PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : davlumbaz sorunu çözüldü mutlaka okuyun

OzzY
10/07/2007, 21:27
Dün akşam üzeri mutlu mutlu GP ile bornovadan çeşmeye gitme üzere yola çıktım. ve ilk defa yalnız başa otoyola çıkıyordum...

Bornoadan otoyola girdim ve biraz hızlı gittim(160 civarı) yaklaşık 20 km kadar böyle gittim. gişelere yaklaştığımda sanki alçaktan uçan helikopter varmış gibi ses gelmeye başladı etrafa baktım bişey göremedim ve kısa bir süre devam ettim ses kesilmeyince yavaşladım ve ses azaldı hemen durdum gördüğüm manzara karşısında şok oldum....

ön sol davlumbazın yarısı yoktu elimle sıkıştırmaya çalıştım 1 km kadar idare etti daha sonra yolda tel gibi bişey bulup tampona bağladım ve 80 km kadar devam edip yolu tamamladım....

davlumbazların kötü olduğunu biliyordum ama böyle birşey aklımın ucundan dahi geçmezdi.
yinde kaza yapmadığım için kendimi şanslı hissediyorum

Bunu garanti kapsamından hallettirebilir miyim?

Çeşmeden selamlar

Sorun Sonunda çözüldü!

Bugun İzmir Merkez Serviste grantiden değişti...

Ancak elimle biraz oynattığımda sallanıyordu Emir(fangio)e telefon ettim o sabitlediğini söyledi ve bi çözüm bulduğunu söyledi hemen merkez serviste buluştuk...
Emir gelince lifte aldık elimle hafif ittirince aynı şekilde yerinden çıktı. yani yine direk otoyola çıkıp bassam aynı hale gelcekti...
Fotoğraftada görüldüğü gibi özel olarak metal bir parça yapıldı böylece sabitlendi. Ayrıca o görünen vidayıda tekrar taktık Emirin tanıdığı Mazda servisinde şuan oldukça sağlam oldu.
Uygulamanızı tavsiye ederim
https://img504.imageshack.us/img504/3641/photo0005og5.jpg

shoparr_
10/07/2007, 21:40
ozzt geçmiş olsun kardeşimm allah korumuş yine de..garanti konusunda umutlu olmakla birlikte kesin bir şey söyleyemem..bizi haberdar et..ii tatiller

MACHINE
10/07/2007, 21:47
Eğer daha önceden hasara uğratmadıysan ve durumu anlatırsan garantiden hallederler gibi geliyor ama sonuçta plastik değişebilen bir parça olduğu için biraz zor gibi.İnşallah halledersin! GP den nefret etmene değmiyecek birşey bence öyle değilmi...

ABNEW
10/07/2007, 22:21
Ozan geçmiş olsun.Garantiden değişmesi biraz zor bana göre.Darbe sonucu yerinden çıkmış olabilir derler...

BERKAY
10/07/2007, 22:31
bence durumu ıyıce acıklarsan ve ve ustalarda insaflı cıkarsa halledılebılır gecmıs olsun

https://img124.imageshack.us/img124/958/httpimg527imageshackusibz3.jpg

Honor COOPER
10/07/2007, 23:37
ben bu problemi7 yıllık mazdamda yaşamıştım.
durduk yerde olduysa değişmeliler bence hatta birazda sert çıkın sonuçta sizin sürüş güvenliğinizi sekteye uğratan bir problem.

Misafir2
10/07/2007, 23:41
övünmek gıbı olmasın ama aranızda en eskı GP kulanıcısı olarak çevremde süreklı başta olmak üzere konusu olduğunda herkese söylmeişimdir aracınızın davlumbazlarını kontrrol ettırıp servıste ek yalıtım ve sabıtlenmesını yaptırın dıye

ozanım geçmış olsun gıt servıse aç ağzını yum gözünü kardeşım ama garantıden halletme işini unutt ne söylesende boş kırılmadan once önlemını almalıydın servıste
bence en guzelı olayı fıat müşterı hızmetlerıne bıldır şıkayet olarakk

OzzY
11/07/2007, 02:10
Garantiden değiştirmezlerse dava açmaya kadar giderim :D
7000 kmye gelmemiş darbe almamış yıllık bakımı yapılmış dümdüz yolda bu sorun nasıl kullanıcı hatası olabilir...
herkeze teşekkürler.

