PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya Koruma Ve KuŞ PİslİĞİ

TOTEK
11/01/2007, 23:06
ArkadaŞlar Slm.

Araciniza Boya Koruma Ve İÇ Koruma Yaptirmadiysaniz Yaptirin.
DiŞ Etkenlerden Koruyor. KuŞ PİslİĞİnden Dolayi Eskİ Aracimda Tavan Ve Kaput Boyasi YanmiŞti.meĞerse Asİt İÇerİyormuŞ Asİtte
Boyayi YakmiŞ.tavan Ve Kaput Boyandi.boyama Malİyetİ 650ytl Tuttu.
Bİrmot Z.kuyuda Boya Koruma Yaptirabİlİrsİnİz. 350,00+kdv Olan Komple Boya Koruma Malİyetİ Şuanda Kampanyada Kdv Dahİl 250,00ytl'ye Yapiyorlar.yapilan İŞ Çok Kalİtelİ.verdİĞİnİz Paraya DeĞİyor.

h k
11/01/2007, 23:11
benim eski aracimda boya koruma vardi . 6 ayda birde yenilenirdi. ama yinede uzun süre kalan kus pisligine care olamamisti. tam tepede ortada yanik olmustu. araca binerken sagina soluna bir bakip kus pisligi varsa hemen silmek lazim.

Fangio
11/01/2007, 23:20
bugün boya+döşeme+koltuk+motor koruması yaptırdım Sonax dan bencede gerekli bişey arkadaşlar.hem içi mis gibi oldu hem de arabam pırıl pırıl oldu.Nazar değmesin valla...

microab
11/01/2007, 23:21
Boya koruma yapılan araçlarda da kesin çözüm değil.
Sadece etki süresini geciktiriyor,pisliği yine en kısa zamanda gidermek gerekiyor.
Ulen beton gibi namussuzların pisliği...

flu
11/01/2007, 23:23
bugün boya+döşeme+koltuk+motor koruması yaptırdım Sonax dan bencede gerekli bişey arkadaşlar.hem içi mis gibi oldu hem de arabam pırıl pırıl oldu.Nazar değmesin valla...

Maşallah diyelim :) Güle güle kullan. Peki ne kadara maloldu bütün bunlar sana:confused:

flu
11/01/2007, 23:25
Sadece etki süresini geciktiriyor,pisliği yine en kısa zamanda gidermek gerekiyor.

Hakkaten yaa, ufacık bişi olmaz diye düşünüyor insan ama çok çok tehlikeli. Her sabah kontrol ediyorum artık ,

Fangio
11/01/2007, 23:28
Maşallah diyelim :) Güle güle kullan. Peki ne kadara maloldu bütün bunlar sana:confused:

saollasın hepimiz güzel günlerimizde keyifli sürüşler yaparız inşallah...
300 ytl tuttu hepsi.

emre
11/01/2007, 23:29
bi yerde yazmıştım isteyen olursa tekrar yazıorum boya koruma+detaylı iç temizlik ve koruma+motor koruma grande puntotr sitesine özel 150 ytl ye yaptırta bilirim yer tarabyada ve kullanılan malzeme tamamen sonaxtır ayrıca elemanlarda sonaxın elemanlarıdır.

Gkhan
11/01/2007, 23:29
aman dikkat edin :)

Fangio
11/01/2007, 23:47
bi yerde yazmıştım isteyen olursa tekrar yazıorum boya koruma+detaylı iç temizlik ve koruma+motor koruma grande puntotr sitesine özel 150 ytl ye yaptırta bilirim yer tarabyada ve kullanılan malzeme tamamen sonaxtır ayrıca elemanlarda sonaxın elemanlarıdır.

kazık mı yemiş oluyorum ben yani 8M
şaka bi yanada arkadaşlar size söylediğim fiyat normal fiyatı benim izmirdeki modifiyecilerin kurduğu bi siteye üyeliğim sebebi ile indirimim vardı bu sebepten daha ucuza yaptırdım...

microab
11/01/2007, 23:47
Ben kaput filmi + boya koruma + motor koruma 300 ytl 6 taksit e halletmiştim...

emre
11/01/2007, 23:53
valla aslında fiyat bu değil hem sahibi çok samimi tanıdığım hemde yer yeni açıldı maksat yerinde tanıtımı olsun zaten içerisi full araba kaynıo 7 kasalar 5 kasalar navigatörle falan hemde istedim ki sitedekilere bi ayrıcalık olsun 8O

Fangio
11/01/2007, 23:56
valla aslında fiyat bu değil hem sahibi çok samimi tanıdığım hemde yer yeni açıldı maksat yerinde tanıtımı olsun zaten içerisi full araba kaynıo 7 kasalar 5 kasalar navigatörle falan hemde istedim ki sitedekilere bi ayrıcalık olsun 8O

ii düşünmüşsün 8O

Linos
11/01/2007, 23:57
Hazır boya mevzuu açılmışken; bu metalik boyanın ne tür faydaları vardır? Bilen var mı? Mesela kuş pisliğine???

