PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Eco Modun Artısı Eksisi

Evren
22/06/2012, 23:18
Merhaba Arkadaşlar, sorum belki daha önce forumda ele alınmıştır, pek çok mesajı tek tek okudum ama bulamadım, affınıza sığınarak sormak istiyorum.

Aracım Punto 1.3 Multijet 95Hp Dualogic , şu an 1600 km'de, karmada 5,3 litre/100 km şimdilik.

Sorum şu : Dualogic Eco Viteste vites 2000 rpm de , dualogic normal viteste 2500 rpm de otomatik olarak büyütülüyor. Eco Vitesin daha erken vites büyüterek geçişi yakıt tasarrufu sağlıyordur ancak özellikle şehir içinde çok sayıda vites geçişine neden oluyor (dualogic normale kıyasla), Bu durum debriyaj balatasının (yada yarı otomatik viteste vites değişimini sağlayan kavrama parçaları her ne ise) erken aşınmasına neden oluyor mudur?

Veya özetle : Dualogic Normalde 80000 km dayanan kavrama parçası, dualogic eco da 50000 km de değişim ister mi?

Değerli vaktini ayıran herkese şimdiden teşekkürler...

reddragon
23/06/2012, 14:08
Bu kadar detaylı düşünmeye gerek yok. O zaman direksiyon aşınmasın diye hep düz gidelim sağa sola kırmayalım :)
Nasıl kolayınıza geliosa öyle kullanın. Ben ekosuz kullanıyorum daha seri oluo zaten ölü bir motor...

M@GIC
23/06/2012, 16:14
eco modda kullanamsan bile robotik şanzımanlar balatayı çabuk aşındırıyor. çok dert edilecek konu değil. balatanın asıl ömrünü bitiren şey yarım debriyaj diye tabir edilen sürekli kavrama noktasında tutup aşır ısıya maruz kaldığından parçalanıp yanıyor.