Müslüm Abi yorumunu bekliyorum :)

Garanti olmazsa zaten para yok annem farkedene kadar öyle durur...

ama yollarda rezil oldum alev gibi asfaltta dizimin üzerinde yoldan bulduğum eski lastik teli o lanet olasıca parçayı oraya bağlamaya uğraştım...

Denizzz
11/07/2007, 08:45
verilmiş sadakan varmış...160 km hızla aman aman...o sesini duyduğun helikopteri kullanmaya baya yaklaşmışsın da allah korumuş...büyük geçmiş olsun...

femoli
11/07/2007, 09:20
bence işin ucunu bırakma edebileceğin her yere şikayetini yap garantiden değiştir Çok geçmiş olsun

OzzY
12/07/2007, 23:42
yokmu başka fikri olan...

06kaymak
12/07/2007, 23:56
yillik bakimi ne zaman yaptirdin ozan?

OzzY
13/07/2007, 00:36
Şubat

toful
13/07/2007, 09:37
Şubat

ben geçen hafta 14500 km de yıllık bakım yaptırdım.genel anlamda bir bakım yapmıyorlor.sadece yağ falan değişiyo.talep halinde başkaca sorun varmı onla ilgileniliyo bende öyle oldu.71 ytl yağını felan değiştirdiler.kaportada sorunlar vardı garanti kapsamında onu düzelttiler.ufak tefek boya rütüşları vardı onlardan falan para alamaılar üstelik.(daha önce bu sorunlar için başka servislere gitmiştim yapamaışlardı.)

dreamerdaddy
13/07/2007, 09:49
Benimde davlumbaz kırıldı şu an öyle idare ediyom garanti yapmasada kaskonda mini hasar varsa yaparlar benimki anadolu sigorta ufak tefek şeyleri yapıolar raporsuz..

06kaymak
13/07/2007, 13:27
Şubat

bugunlerde olsaydı belkı servısın yardımcı olurdu...ama davlumbaz kesınlıkle dıs etkenlerden cabuk etkılenıp kırılan bır parca...bu yuzden garantıden yaptırabılecegını zannetmıyorum maalesef...gecmıs olsun tekrar....

OzzY
13/07/2007, 14:38
pazartesi 2 servisle görüşçem garanti olmazsa yaptırmıcam zaten kalsın öyle...

Herkeze teşekkürler....

kaaneroglu_15
13/07/2007, 14:56
geçmiş olsun ozan kardeş.böle olaylar çok soğutur insanı.

troublesetter
13/07/2007, 18:55
benim davlumbaz da parçalandı garantiye sokmadılar araya taş maş almıştır gibi saçma şeyle söylediler 80 ytl tuttu

Ersal
14/07/2007, 01:11
Bence halletmeleri lazım götür servise.Tabi kullanıcı hatası demezlerse

Denizzz
14/07/2007, 14:58
bugün gözüme ilişti...benim de ön sol davlumbaz birkaç yerinden delinmiş ve şu an büyük ölçüde sallanıyor...biraz daha zorlasam elimde kalacak...3-5 güne zaten kendiliğinden kopar...araç henüz 1250 kmde...

eee ne şimdi herkes bu konudan şikayet ederken, kullanıcı hatası mı diyecekler...yuhh !!!

gökhan_gp01
15/07/2007, 11:10
1ay önce benimde başıma gelmişti arkadasların dediği gibi önceden aldıgı bir darbe sonucu düşmüş ne dediysem olmadı servisle de aram iyidir ama malesef girmedi garantiye

Sezgintr
15/07/2007, 12:31
Benimde aynı olay başıma gelmişti serviste öyle bi esip gürledim ki adamın eli ayağına dolaştı hemen yenisini taktılar.

sxvtsgp
15/07/2007, 13:20
selam arkadaslar hepsini okudum da. masallah ne davlumbaz sikayeti varmis ya... tamam ben artik gp yi aldiktan sonra haftada bir egilip davlumbaz kontrolleri yapacagim anlasildi.. her ne kadar bu saka da olsa. gercekten süratli iken çok tehlikeli olur arkadaslar. otobanda basina gelen arkadas gercekten sansliymis. catlagi kirigi olanlar dikkat. kaskosu olan kaskosundan. hasarsizligi bozdurmak istemiyenler cepten müdehaleye baslasin. garantiden halledileceini ben de sanmam.servisle bosa kavga etmeyin bence...

