PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hani dijita klimanın espirisi??

celenlee
01/07/2012, 21:33
Bizim araçardaki dijital çift bölmeli klima çakma mı?

Ben ilk defa arkadaşın 2011 Mode Volvo S40'ında görmüştüm bu olayı, bir tarafa 18derece klima ile soğutma yaparken diğer taraftan 32 derece sıcak hava üfleyebiliyordu.

Bunda da yapıyorum aynısını tırt :p iki taraftan da buz gibi soğuk hava.

Sol tarafı 24 derece, sağ32 derece yapıyorum ikisi de soğuk hava üflüyor.

Eski aracımdaki gibi sağ elim hep klimada, artır azalt, fan seviyesi ayarla vsvs, manuelden farkı kalmadı ..

Full aotu modunda çalıştırınca da bir randıman alamadım, veriyor dipgaz soğuk havayı, fanı çok sesli biraz kısayım diyorsun hemen full autodan çıkıyor. En son 30 derecede ise ayarar, 30 derece hiç değişmiyor ama buz gibi üflüyor, en son 16 derecede ise yine aynı yerde kalıyor ve yine dip gaz soğuk hava, anlamadım gitti bu işi.

Şimdi kitapçığına bakmak geldi aklıma :) Ama o kadar yazmışken paylaşayım artık.

StrawBeeRy
01/07/2012, 21:39
biri 60 liralık araba biri 25 liralık araba arasında dağlar kadar fark var çok birşey beklemeyin

tayfux
01/07/2012, 21:46
hocam çift bölgeli digital klimada dereceler arasında aslında fark olması lazım..siz 16 derece de autoya bastığınızda arabanın içini 16 derece yapıncaya kadar yüksek çalışır 16 dereceye yaklaşınca azalır bence 22-23 derecelerde auto yapın o zman fazla üflemiyor ayrıca ideal sıcaklık diye düşünüyorum..

orkun09
01/07/2012, 23:19
Bir arabada yanyana oturup ta biri 18 derece ile serinleyen diğeri 32 ile ısınmaya çalışan 2 insan bulursanız bana da haber verin. Hangi akla hizmet bu. Fotolarını çekip duvarıma asıcam :D

ametist
01/07/2012, 23:49
arada maksimum yedi derece fark olmalı.... en azından bravoda öyle ve gerçekten işe yarıyor

anilcan
02/07/2012, 00:26
arada maksimum yedi derece fark olmalı.... en azından bravoda öyle ve gerçekten işe yarıyor

katıLıyorum bi taraf soutmaya bi taraf ısıtmaya değiL bi taraf soğuturken dier taraftaki kişi eğer rahatsız oLuyorsa yumuşatsın die bu böyLedir en iyi şekiLde ayak kısmına verdiğimizde anLarız bu farkı

segin
02/07/2012, 01:46
çift bölme klıma işe yarıyor, yanımdaki 16 derecede serinlerken bana ait kanallar 23 derece de serinlik veriyor ve bu hissediliyor. kışında ısınırken aynı..

vvkaymak
02/07/2012, 10:17
Fiat değilmi gene olması gerekeni değil en uygun ücretle nasıl digital klima yaparızın hesabını yapmıştır. Ortaya çıkan üründe yorumlara açık kimine göre güzel, kimine göre idare eder, kimine göre dandik yani bir standartı olmayan düzeyde. Fiat bunu her ürününde yapıyor eh işte idare eder düzeyde ama olması gereken düzeye değil.

fatihhhh
02/07/2012, 10:53
7 dereceden daha fazla fark olmaz.
sadece 7 derece fark olabilir.
pratikte çok işe yaramasada karı koca arasındaki kavgayı önlüyor bence.
ben memnunum.
hanım istediği ısıya ayarlıyor, ben istediğim ısıya.
arada çok fark yok ama dediğim gibi psikolojik de olsa fark ediyor.

emrahisilti
02/07/2012, 10:54
Bencede cok yeterli ayarliyorum 22 dereceye kendisi hizlaniyo yavasliyo eskiden olsa ac kapa ac kapa insani deli ediyodu.

