PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aırbag arızası servis fiyatı

ligdevi
07/07/2012, 20:09
Arkadaşlar aracımın aırbag lambası yandığı için bugün bursa teknomak servisine gittim arıza kontrolü için arıza tespitine 38 tl para aldılar, arızaya gelince de makinaya bağladılar ve sinyal kolunun komple değişmesi gerektiğini söylediler, bu kolun içinde aırbag körüğü varmış ve bu parça bozulmuş kol komple değişmesi gerekiyomuş yani kredi kartına 500 tl nakitede 450 tl olur dediler bende vazgeçtim yaptırmadım bana çok geldi . sinyal koluyla ne alakası varki. sizce fiyat doğrumudur. vakit buluncada beşyol civarındaki aırbag cılara soracam. çoğu kişi koltuğun altındaki fişlerdendir diyo. sizin düşünceleriniz nedir...

barisunye
07/07/2012, 20:35
bu sorunun devamı kornanın çalışmaması teyp kontrol tuşlarının çalışmaması...bendede sadece aırbag ışığı yanmıstı değişmişti......fıyat ozamanlar 400 tl cıvarıydı 450 olması normal.....puntonun kronık sorunu bu......tamırat yerıne değişim sağlam olur...

pdr42
07/07/2012, 22:08
Ne gerek var. Bence o sekilde binin

ligdevi
07/07/2012, 23:10
bu sorunun devamı kornanın çalışmaması teyp kontrol tuşlarının çalışmaması...bendede sadece aırbag ışığı yanmıstı değişmişti......fıyat ozamanlar 400 tl cıvarıydı 450 olması normal.....puntonun kronık sorunu bu......tamırat yerıne değişim sağlam olur...

200-250 tlye tamamda 450 biraz fazla gibi teyp kontrolünü falan geçtim Allah göstermesin kaza anında can kurtaracak bi aksam aırbag, yaptırmadanda olmaz. Hocam sizedemi sinyal kolu aırbag körüğü arızası dediler. aırbagcılar halledebilirmi acaba ?

puntohastasi
07/07/2012, 23:30
460 tl bayıldım 15 gün önce... arkadaşların dediği gibi korna gidiyor teyp tuşları çalışmıyor sinyal kolundan sorun dışarda 100-150 liraya yapıyolar ama sorun tekrarlıyor 1 ay sonra... serviste yaptırman mantıklı... bide bu sorun kronik olmaya başladı forumda çok kişinin başına gelmiş bir sorun

lanuremat
10/07/2012, 00:53

korna da gidince gerek oluyor:D

takres
10/07/2012, 01:24

Kaza anında airbag açılmayacak...Daha önemli birşey olamaz sanırım...

guguk
04/10/2012, 19:44
Bende korna çalışmamaya başladı dünde airbag arızası dedi kaçtı 500 tl desene bu arıza nasıl oluyor acaba neden kaynaklıdır

Ziyaretçi049
04/10/2012, 20:03
https://forum.grandepuntotr.com/servis/40791-korna-ve-direksiyon-tuslari-calismiyor.html#post743486
bu başlığa tıkla yardımcı olalım birbirimize
Bizde'de aynı sorun var ve bu kronik sorun neden para verip yaptırtalımki?
Hep birlikte müşteri hizmetlerini ararsak bu hatalarınıda kabul edip kendileri üstleneceklerdir

fatih5533
04/10/2012, 20:40
arkadaşlar aracımın aırbag lambası yandığı için bugün bursa teknomak servisine gittim arıza kontrolü için arıza tespitine 38 tl para aldılar, arızaya gelince de makinaya bağladılar ve sinyal kolunun komple değişmesi gerektiğini söylediler, bu kolun içinde aırbag körüğü varmış ve bu parça bozulmuş kol komple değişmesi gerekiyomuş yani kredi kartına 500 tl nakitede 450 tl olur dediler bende vazgeçtim yaptırmadım bana çok geldi . Sinyal koluyla ne alakası varki. Sizce fiyat doğrumudur. Vakit buluncada beşyol civarındaki aırbag cılara soracam. çoğu kişi koltuğun altındaki fişlerdendir diyo. Sizin düşünceleriniz nedir...

kardeş bak beni iyi dinle;
aynı şey benim başıma geldi... Airbag arızası için direksiyon altındaki sinyal kolunun bağlı olduğu plastik aksam tamamen değişiyor...bunun servisteki değişim maliyeti 450-500 tl arasında.