Denizzz
16/07/2007, 17:12
bugün tekrar servise gittim davlumbazların sabitlenmesi için...bunlar zaten yeterince sabit, bu kadar esneklik payı olması lazım dediler ve geri gönderdiler...ne dediysem dinletemedim...

ne tavsiye edersiniz ???

OzzY
16/07/2007, 17:17
Bugun bende 2 servise gittim.
İlk olarak enriko alibertiye gittim. Bu kontrollerin araç teslim edilmeden önce yapılması gerektiği aldığım yere gitmem gerektiği söylendi.

daha sonra Merkez servise gittim. Kurtuluş bey çok yardımcı oldu. Fotoğrafları çekildi bakalım nolcak :D

OzzY
19/07/2007, 21:24
Büyük ihtimalle garantiden değiştirilecekmiş. Merkez servise teşekkürler.

fatihsen67
20/07/2007, 15:38
Aynı sorunu bende yaşadım.Puntomda sorunsuz bir gün yaşamadım ki. Yaptığım istatistiklere göre !!! 3 ayda ortalama 11 günde bir servise gitmişim.Kapılarımda torpidomda ve klımamda hala sorun var.İtalyanlarla akraba oldum.

ufukbzk84
20/07/2007, 15:47
evet ozan kardeş gaqranti kapsamı dışında... benmde arabayı aldığımın ikinci haftası böle bişi başıma geldi... dedim heralde nazar deydi... gittim servise konuştum garantiye giriyomu diye... yok dediler... zannetmiyorum sennkinide garantiye soksunlar... ama biraz cazgırlık yaparsan... başka bi çözüm bulmaya çalışırlar belkii... geçmiş olsun... 7 ay önce fiyatı kdv filan içinde 80 ytl'ye patlamıştı...

OzzY
20/07/2007, 16:20
evet ozan kardeş gaqranti kapsamı dışında... benmde arabayı aldığımın ikinci haftası böle bişi başıma geldi... dedim heralde nazar deydi... gittim servise konuştum garantiye giriyomu diye... yok dediler... zannetmiyorum sennkinide garantiye soksunlar... ama biraz cazgırlık yaparsan... başka bi çözüm bulmaya çalışırlar belkii... geçmiş olsun... 7 ay önce fiyatı kdv filan içinde 80 ytl'ye patlamıştı...
Dediğim gibi garanti kapsamına girmediğini söylediler. Ancak Merkez servis yardımcı olmak adına fotoğraf çekip merkezle konuşacağını söyledi. Geçen gün arayıp büyük ihtimalle değiştireceklerini söyledi.

kadoku
20/07/2007, 17:13
Ozan geçmiş olsun, benzer durum benimde başıma gelmişiti sağ ön davlumbazı tutan vidaların gevşek olmasından dolayı düşünce lastiğe sürtmüş ve sürtünmeden dolayıda davlumbazda aşınma oldu servis değiştirelim filan dediler ama öyle bıraktım duruyor, bu parça için istenen 80 ytl çok, gittiği yere kadar idare edicez artık yada izalasyon filan yaptırırsam belki ozaman değiştiririm artık.

atombak
21/07/2007, 21:22
Bence davlumbaz gibi sıkça karşılaşılan problemleri FIAT müşteri hizmetlerini arayıp bildirmek gerekli..Bununla ilgili konuşulup bir yol izlenilmeli..Mesala site yönetimi üyeler adına karşılaşılan problemleri faks/tel yada bişekilde imza toplayarak ilgili merciye iletilirse daha net sonuçlar alınabilir.

OzzY
25/07/2007, 00:31
Sorun Sonunda çözüldü!

Bugun İzmir Merkez Serviste grantiden değişti...

