PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızasını yetkili servis dışında yaptırmak isteyen arkadaşlar

mysterious3506
14/07/2012, 13:44
arkadaşlar nedir bu direksiyon açı sensöründen çektiğimiz. 2 hafta önce bir pazartesi sabahı kalktım kontağı çevirdim. aracımın direksiyonu sola çok güzel kendi kendine dönüyor ama sağa çevirmeye gelince zorluyor hayırdır dedim. biraz ilerledim baktım düzelmiyor biraz daha ilerledim yine düzelmedi. işe giderkende bankaya uğrayıp bari borcumu yatırayım dedim. tam bankanın önüne geldim park etmeye yeltenmi aman allahım direksiyonum kazık gibi oldu. ekrana baktım direksiyon ışığı yanıyor. hemen kontağı kapattım sonra yeniden açtım. zor bela aracımı park ettim. bankadaki işimi halletim ama nasıl halletiğimi hatırlamıyorum. çünkü aklım aracımda kalmıştı. işyerine can sıkıntısı içerisinde geldim. int araştırmasını yaptım falan kimler ne şekilde halletmeye çalışmış bu konuyu. bende hemen bir yöntem seçtim kendime önce fiat müşteri hizmetlerini aradım onlar beni yetkili servise yönlendirdiler. servise gittim biraz bekledim. merkeze faks falan çekmişler. merkez bizim direksiyon sorununun tamamının maliyetini benim ödemem gerektiğini söylemiş. adamlar da öyle bir fiyat çıkarmışlarki yeni araç alsam daha iyi 2500 tl yuh dedim. arabanın ederi ne kadar sen benden bu fiyatı istiyorsun dedim. adam yapabileceğimiz birşey yok dedi bende ankarada sanayiyi araştırdım yapan birisi varmı diye ankarada ki ustalarımız malum hiç bir şeyden anlamıyor. bari dedim int. başka illerden birilerini bulayım dedim önüme bir kaç yer çıktı. onlarda genelde ist. olduğu için araçla gitmek gerek. sonra kafama takıldı şu açı sensörünü bir araştırayım dedim. motorun tamamın değiştirmektense sadece onu ne kadara değiştirebiliriz. ve italyada açı sensörünü satan bir yer var 80 euro ya ama şimdi başka bir sorun var. yapacak olan adam yok ortada. Arkadaşlar tanıdığınız birileri varsa paylaşırsanız çok makbule geçer.

Romeo_er2
14/07/2012, 15:33
Servisin ucretsiz degismesi lazim biraz konunun ustune gidin bence..disarda pek halledebileceginizi zannetmiyorum..

barisunye
14/07/2012, 15:57
geçmiş olsun..kabus sizi de bulmuş....fiat servisleri aracın garantisi bitmiş olsa dahi yetkılı servıs bakımlı ıse aracınız karşılıyor ucretsız...ama siz yıne de bastırın..şansınızı deneyın...örnek hakem heyetı kararları falan var....forumu ıncelersenız bu konuyla ılgılı yuzlerce bılgı bulabılırsınız...ama oncelıklı FİAT ı zorlayın ucretsız değişim için....buyuk ıhtımal olumlu bişeyler çıkar....

rbcn
14/07/2012, 16:01
geçmiş olsun ücretsiz halleden servislere de bi uğrayın derim

ceb_58
14/07/2012, 16:49
Benimde city arıza yapmıştı. Bir kaç ay önce yetkili servis tarafından ücretsiz değiştirildi. Ankara'da Kavaklıdere servisi var. Orada size yardımcı olacaklardır.

mysterious3506
18/07/2012, 16:54
sağolunn arkadaşlar biraz zorlayalım bakalım ne olacak. yani zaten servo motor dedikleri şeyin yurt dışı fiyatı 203 euro, açı sensörünün fiyatı ise 70-80 euro. anlayamadığım nokta buraya gelene kadar nasıl oluyorda 1000 euroya çıktığı. kavaklıdereyi bi ziyaret etmek gerekli.

raptor9999
16/09/2012, 16:23
hocam akıbetın ne oldu ?