PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tutanak hakkında

detay1993
17/06/2012, 18:00
sevgili arkadaşlar 16/06/12 itibariyle büyükçekmece umut resi cad.girişinde tepecik minibüsü yolcuyu indirip dikkatsiz şekilde yola çıkıp aracıma çarptı olay anında foto yu çekip tutanak için anlaştık...iyi niyetli olarak adamın rızkı gitmesin diye bugün için sözleştik,bugün aradığımda olayın ikimizin suçu olduğunu felan söyledi ben üzerine gidince tutanakla değil ben yaptırırım dedi..bende aracın hasarının çok olduğunu söyledim...sonuçta oda şoför olduğundan mal sahibinin dediğini yapıyor...bu durumda bende aracı onun istediği servis te yaptırmak istemiyorum..eğer kendisi tutanak turturmak istemezse ben ne yapabilirim...elinde kaza ile ilgili iki adet foto var...benim kaskoma müracat etsem kaskom ilgilenirmi...yardımınız lazım teşekkürler

ZAK1980
17/06/2012, 18:14
Senın sıgortacın ıle gorus senın kaskon senın aracını onarır daha sonra karsıdan tahsıl eder karsılıklı anlasmada olay budur.
Karsı tarafta harbı cahılmıs senın aracının tamponu 900 tl ye yakın yanı masrafı 1500 tl falan tutabılır karsı tarafın zorunlu trafık sıgortası karsılar bu hasarı bugun zts 210 tl ıse onumuzdekı sene olur 250 tl yanı karsıtarafa fazla yuk getırmez ama yok bende para cok dıyorsa gıtsın odesın cepten kasko acenten ıle durumu konus ne yapılması gerektıgını acıklar ve olayı takıp eder

detay1993
17/06/2012, 18:41
sorun onun hatlı minibüs olması o yüzden trafik sigortası o kadar ucuz çıkmıyor..oda ben ucuza kapatırım diye düşünüyor ama hiç öyle görüldüğü gibi değil,sonuçta ben onun dediği yere yaptırmaya yanaşmıyacağım,oda tutanağı imzalamaya yanaşmıyacak,ondan sonra ben ne yapabilirim

takres
17/06/2012, 18:44
kimseye acımayın bence...kaza olur olmaz tutanak tutun...

xvlkn
17/06/2012, 19:14
Geçmiş olsun bence direkt mal sahibi ile muhatap olun.Onunla çözmeye çalışın.Şöföre güvenmeyin bu saatten sonra belli ki iyi niyetli değil.

detay1993
17/06/2012, 19:45
eyvallah arkadaşlar görüşleriniz için sağolun
evet mal sahibiyle görüşelim en hayırlısı o olacak

emrahisilti
17/06/2012, 20:21
Bu saatten sonra tutanak tutulmazsa kaskonuzdan yaptiracaksiniz ve hasarsizlik indirimi gidecek.kaskonun karsi taraftan parayi almasi gibi bir durum soz konusu degil.tutanak tutulsa sizin kasko parayi oder karsi trafin trafiginden para alinir.resim kanit olusturmaz.

detay1993
18/06/2012, 01:28
Bu saatten sonra tutanak tutulmazsa kaskonuzdan yaptiracaksiniz ve hasarsizlik indirimi gidecek.kaskonun karsi taraftan parayi almasi gibi bir durum soz konusu degil.tutanak tutulsa sizin kasko parayi oder karsi trafin trafiginden para alinir.resim kanit olusturmaz.

trafik mahkemeleri varmış böyle durumlarda bilir kişi atıyorlarmış mahkeme masrafları kaybeden tarafından ödeniyormuş 30 gün içindede karara bağlanıyormuş..

coll34
18/06/2012, 10:01
minibüscü kusurlu belli keşke hemen tutanağı tutsaydınız bunların huyu olay yerinden kaçtılarmı araki bulasın