PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima sorunu

ozgurse
13/07/2012, 21:13
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sıcaklardan bunaldım klimayı açıyım dedim. Zaten bir hayli kasıyor aracı onun için şehir içinde pek kullanmayı tercih etmiyorum.

Yokuş aşağı bir yerde ayağımı gazdan kestim başladı araba teklemeye. Gaza bastım düzeldi ama gaza basılacakta bir yer değildi açıkçası.Mecburen klimayı kapattım. Sonra direk kendine geldi araç. Sizce bu normal mi bir sıkıntı mı var.

muti9
13/07/2012, 22:11
bence sıkıntı var

Du Hast
14/07/2012, 00:49
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sıcaklardan bunaldım klimayı açıyım dedim. Zaten bir hayli kasıyor aracı onun için şehir içinde pek kullanmayı tercih etmiyorum.

Yokuş aşağı bir yerde ayağımı gazdan kestim başladı araba teklemeye. Gaza bastım düzeldi ama gaza basılacakta bir yer değildi açıkçası.Mecburen klimayı kapattım. Sonra direk kendine geldi araç. Sizce bu normal mi bir sıkıntı mı var.
bu yokuş aşağı durum için, o esnada motor devri rölanti devrine yakınsa tekleme yapması normal karşılanabilir. niye derseniz, araç hızlanmak istiyor, aracın hızı artıyor, ayak gazdan çekili olduğu için motor cute-off durumuna girip yakıt kesiyor ancak klima kompresörü o anda devreye girdiği için devri düşürüyor ve motor tekrar rölanti devrine düşüp yakıt püskürtüyor sonra tekrar hızlanıyor gibi bir döngü içinde tekleme oluyor.

klimanın düşük hacimdeki motorları zorlaması normal.

hazarcelik
14/07/2012, 01:04
benimde bugün başıma geldi sıkışık trafikte dur kalk şeklinde gidiyordum klimayı açtım sonuna kadar bayaa üfüyor düşük devirde stop etti araç klimayı kapadığımda bi sorun yoktu

WILD
14/07/2012, 01:15
Aynı sorun bugun benimde başıma geldi. Araçta klima açıkken 1 ve 2 viteslerde titreme hatta silkeleme yapıyor.

ozgurse
14/07/2012, 08:40
Aynı sorun bugun benimde başıma geldi. Araçta klima açıkken 1 ve 2 viteslerde titreme hatta silkeleme yapıyor.

Aynen bende de oldu. Şehir içi trafiğinde klimayı açtığımda araç resmen kendini kaybediyor. Gaza bastığımda sanki el freni çekili gidiyormuşum gibi hissediyorum. Direksiyonda da titreme yapıyor. Araç dualogic çok sık vites değiştiriyor. Ama klimayı kapattımmı tüm sorunlar anında bitiyor. Sıcaklarda yanmaya devam.

fotobelit
14/07/2012, 12:18
bu yokuş aşağı durum için, o esnada motor devri rölanti devrine yakınsa tekleme yapması normal karşılanabilir. niye derseniz, araç hızlanmak istiyor, aracın hızı artıyor, ayak gazdan çekili olduğu için motor cute-off durumuna girip yakıt kesiyor ancak klima kompresörü o anda devreye girdiği için devri düşürüyor ve motor tekrar rölanti devrine düşüp yakıt püskürtüyor sonra tekrar hızlanıyor gibi bir döngü içinde tekleme oluyor.

klimanın düşük hacimdeki motorları zorlaması normal.

Kesinlikle katılıyorum..o sırada aracın devrine bakın normal vites devrinden düşüktür..Bende bazen trafik hafif sıkışıkken vitesi bire atmıyım şimdi açılır diyip hafifçe hız kesince hafiften sallıyor gaza basınca düzeliyor..