PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Kulağı Çatlağı

rederfi
08/07/2012, 07:24
Arkadaşlar geçenlerde aracın yağına suyuna bakmak için kaputu açtığımda motor kulağının çatladığını gördüm. Ses yapmıyor rahatsız edici birşeyde yok sadece neden acaba diye kafama takıldı.
Hemen servise gittim ve gösterdim neden olur bu dediğimde böyle bir sorunla ilk defa karşılaştıklarını söylediler ve neden olacağı hakkında bişey söyleyemediler.. Garantiden değiştirmek istedim parçayı sipariş ettiler bekliyorum. Bu sorunu yaşayan yada daha önce yaşamış olan benden başka bir arkadaş varmı ?

zafer murat
08/07/2012, 09:29
döküm hatasındandır araçta önceden kaza yok değilmi

M@GIC
08/07/2012, 09:36
üretim hatasındann olabilir.
garantiden değiştirmen sevindirici

rederfi
08/07/2012, 16:22
zaten aracı sıfır aldım haziran 2011 de araçta değil kaza çizik bile yok döküm hatası diye düşünüyorum bende ama en azından motorda böyle bir hata olmaması gerek

Birkan61
08/07/2012, 20:25
Üretim hatasıdır..

Daha yeni bir araçta böyle birşey olması üretim hatası haricinde mümkün değil.

Ses falan yapmıyorsa sıkıntı yok servise gidip durumu anlatın üretim hatası olduğunu ısrarla vurgulayın ve garantiden değiştirsinler..

Ani kalkışlar ve rölantide verilen ara gazlar kulakçığa oldukça zarar vermekte.

Eskidikçe işlevini kaybeder.. Motor amortisörüde deniliyor bu kulakçıklara. Sizin araçta herhangi bir ses var mı?

Luc
09/07/2012, 10:46
Zaman zaman bu gibi şeyler üretim hatası olmasada olabiliyor. Çok sert bir çukura düşmek bile sebebiyet vermiş olabilir. Bilirsiniz kaza anında ilk olarak motor kulakları kopar ve motor yere düşer darbeyi azaltmak için.

Değişim iyi olmuş. Bakım zamanlarında ve yağ değişimlerinde ara ara kontrol etmekte yarar var.

rederfi
10/07/2012, 16:23
bugün servisten telefon geldi motor kulağı sipariş etmişlerdi şimdi gelmiş randevu alıp gidip değiştirteceğim..

Luc
10/07/2012, 17:41
bugün servisten telefon geldi motor kulağı sipariş etmişlerdi şimdi gelmiş randevu alıp gidip değiştirteceğim..

Hayirli olsun.

rederfi
12/07/2012, 00:59
sağolun cüneyt bey