Bu plastik kutunun içinde 6-7 adet sıralı kablo koli bandı tarzında bu plastik kutunun içinde sarılı duruyor.bu sargıya airbag sargısı deniyor.bu sargıdaki kablolar koptuğu zaman.air bag arıza veriyor.bazen birden fazla kablo koparsa direksiyon üstündeki kumandalar ve kornan çalışmaz....

Bu arıza plastik kutunun içindeki o kablonun hassas bir şekilde yeniden lehimlenmesi ile düzeliyor... Servis arızalı parça onarmaz.direk değişim yapar...

Beşyolda terminale gidiş istikametinde bi yan yol var... O yan yola gir.üst geçitin dibinde küskün oto var..bu adam bu işin ehlidir... Sana 200 tl gibi bi rakam çıkacak...ben bu adama yaptırdım...

Hatta bu adama yaptırmadan önce gene beşyolda can airbag diye biyere gittim ..arızayı yapamadığı gibi sinyal kolumuda bozdu..sinyalim şimdi kendi kendine geri atmıyor...

Unutma küskün oto...
Işin rast gitsin geçmiş olsun....

ligdevi
05/10/2012, 03:52
kardeş bak beni iyi dinle;
aynı şey benim başıma geldi... Airbag arızası için direksiyon altındaki sinyal kolunun bağlı olduğu plastik aksam tamamen değişiyor...bunun servisteki değişim maliyeti 450-500 tl arasında.

Bu plastik kutunun içinde 6-7 adet sıralı kablo koli bandı tarzında bu plastik kutunun içinde sarılı duruyor.bu sargıya airbag sargısı deniyor.bu sargıdaki kablolar koptuğu zaman.air bag arıza veriyor.bazen birden fazla kablo koparsa direksiyon üstündeki kumandalar ve kornan çalışmaz....

Bu arıza plastik kutunun içindeki o kablonun hassas bir şekilde yeniden lehimlenmesi ile düzeliyor... Servis arızalı parça onarmaz.direk değişim yapar...

Beşyolda terminale gidiş istikametinde bi yan yol var... O yan yola gir.üst geçitin dibinde küskün oto var..bu adam bu işin ehlidir... Sana 200 tl gibi bi rakam çıkacak...ben bu adama yaptırdım...

Hatta bu adama yaptırmadan önce gene beşyolda can airbag diye biyere gittim ..arızayı yapamadığı gibi sinyal kolumuda bozdu..sinyalim şimdi kendi kendine geri atmıyor...

Unutma küskün oto...
Işin rast gitsin geçmiş olsun....

eyvallah dostum, önerin için sağol. beşyol üstgeçidinde sanırım ..

Ziyaretçi049
05/10/2012, 07:58
eyvallah dostum, önerin için sağol. beşyol üstgeçidinde sanırım ..

Arkadaşım kendiniz tamir ettirmek için uğraşmayın arayın müşteri hizmetlerini kronik bir sorun bu neden biz ücret ödeyip yaptırtıyoruz Allah aşkına?

Herkes kendisi yaptırttığı için adamlara şikayet gitmediği için rahatlar, arayın iyi niyet garantisi kapsamında yapılmasını istiyorum deyin.

ligdevi
05/10/2012, 17:02
Arkadaşım kendiniz tamir ettirmek için uğraşmayın arayın müşteri hizmetlerini kronik bir sorun bu neden biz ücret ödeyip yaptırtıyoruz Allah aşkına?

