PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo Arızası mı ?

SCavusoglu
22/06/2012, 14:10
Arkadaşlar Merhaba,

Dün Grande Punto 1.3 Active aracımla yolda giderken 4. vitesten 5. vitese geçtiğim ve hızımın 100 km. seviyelerinde olduğu esnada birden araç yavaşlar gibi oldu ve gaza basmama ragmen sanki araç gitmiyordu. Sol şeritten kendimi sağ şeride attım motor ışığı yandı ve ekranımda motoru kontrol ettirin yazısı çıktı. Derhal eve döndüm, yolda 80 ni geçemedim (geçmeyide zorlamadım) hafif rampalar vardı sorunsuz atlatıp eve kadar geldim. Park ettikten sonra bir süre daha ışık ve yazı kaldı. 1 saat sonra aracı tekrar çalıştırdığımda ne lamba yandı nede yazı vardı. Çekmeköyden bostancıya kadar gittim, bir sorun yaşamadım. Yolda hızda yaptım en fazla 120 Km.

Sizce sorun ne olabilir ? Tekrarlar mı ?

Turbodur diye biraz araştırdım, tam olarak aynı konu olmadığından konu açmayı gerekli gördüm.

Şimdiden teşekkürler..

Luc
22/06/2012, 14:43
Turbo basinc devresinde sorun olabilir, basincta sorun olabilir, anlik bir hata gecmis olabilir beyin. En iyisi loglanan hatayi makineye baglatip direkt olarak gormek :)

fotobelit
25/06/2012, 17:08
ACaba devrini tam almadan 5 e atmış olabilirmisin..Bazen yokuşlarda 4 ten 5 e istiyor ama attığına atacağına pişman oluyorsun.. kaldırmıyor...5 te hızlansın diye zorlamandan çıktığını düşünüyorum o işaretin..

SCavusoglu
27/06/2012, 08:36
ACaba devrini tam almadan 5 e atmış olabilirmisin..Bazen yokuşlarda 4 ten 5 e istiyor ama attığına atacağına pişman oluyorsun.. kaldırmıyor...5 te hızlansın diye zorlamandan çıktığını düşünüyorum o işaretin..

Olabilir, aslında çokta farkında değilim ama yapmış olmam muhtemel.. Yalnız sorunun eve kadar düzelmemesi, evde de stop edip tekrar çalıştırdığımda devam etmesi ilginçti.. 1 saat sonrada düzelmiş olması dahada esrarcengiz.. Neyseki bir daha karşılaşmadım, ancak BJK tesislerinin önüne her gelişimde psikolojik olarak tekrarlıyacakmış gibi geliyor. (Tamda orada olmuştu. :) )