. umarım bu sorunlar bazı araclara özel teknik sorunlardır. 2007 yılında bu teknolojide aracların böyle sorunlar cıkarması üzücü gercekten. 97 model türk malı asagı görülen bi aracta bile bu tip sorun yasanmazken. gerci debriyajın bitmesi tam olarak sorun sayılmaz ama en yaslısı 1.5 yasında olan bi arac için bence ciddi bi sorun.

Sen yine de Gp al...o sorunlar bende yok....:Ç

ZaMBroTTa_1903
21/07/2007, 00:52

debriyaj sorunu arabadan kaynaklanmıyoki...cogu kisi 1. viteste yanlıs kalktıgı icin ve debriyaja erken ve gereksiz yere bastıgı icin bu sorunlar ortaya cıkıyo...

gogigogi
21/07/2007, 01:17
debriyaj olayı bir çok arabada 40.000-50.000 kmde başlar ama kullanışa bağlı ist içi 20.000 kmde bile bitebilir dur kalk ne olacak uzun yol kullananda 80.000 km ye kadar yolu var birde acemilik olayıda var tabi daha önce başıma geldi araç 100.000 km de ikinci debrayaj istedi aracı hiç zorlamadan hemen değiştirdim yoksa masrafı 3e5e katlar sonra

velespit1988
21/07/2007, 01:23
O zaman söyle söyleyeyim bu broadway benim babamın ilk arabası yani acemiliğni bunda attı. Ayrıca annem ve ben de bu arabada ögrendik kullanmayı. Araba su an 160.000de ve hala debriyaj sorunu yok üstelik sehir dısı yolu da senede 1 ya da 2 kez yapmamıza ragmen. Cok sanslıyız valla o zaman hala bi sorun olmadıgına göre. :D

Ziyaretçi047
21/07/2007, 01:47
Araba çok titiz kullanılmış veya şansınıza sağlam çıkmış. Ya da broadway serisinin sizdeki modelinin balatası iyi. Ya da en çok gözüme batan ben o arabaya binsem ilk söyleyeceğim şey balatası bitmiş bunun olacaktır. Titizlikle de alakası var. Belki de değişti bilmiyorsunuz... :)

Er-NnN
21/07/2007, 21:51
DipNot: Debriyaj balatası aşındıkça debriyaj aşağıdan mı kavrar yukardan mı?
Balata zamanla aşınacağı için debriyajın köküne kadar basmanız gerekecektir.
Nasıl yukarı geliyor anlamadım.

kardeş bu konuda iki uç örnek vericem ama ikisi de aynı marka... :)

broadway lerde aşındıkça aşşa iniyo kavrama yalnız cliolarda gittikçe üste çıkıyo... :)

velespit1988
22/07/2007, 00:25
Araba çok titiz kullanılmış veya şansınıza sağlam çıkmış. Ya da broadway serisinin sizdeki modelinin balatası iyi. Ya da en çok gözüme batan ben o arabaya binsem ilk söyleyeceğim şey balatası bitmiş bunun olacaktır. Titizlikle de alakası var. Belki de değişti bilmiyorsunuz... :)

balata hiç degişmedi onu biliyorum cünkü 0 aldık da sanırım biz baya sanslıyız cünkü araba titiz de kullanılmadı. ama eminim binsen balata bitmiş demezsin:)

memat
23/07/2007, 19:43
bugün kartaşta baktılar bişeyi yokmuş hallettiler sedat ustaya çoık teşekkürler bu arada yeni fiat logosu takıldı resimleri ekliicem ama yarın