Herkes kendisi yaptırttığı için adamlara şikayet gitmediği için rahatlar, arayın iyi niyet garantisi kapsamında yapılmasını istiyorum deyin.

daha önce arayıp söyledim ama nafile, "araç garanti kapsamında değil, yapacak birşeyimiz yok" deyip işin içinden sıyrılıyolar . En iyisi küskün otoya gidip halletmek ve direksiyonu daha yumuşak kullanmak :D

orkun09
05/10/2012, 21:08
bende yenilettim parçayı 450 TL parça ücreti var. İşçilik kaç olur bilmem.

karargah26
05/10/2012, 22:02
Ben bir hafta önce iscilik dahil 560 a yaptirdim

gunay1987
05/10/2012, 22:04
bu sorunda kronik galiba herkezin basina geliyo sirayla.

hakank34
05/10/2012, 23:18
bence mahkemelik bir arıza ..

ygttt54
05/10/2012, 23:52
arkadaşlar araçlarınızın modellleri nedir kronik ne sorun varsa yaşadım ama bunu hiç yaşamadım 2006 model

ligdevi
06/10/2012, 02:33
2006 model

yolcu2
06/10/2012, 07:15
Yahu birisi bir konu açıyor arabanın şuyu bozuldu diye herkez oraya koşuyor benimkide bozuldu diye. Valla korkuyorum artık arabamdan yarın pazara çıkartacağım bi kızgınlıkla, bende olmayan arızalar ama olmayacak anlamınada gelmez, bide arabam 2006 model iyimi (en riskli model yılı).

rodopian16
06/10/2012, 11:20
garanti bitiyor en iyisi satmak galiba...

Ziyaretçi049
06/10/2012, 11:55
2006 model en sağlam modeli :)

Bende 2006 vardı sattım 2008 aldım hem kırpılmış hemde bunda daha çok sorun var :(

Arkadaşlar hepiniz bu sorundan ötürü müşteri hizmetlerini arasanız eminimki müşteri hizmetleri bunuda kronik sorunu olarak görecek ve ücretsiz değişim yapacaktır.

Ben hakkımı sonuna kadar aramaya devam edeceğim, gerekirse tüketici haklarına bile baş vururum.

ygttt54
06/10/2012, 23:35
benim derdim ön takım yeminle fenerin defansından daha çok değişiyor stok yapıcam artık düz rot kollarından toptan alırsam belki ucuz olur

ulas35
10/10/2012, 15:51
merhaba arkadaşlar bugün benimde aırbag lanbası yanmaya başladı ama işin garip yanı korna ve ses düğmesi çalışıyor. araçın bakımlarını yaptırmadığım için garanti kapsamından çıkmıştı. ın yanına uğradım la beraber 6. sanayide bir yere götürdü 100 tl ye tamir edilir dedi tabi garantisi yokmuş ne zaman tekrarlar ona söz vermiyolar.Gördüğüm kadarı ilede genelde her araçta bu sorun yaşanmaya başlamış.bende simdi müsteri hizmetlerini arıyacağım

araçım 2011 model

Ziyaretçi049
10/10/2012, 17:17
merhaba arkadaşlar bugün benimde aırbag lanbası yanmaya başladı ama işin garip yanı korna ve ses düğmesi çalışıyor. araçın bakımlarını yaptırmadığım için garanti kapsamından çıkmıştı. ın yanına uğradım la beraber 6. sanayide bir yere götürdü 100 tl ye tamir edilir dedi tabi garantisi yokmuş ne zaman tekrarlar ona söz vermiyolar.Gördüğüm kadarı ilede genelde her araçta bu sorun yaşanmaya başlamış.bende simdi müsteri hizmetlerini arıyacağım

araçım 2011 model

Bu sonuçta kronik bir arıza yıla bakmıyor bende tekrar tekrar arıyorum sizde arayın hep bir ağızdan bastırırsak ücretsiz yaparlar zannedersem

Ziyaretçi049
11/10/2012, 16:50
Fiat Türkiye bu gün beni aradı ve yeterince şikyet olmadığı için bu arıza kronik bir arıza larak değerlendirilmiyor diyor.
Yani uzun lafın kısası hiç kimse gidipte bu sorunu siz halledin dememiş adamlara.

Bende bu sorunu Fiat İtalya'ya bildirmeyi planlıyorum
Promesse al cliente - Assistenza & Manutenzione (https://www.fiat.it/it/assistenza-manutenzione/promesse-cliente)

şuradan mail atılıyor fakat google çeviri ile yazdıklarımı çevirince çok saçma bir yazı çıkıyor ortaya.
İtalyanca bilen birileri varmıdır aramızda?