Ancak elimle biraz oynattığımda sallanıyordu Emir(fangio)e telefon ettim o sabitlediğini söyledi ve bi çözüm bulduğunu söyledi hemen merkez serviste buluştuk...
Emir gelince lifte aldık elimle hafif ittirince aynı şekilde yerinden çıktı. yani yine direk otoyola çıkıp bassam aynı hale gelcekti...
Fotoğraftada görüldüğü gibi özel olarak metal bir parça yapıldı böylece sabitlendi. Ayrıca o görünen vidayıda tekrar taktık Emirin tanıdığı Mazda servisinde şuan oldukça sağlam oldu.
Uygulamanızı tavsiye ederim
https://img504.imageshack.us/img504/3641/photo0005og5.jpg

Sezgintr
25/07/2007, 01:07
Senin adına sevindim fiat hatasını kabullenmiş hayret edici bi gerçek genelde böyle durumlarda inkar politikasına başvuruyorlar da...

OzzY
25/07/2007, 03:08
zaten ilk önce yok vs dediler ama sonra merkezi zorladı heralde servis zaten tamamen iyi niyet vs dediler ama daha yola bile çıkmadan elimle hafif bir baskı ile kırılıyosa bu parça ve ben serviste garip sabitleme yöntemleri uygulatıyosam bu işte bi saçmalık var zaten durmu fiata bildircem...

femoli
25/07/2007, 09:02
çok iyi ya sevindim gerisini boş ver ozzy daha olmadı davlumbaza kaynak attır olmazsa ne yapalım durmadan düşecekse :D:D:D:D:D

Fangio
25/07/2007, 09:18
Arkadaşlar bu fikrin sahibi olarak gerekli Türk Standartları Patent dairesi ve bunun gibi yerlere başvurup patentini almış durumdayım :dilcikartma:
Bundan sonra bu tür bi imalatı iznim dışında yapılması durumunda mahkemeye dahii giderim.Ama ufak bi ücret karşılığında uygulamanıza belki de izin verebilirim :D
İşin şakası bi yana geçen hafta tam 2 kez kriko ile kaldırıp , altına girip sıktığım vida haftasonu otobanda düşüp kaybolunca bu işe çözüm bulmak boynumun borcu oldu.Dün sabah erken saatte rot-balans ustama giderek aracı lifte aldık ve altını komple inceledik.Yapabileceklerimizi düşünürken aklımıza bööle bi fikir geldi.
Üstüne bi de Ozzy beni arayıp Merkez serviste olduğunu söyleyince atladım direk gittim ve çözümü orada yetkili arkadaşa ve Ozzy e anlattım.Akıllarına yatmış olucak ki işlemi uyguladılar.Bu arada Merkez Servisin alan olarak büyüklüğünü belirtmeden geçemeyeceğim.
1 saatlik bi ayrılıktan sonra Ozzy'i kendi Mazda servisime götürerek orada arabasını lifte alıp yapılan işlemi kontrol ettik.
Akşam 19 da doğru(Liftler anca boşaldı) aynı işlemi bende aracıma uyguladım gayette sağlıklı oldu.
Uzun lafın kısası bu sorun benzinli araçlarımıza henüz karter koruma kapağının üretilmemiş veyahut yedek servislere yollanılmamış oluşu.Bence ilk bunun üstüne gitmeliyiz.Ben her Enriko Aliberti ye gidişimde hatırlatıyorum belki hepsi Fiat a iletilmiyodur ama en azından hepimiz bu konuda değişik illerden şikayette bulunursak belki çözüme daha kısa sürede ulaşabiliriz.

multijet
25/07/2007, 12:34
Aylar öncesinde sabitleme ile ilgili tavsiyem buydu sizlere. Keşke o zaman beni dinlemiş olsaydınız :)

OzzY
25/07/2007, 14:31
Aylar öncesinde sabitleme ile ilgili tavsiyem buydu sizlere. Keşke o zaman beni dinlemiş olsaydınız :)

Abi tüm mesajlarına göz attım ama göremedim...

multijet
25/07/2007, 23:12
Garantiden değişenlerden bahsederken yazmıştım sanırım.

OzzY
26/07/2007, 03:17
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/1931-garantiden-degisenler.html

yine bulamadım :)

h k
26/07/2007, 06:49
benimkisi kirildiginda sanayide degistirmistim , sanayide degistiren usta buna benzer bir uygulama yapmisti :) . nedense tofas servislerinin aklina gelmiyor böyle basit bir çözüm.

