PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-jet triger tavsiyesi

volume23
26/06/2012, 15:41
2009 t-jet in trigeri 3 ile 5 yil arasi veya 120 bin km dedi servis bursa birmot bana km fazla gibi geldi.Araç 54 binde ne yapmamı tavsiye edersiniz.

emrahisilti
26/06/2012, 15:56
5 yıl veya 120.000 km dir.Nesi size fazla geldi?Servis söylüyor inanmıyorsunuz burdaki insanlar söyleyince mi inanıcaksınız..

anilcan
26/06/2012, 16:58
değiştir sen boşver servisi kafan rahat oLsun beni dinLe çok sıkıştırdım arabayı ben işini sağLama aL yrn öbürgün başın ağırmasın arabayı verirkende söyLemiştim sana ;)

Romeo_er2
27/06/2012, 08:27
Tjetlerde triger e dikkat etmek lazim diyorum..Ozellikle gergi bilyasina..

volume23
27/06/2012, 20:48
5 yıl veya 120.000 km dir.Nesi size fazla geldi?Servis söylüyor inanmıyorsunuz burdaki insanlar söyleyince mi inanıcaksınız..

Servislerin her dediği doğru olmadığını biliyorum sonuçta burda bu aracı kullanan daha deneyimli arkadaşlar var.Ben daha yeni aldım aracımı bana ne önerirler onu yapıcam.Daha önce hyundai accent aracım vardı. Onun trigeri 60 ile 70 bin km arasinda değişiyordu. Bu yüzden 120 bin fazla geldi. Anıl sen demiştin zaten değiş diye bende seni dinlnliyorum durumum biraz düzelsin değiştireceğim.

Luc
27/06/2012, 21:01
Servislerin her dediği doğru olmadığını biliyorum sonuçta burda bu aracı kullanan daha deneyimli arkadaşlar var.Ben daha yeni aldım aracımı bana ne önerirler onu yapıcam.Daha önce hyundai accent aracım vardı. Onun trigeri 60 ile 70 bin km arasinda değişiyordu. Bu yüzden 120 bin fazla geldi. Anıl sen demiştin zaten değiş diye bende seni dinlnliyorum durumum biraz düzelsin değiştireceğim.

60 binde de degisebilirsin sorun yok. Bu birazda senin beklentilerinle alakali.

Fakat fabrika verisi 5 yil veya 120bin km'dir.

Aracin 60bin bakimina girdigi zaman trigeri degismesen bile alternator kayisi ve fren hidroligini muhakkak degistir yalniz

Sent from my GT-I9100 using 2

emrahisilti
27/06/2012, 23:54

bu tür konularda servis yanlış bilgi vermez,tüm puntolarda klasik rutin parça değiştirme zamanları vardır.Çok istiyosan önceden değiştirirsin ama boşuna değiştirirsin.Ayrıca da servisin sözünü dinlemeyip forumlarda kendine cevap ararsan yakında motoru eline alırsın

M@GIC
28/06/2012, 09:56
5 yılın doldurduysa değirmekte yarar var. Zamanla kayışlar sertleşiyor ve hiç istenmedik zamanda kopabiliyor. 60 bin bakımı yaptırken trigeride değiştirisin kafan rahat olur.

Romeo_er2
28/06/2012, 15:13
Kopmasindan ziyade sente atlama riski oluyor tjetlerde kayisin yapi olarak cok gergin durmamasi sebebiyle..orneklerini gordum ve yasadim daha once..ayrica sakin yan sanayi triger seti almayin..tavsiyelerim budur ciddiye alip almamak sizlere kalmis :) saygilar..

Luc
28/06/2012, 17:39
Kopmasindan ziyade sente atlama riski oluyor tjetlerde kayisin yapi olarak cok gergin durmamasi sebebiyle..orneklerini gordum ve yasadim daha once..ayrica sakin yan sanayi triger seti almayin..tavsiyelerim budur ciddiye alip almamak sizlere kalmis :) saygilar..

Orijinali 170TL yan sanayi almaya degmez.

+1 diyorum.

Ziyaretci036
28/06/2012, 17:42
Değiştirmek en mantıklısı korkulu rüya görmekten iyidir.