dejavu
12/01/2007, 11:12
arkadaşlar size mühim bir tavsiye
kuş pisliğini bir mendille yada kuru kuru tamizlemeye çalışmayın çünkü kuş pisliğinin içinde sert malzemeler var bunları temizlerken boya ciddi anlamda çızılıyor.. malum kuşlar dişarda besleniyorlar her türlü şeyi yiyorlar ve onların doğası gereği (tam olarak ismini bilmiyorum ama midesinin adını... zaten tam miğdede diyemeyiz öğütücü keseleri) öğütücü keselerinde sert taşlar bulunur yoksa yedikleri yemleri öğütmezler.. bu öğütücü kuçük taş zeerrecikleri arabayı silerken bayağı bir çızıyor.. hele bide bastıra bastıra oval oval çıkartmaya çalışrsanız boya aman allahım ne oldu denecek cinten çiziliyor haberiniz ola.... (hayli ilginç bir konu değilmi yawwww)

unik06
12/01/2007, 11:41
ben şahsen, alkolsüz ıslak mendil ile siliyorum kendilerini :)

Misafır
12/01/2007, 11:44
en doğrusu da bu galiba unik

unik06
12/01/2007, 11:46
yani, elden gelen birşey yok ki.

her zaman basınçlı su tutmak mümkün olmuyor :)

iilaki bunda da zararı oluyordur ama napalım..

maviş
12/01/2007, 15:20
bende 2 ay önce kaput filmi+boya koruma+iç koruma+motor korumayı 200 ytl'ye yaptırdım. Ben aslında koruma olaylarını yaptırmayacaktım ben ilk yapılan kaput filminden memnun kalmayaınca ben memnun olayım diye böyle bir teklif sudular bende balıklama atladım ve gayet iyi oldu. Motor halen pırıl pırıl :D

gpunto_76
12/01/2007, 20:31
TOTEK arkadasım , senin birmot zincirlikuyu ile alakan nedir? surekli reklam icin baslıklarını okumaya basladık. Birmot zincirlikuyu nun iyi bir bayi oldugu kalmıs aklımızda .Sen orda mı calisiyorsun?

Bu arada birde guiguro var, kocaelinde bir bayidenmis ama sordugum halde hangi bayi ogrenemedim. Kocaeli efsane bayi olmasında. Aman aman.

ArkadaŞlar Slm.

Araciniza Boya Koruma Ve İÇ Koruma Yaptirmadiysaniz Yaptirin.
DiŞ Etkenlerden Koruyor. KuŞ PİslİĞİnden Dolayi Eskİ Aracimda Tavan Ve Kaput Boyasi YanmiŞti.meĞerse Asİt İÇerİyormuŞ Asİtte
Boyayi YakmiŞ.tavan Ve Kaput Boyandi.boyama Malİyetİ 650ytl Tuttu.
Bİrmot Z.kuyuda Boya Koruma Yaptirabİlİrsİnİz. 350,00+kdv Olan Komple Boya Koruma Malİyetİ Şuanda Kampanyada Kdv Dahİl 250,00ytl'ye Yapiyorlar.yapilan İŞ Çok Kalİtelİ.verdİĞİnİz Paraya DeĞİyor.

toful
12/01/2007, 20:51
sonax da opetkarta %35 indirim varmış.

Muhendis06
12/01/2007, 21:20
Eger elinizden is geliyorsa ve becerikliyseniz, usenmezseniz, aracinizla ilgilenmek size zevk veriyorsa,

-Boya koruma dediginiz olayi, 15 YTL ye
-Motor koruma dediginizi, 30 YTL ye
-Detayli iç temizligi de 5 YTL ye,

yani toplam 50 YTL ye malzeme alarak kendiniz iscilik yapmak suretiyle halledebilirsiniz. :)

flu
12/01/2007, 21:28
Eger elinizden is geliyorsa ve becerikliyseniz, usenmezseniz, aracinizla ilgilenmek size zevk veriyorsa,

-Boya koruma dediginiz olayi, 15 YTL ye
-Motor koruma dediginizi, 30 YTL ye
-Detayli iç temizligi de 5 YTL ye,

yani toplam 50 YTL ye malzeme alarak kendiniz iscilik yapmak suretiyle halledebilirsiniz. :)

İyi ama nasıl :)
Zaten bakım ürünlerini hepsini almak isteyince 200 YTL'ye varıyor nerdeyse. (Alan arkadaştan biliyorum)
Hani bu bakım işinde kullanılan malzemenin markası önemli değil mi, yoksa sadece markaya mı para veriyoruz ?
:confused:

toful
12/01/2007, 21:53
Ben daha kendim yıkamayı bile denemiş değilim.

pdr42
14/01/2007, 22:14
hakaten ansıl olack muhendis kardes bide acıkalrsan sevinriz

padawantr
14/01/2007, 22:36

Biyerde okumuştum, bu kuş milleti bi uzay mekiğinin üzerine pislemişler. Uzay mekiği uzaya gitmiş gelmiş boya moya kalmamış atmosferde yanmış vs. ama kuş pisliğine hiç bi şiy olmamış. Azimle iş yapmak dedikleri bu olsa gerek 8M