PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s&s ve direksiyon

ersineroglu
26/06/2012, 20:14
Arkadaşlar arabamı yeni aldım. Işıklarda aracım s&s sistemi gereği stop ediyor bu sırada direksiyonda aralıklarla hafif bir titreme oluyor. Sizce bu normal mi?

Birde klima açıkken s&s devreye girmemesi gerektiği söyleniyor fakat geçtiğimiz günlerde klima açıkken s&s devreye girdi klima durdu ve daha sonra vitese atınca tekrar çalışmaya başladı. Bu tür bir çalışma bana çok sağlıklı gelmedi ve klimayı kapattım. Bu konularda yorum yapar beni bilgilendirirseniz sevinirim.

siyahinci83
26/06/2012, 20:42
Arkadaşlar arabamı yeni aldım. Işıklarda aracım s&s sistemi gereği stop ediyor bu sırada direksiyonda aralıklarla hafif bir titreme oluyor. Sizce bu normal mi?

Birde klima açıkken s&s devreye girmemesi gerektiği söyleniyor fakat geçtiğimiz günlerde klima açıkken s&s devreye girdi klima durdu ve daha sonra vitese atınca tekrar çalışmaya başladı. Bu tür bir çalışma bana çok sağlıklı gelmedi ve klimayı kapattım. Bu konularda yorum yapar beni bilgilendirirseniz sevinirim.

start stop devredeyken direksiyondaki durum gayet normal klima konusunda aracın içindeki sıcaklık ayarladığınız seviyeye geldiyse ve bu sırada start stop devreye girdiyse klimayı kapatıp fanı en düşük seviyeye düşürür çalıştırdığınızda tekrar çalıştırıyor bunlar normal olması gerektiği gibi

hakguner
26/06/2012, 22:06
Start stop devredeyken direksiyon un titremesi normalmidir ? Bende titremiyor. Araç çalışmıyor iken direksiyon nasıl titrer anlamadım ben ?

Sent from my iPad using HD

ersineroglu
26/06/2012, 22:13
Trafikte durduğumda araç stop ettiğinde devamlı bir titreme değil ama çok hafif bir titreme. Sanki direksiyon konumunu kontrol ediyor gibi.

hakguner
26/06/2012, 22:19
Valla ben hiç dikkat etmedim, çok hafif diyorsunuz belkide doğrudur ben hissetmemisimdir.

Sent from my iPad using HD

fuatcosar
26/06/2012, 22:20
Çevirdiğinizde bu titremeyi daha net hissedersiniz. start stop ta iken çevirirken sanki direksiyon çok ufak titreşimlerle dönüyor gibi. ama normal mi bilmiyorum, çok ta anormal gelmedi.

since1453
27/06/2012, 08:52
titremeyi hissetmedim ama klimada anormel bir durum yok herkezde aynı

zafer murat
27/06/2012, 11:40
start stopta sadece motoru keser diğer elektrik aksamları çalışmaya devam eder sizin araçlarda city direksiyon değilmiydi.

ersineroglu
27/06/2012, 13:02
start stopta sadece motoru keser diğer elektrik aksamları çalışmaya devam eder sizin araçlarda city direksiyon değilmiydi.

city direksiyon var evet.

IVAA
28/06/2012, 10:51
O hissettiğin titreme City motorunun stepleri normal bir durum city modunu kapatırsan titreme olmaz zaten direksyonu çok yavaş çevirirsen titremeyi hissedersin normal çevirmede anlayamazsın.
klima ise normal ayarladığın sıcaklığa geldiyse yada çok yakın bir değerde ise S&S devreye girer motor durur klima fanıda en düşük devire düşer. sıkıntı yok