PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç çalışmıyor ve ESP arızası veriyor

Yagmuradam
17/06/2012, 10:28
Aracı Haliç otoya çektirdim. Araç kontağı çevirdiğimde tık dedikten sonra ESP hatası ve servise kontrol ettirin yazısı çıkıyor. Otomatik vites lambası da yanıp sönüyor.

Takviye yaparak da denedik aküden değil problem.
En son aracı çalıştırdığımda fren müşürüne baktırmıştım onunla ilgili bir durum mu bilmiyorum.

Kapıyı açınca çıkan ses çıkmıyor hata işareti yandığı sürece.

Bir de şansıma Chip vardı araçta onu da sökmüştüm. Çok parametreli bir durum yani.

Geçen hafta da frenler kendi kendine sıkıyordu çözememiştik problemi..

Bakalım ne çıkacak Pazartesi belli olacak bakacaklar aracıma..

tayfux
17/06/2012, 10:29
komple beyinden sıkıntı mı var yahu bu kadar olay ard arda gelmesi ilginç..geçmiş olsun..

Yagmuradam
17/06/2012, 18:30
komple beyinden sıkıntı mı var yahu bu kadar olay ard arda gelmesi ilginç..geçmiş olsun..

Teşekkürler. Bakalım yarın belli olacak. Umarım kolay birşey çıkar da araçtan soğutmaz.

Yagmuradam
18/06/2012, 22:20
Haliç Otoda problemim çözüldü çok şükür. Umarım benzer birşey yaşamam.
Orada çalışan Zafer ve Kenan beyler ilgilendiler baya.

Sağolsunlar sorundan kurtulmuşum gibi görünüyor şimdilik..

emrahisilti
19/06/2012, 00:37
sorun neymiş nasıl çözdüler kaça çözdüler bide onları anlatsanız.Problemi soruyorsunuz işiniz bittimi yazmak yok.

Yagmuradam
19/06/2012, 07:51
i
sorun neymiş nasıl çözdüler kaça çözdüler bide onları anlatsanız.Problemi soruyorsunuz işiniz bittimi yazmak yok.

Diger konuda yazdigim icin 2. kere yazmamistim. Fren musuru degisti ve enjektor ile ilgili bir kablo degismis. Gerisi sorunu bulma ve cozme isciligi. 200 tl verdim toplamda.

Ziyaretci036
19/06/2012, 09:12
Bende de geçen hafta esp asr hillholder arızası veriyordu arabayı çalıştırdığımda. Fırat otoda fren müşürü değişti sorun çözüldü. 100 tl tuttu işçilik + parça

Yagmuradam
19/06/2012, 12:49
Bende de geçen hafta esp asr hillholder arızası veriyordu arabayı çalıştırdığımda. Fırat otoda fren müşürü değişti sorun çözüldü. 100 tl tuttu işçilik + parça

Fren müşürü 20 tl işcilik de 10 tl alıyorlar takmak için. Enjektör işciliği adı altında birşeyler yaptılar asıl büyük kalem o benim faturada.