PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60-80 km arası titreme

brklgr
20/06/2012, 03:04
arkadaşlar araç 60 ve 80 km arasında titreme yapıyodu ön jantlara tekrardan balans ayarı yaptırdım ama yinede banamısın demedi,acaba lastiktemi bi sorun var yoksa başka bi problemmi var anlamadım daha önce böyle bi sorunla karşılanşanlar varsa bana yardımcı olursa sevinirim..

Du Hast
20/06/2012, 03:19
eğer ayağınızı gazdan çekince titremeyi kesiyorsa aksları kontrol ettirin.
arka tekerleklerdeki balans sorunu genelde 120 km hızdan sonra hissedilir. lastikleri kontrol edin balon varmı, jantta eğrilik var mı

celenlee
20/06/2012, 08:09
Bir de şunu duymuştum belki alakası vardır.

"Belirli bir km ve yaştan sonra, eğer lastiklerde tel kırma gibi bir olay oluştuysa teker balans tutmuyor" diye söylemişti bir arkadaş.

Lastiğin yaşını ve durumunu bir kontrol edin eğer yeni takmadıysanız.

brklgr
20/06/2012, 12:56
eğer ayağınızı gazdan çekince titremeyi kesiyorsa aksları kontrol ettirin.
arka tekerleklerdeki balans sorunu genelde 120 km hızdan sonra hissedilir. lastikleri kontrol edin balon varmı, jantta eğrilik var mı

evet aynen öyle ayağımı gazdan çekince kesiliyo gibi oluyo titreme,peki ne gibi bişey vardır akslarda,tahminen ne kadar bi masraf çıkartır?

Du Hast
20/06/2012, 16:00
evet aynen öyle ayağımı gazdan çekince kesiliyo gibi oluyo titreme,peki ne gibi bişey vardır akslarda,tahminen ne kadar bi masraf çıkartır?
kontrol etmek gerekir net birşey diyemem. araç lifre alınacak boşluklara bakılacak. yani ustanın bakması gerekir.

takres
20/06/2012, 16:03
aks lalesinden yapıyor olabilir aynısı başıma gelmişti çünkü...servis 1000 lira civarı istiyor ama tornaya sokarsanız 50-60 liraya hallolur...

kitanotr
20/06/2012, 16:51
evet bende de olmustu.aynen tanesı 700 lıra mı neydı.3 adet rulman var onlar dısı yatagı zamanla yıyor orada da bosluk olusuyor ve oraya rulman geldıgınde takılıyor.ben sanayıde yaptırmıstım usta elle bız bız tasıyla o bozulan yerı tasladı .sokme takması uzun suruyordu tanesıne 45 lıra mı ne almıstı 1 sene once.sıze tavsıyem bu sekılde fazla surmeyın cunku o yuva daha da buyudukce kurtarması zor oluyor.

Bolu_Beyi
20/06/2012, 23:23
hepsinden önce çelik jant kullanıyorsanız göbeklerde boşluk varmı mutlaka ama mutlaka kontrol ettirin. Bilezikler zamanla boşluk yapıyor ve bu tip titremeler yaşanıyor.

brklgr
21/06/2012, 00:34
geçen hafta sonu götürdüm yağ filtre değiştirmek için servise gittim usta baktı direksiyonu filan sallaldım ben hatta,bişey yok dedi açıkcası anlamadı bende üstüne gitmedim :)rot a soksak acaba net anlaşılırmı ne olduğu ?

dimdankin
21/06/2012, 15:07
arkadaşım bende de aynı sorun oldu. hızlanırken ve gazdan ayağımı çekincede titriyordu araba.. aksların bir birine bağlandığı yerde aşınma olmuş.kaynak makinesi ile aşınan yeri doldurdu. servise götürmedim ama garantim var bir ustaya yaptırdım. ama ginede hafifden titreme var. servis garantiden değiştirirmi. veya ilk başda bize niye getirmedin başka usta sökmüş bunu dermi yardımcı olurmusunuz?