MelodicForce
16/08/2007, 03:17
Benim Aracimda da Ayni Sorunla Karsilastim.Sol Ön Davlumbaz Yerinden Cikmis Teker Yarisini Yemis...Arka Sol Davlumbazda Baglanti Kolundan Kirilmis.Servise 10.000 Km Bakimina Götürdügümde Durumu Ilettim.Ilk Basta Biraz Mirin Kirin Ettiler.Servis Müdürüne Saglam Bi Firca Attim.Ikisinide Garantiden Degistirdiler.Adam Diyor ki Sonucta Plastik Parca Bunlar Normal.Bahaneye Bakarmisiniz.Dedim ki Kardesim Ben Bu Araca 30.000 YTL Para Saydim.Saglam Yapsaydiniz Beni Ilgilendirmez.Tüketici Haklarina Basvurur O Davlumbazlarin Parasindan Daha Fazlasini Harcar Yine de Size Degistirtirim ! (Dedim) Degistirdiler : ))

şekerlioğlu
16/08/2007, 05:32
merhaba alihsan bey bende şu an tokattayım ekime kadar burda olacağımdan aracımın yıllık bakımını burda yaptırmak durumundayım buradaki servisi tanıyorsanız yardımcı olabilirmisiniz.servislerle ilgili bukadar olumsuz şeyler yazılınca açıkçası çekinir oldum.

pdr42
16/08/2007, 15:16
ya resim gormedim ben

bahcelili_ali
16/08/2007, 19:49
sorunlar bitmez boş verin parçalansın arabayı oluruna bırakın:-) sıyırdım walla

MelodicForce
11/09/2007, 02:43
merhaba alihsan bey bende şu an tokattayım ekime kadar burda olacağımdan aracımın yıllık bakımını burda yaptırmak durumundayım buradaki servisi tanıyorsanız yardımcı olabilirmisiniz.servislerle ilgili bukadar olumsuz şeyler yazılınca açıkçası çekinir oldum.

Öncelikle Yazınıza Bu Kadar Gec Cevap Yazdığım İçin Kusura Bakmayın.Malum İşler Yoğun Olunca Forumu Çok Sık Ziyaret Edemiyoruz.Servis Konusunu Halen Halletmediyseniz Size Yardımcı Olmak Zevk Verir.MSN Adresim = seslinet@hotmail.com.

Herkese Kazasız Belasız Bir GP Keyfi Dilerim...

kara yılan
16/09/2007, 14:38
geçmiş olsun kardeşş

Shovalye
07/10/2007, 00:44
eee sonuc ne oldu? Ozan kardes davlumbazı garantiden degistirdiler mi? Bilgi verirsen sevinirim.

puntobilo
07/10/2007, 22:44
dün benimde sol ön davlumbaz denen meret kırıldı ve lastigide hafiften yaraladı. yönetici arkadaslardan ricam bütün site adına bunu fiata bildirmeniz düşünsenize bizden sonra alacaklar bunları okuyup arabadan uzaklaşıyorlar . bu anlaşılan kronik bir problem. aracım 2008 ve bana kartaşta bütün kronik problemlerin çözüldüğünü söylediler.aslında site yöneticileri değil hepimiz birşeyler yapmalıyız eminim bir süre de bu sorunu çözeceklerdir fiat küçük bir kuruluş değil bütün gp leri geri çağırıp buna çare bulabilirler. ben su an ercişteyim ama bir ay içinde ankaraya dönücem ve bu mesele ile uğrasıcam silerdende destek bekliyorum arkadaşlar. herkese kazasız belasız gp li günler diliyorum

OzzY
07/10/2007, 22:59
Ben zaten sert bi dille şikayet olarak yazdım...
Aradılar yani ne istiyorsunuz dediler bunun bir sorun olduğunu kabul edin gaantiye alın dedim. Ozaman öneri olarak değiştiriyorum en kısa zamanda sizle irtibata geçeriz dediler ama bi daha aramadılar(2 ay kadar oldu)

eee sonuc ne oldu? Ozan kardes davlumbazı garantiden degistirdiler mi? Bilgi verirsen sevinirim.

evet garantiden değişti ama normalde garantiye girmiyor.

biloGP
08/10/2007, 01:36
geçmiş olsun

hakanyigit
08/10/2007, 23:45
benim gp nin de dablumbazı parcalanmış