PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG 10000 bakımı hakkında sorum var

oknadr
21/06/2012, 17:44
Aracımda atiker sistem var ve öğrendiğim kadarıyla 10000km de bir lpg bakımı yapılıyormuş. Benim sorum şu bu bakımda neler yapılır? Değişen parça var mıdır? Ve tahmini bana maliyeti ne olur? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

eexelanss
21/06/2012, 18:25
10 bin bakımında filtre değişimi, kaçak kontrolu ve yeniden kalibrasyon yapılır. Tahmini 30-50 arası tutar..

ZAK1980
21/06/2012, 19:11
ve motoryagını fılterenı degıstırmenı tavsıye ederım sonucta lpg kuru yakıt

oknadr
21/06/2012, 20:23
ve motoryagını fılterenı degıstırmenı tavsıye ederım sonucta lpg kuru yakıt

40bin bakımı yeni yaptırdım sayılır abi,bi tek lpg bakımı kalmıştı onu da yaptırınca bir sene kafam rahat :)

ZAK1980
21/06/2012, 21:36
40bin bakımı yeni yaptırdım sayılır abi,bi tek lpg bakımı kalmıştı onu da yaptırınca bir sene kafam rahat :)
Okan lpg bakımında lpg boruların kelepçe ıle bıryere sabıtlenmıs ıse ve ya ıkı
boru bırbırıne kelepçelenmiş ise zamanla sarsıntıdan kelepçeler boruya zarar verebılıyor kelepçenın tırtıklı kısmı veya kelepce surtunmeden boruya zarar verebılır bundan dolayı boruda deformasyon netıcesınde gaz kacagı olabılır boruların kelepcelendıgı yerlere baktır deformasyon varmı dıye

oknadr
21/06/2012, 22:03
Okan lpg bakımında lpg boruların kelepçe ıle bıryere sabıtlenmıs ıse ve ya ıkı
boru bırbırıne kelepçelenmiş ise zamanla sarsıntıdan kelepçeler boruya zarar verebılıyor kelepçenın tırtıklı kısmı veya kelepce surtunmeden boruya zarar verebılır bundan dolayı boruda deformasyon netıcesınde gaz kacagı olabılır boruların kelepcelendıgı yerlere baktır deformasyon varmı dıye

bakıma götürdüğüm zaman kontrol ettiririm abi,teşekkür ederim bilgiler için.