Luc
02/07/2012, 14:22
Klima'da ya da baska birsey de sorun olabilir senin aracın için :)

Ben bu özelliği kullanıyorum ve çok memnunum. Özellikle arabada annem varken sağ taraf cayır cayır yanarken benim tarafım soğuk olur. O sıcak sever ben soğuk.

mutunch
02/07/2012, 14:57
Kesinlikle güzel bir olay bu. Ama söylendiği gibi 5 veya 7 derece farka kadar izin veriyor, daha büyük farklar için hangi taraf oynuyorsa o kadar serinlik veya sıcaklık veriyor. Uzun yolda, şehir içinde kısacası her yerde çok rahat bir şey.

celenlee
02/07/2012, 19:19
Ben en iyisi biraz daha tespite yönelik inceleyeyim, acaba yeteri kadar beklemiyor muyum fan hızının değişmesi için onu bir anlayayım,

Çift bölgele olayını da öylesine yazdım acaba bir problem mi var diye..
Ben de araçta tekken kullanıyorum.
Sağ tarafın cam ve ayak havalandırmasını kapatıyorum sadece ortadan üflüyor, orta konsoldaki ızgarayı da kendime çeviriyorum olabildiğince, bu sayede ortadan da hava akşı sağlamış oluyorum.

Bir çok arkadaşın orta havalandırmadan yeterince hava gelmemesinden şikayetçi olduğunu anladım geçenki mesajımda :) Bu şekilde çözebilirsiniz.

Solitude
02/07/2012, 23:09
Ben bir tek klima rezistöründen şikayetçiyim onun dışında gayet güzel.

ligdevi
03/07/2012, 00:10
Bende aracı alınca denedim, iki taraf arasında en fazla 7 derece fark olabiliyor.17 derecenin altına indirince otomatik full soğuk hava üflüyor iki tarafta, 23 dereceye ayarlayıp full autoya basınca fan biraz daha sakin çalışıyo, içerdeki hava sıcaklığına göre ayarlanan derece yakınsa fan sakin ama atıyorum içerinin sıcaklığı 28 derece bizde klimayı full autoda 20 ye falan ayarladığımızda fan biraz daha hızlı çalışıyo, 23-24 derecede ise daha yavaş üflüyo, bu benim tespitlerim benim için yeterli oluyor...

Onur.t-Jet
06/07/2012, 01:33
Bence sizin aracınızda bir sorun olabilir, bundan öceki iki puntomdada böyle bir sorun yoktu aksine çok memnundum dijital klimadani active donanım puntoda kullanmış biri olarak, hem manueli hemde dijital yani...

Budweiser
06/07/2012, 08:54
Benimkide soğutmuyor arkadaş yaa. Bende analog klima veriyorum 4 te en soğuğu bide çabuk soğutsun diye açıyorum iç sirkülasyonu yok. Bazende manasız şekilde çok güzel soğutuyor 2 de kalması yeterli oluyor. Bu niye ya bi türlü kavrayamadım.

celenlee
06/07/2012, 09:49
Biraz daha alıştım sanırım otomatik klimaya.
Sorunlar yavaş yavaş düzeliyor.

1ocak2011
06/07/2012, 10:28
Benimkide soğutmuyor arkadaş yaa. Bende analog klima veriyorum 4 te en soğuğu bide çabuk soğutsun diye açıyorum iç sirkülasyonu yok. Bazende manasız şekilde çok güzel soğutuyor 2 de kalması yeterli oluyor. Bu niye ya bi türlü kavrayamadım.

Kaan Poleni tamamen çıkart :D

Budweiser
06/07/2012, 14:12
Kaan Poleni tamamen çıkart :D

Abi olurmu öyle ya :D işten vakit bulursam bi servise gideyimde klimanın derecesini ölçtüreyim bi gariplik var gibi. Bide kontagı kapatıp marketten bişi alıp tekrar geliyorum. Araba yine hamam soğuda tutmuyor. Başka arabalarda buzhane gibi inip gelsen bile.