PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi ömrümü yedi

matadorcuk
16/06/2012, 07:49
selam beyler daha oncedende konu acmıstım.xteec 350.6 kesme yapıyor dıye.buna cozull bbulamayım amfıyı sokup servıse yolladım.5 gun sonra amfıde bı sorun olmadıgını 2 gundur test ettıklerını soyledıler.(sorunum yuksek seste kesme yapıyor,arka rear cıkısları ses vermıyordu)hersey saglam sorun yok dedıler.rca kablosunu kontrol etmemı soledıler.anfıde cogalan Y seklındekı kısa rca kalblolarından bırının uc kaplaması kırılmıs.degıstırdım.rcanın butun soketlerını gırdıgımde yıne 2 kanala cıkıs vermıyor.bende aksam cıkıs veren ucu bulup.teypten gelen tek kanalı 6 kanal yaparak bagladım suan butun cıkıslar calısıyor.(anlasılmadıysa sole anlatayım teypten gelen rca'da L ve R ucu var,ben Ryı ıptal edıp,L kanalını cogaltıp amfının kanallarına gırdım)bu sekılde sorun teskıl edermı ve neden ıkı ucdanda cıkıs vermıyor?

yavuzselim
16/06/2012, 08:17
right - left teypden çıkan iki adet amfi çıkışıdır bunlar. Sağ- sol demektir. Bazı şarkılarda ritme göre sadece sağ yada sol'dan ses verir. Buda senin rightı iptal ettiğin için sesin kesilmesine yol açar. Yapılcak şey RCA kablonu kontrol edip eğer çalışıyor ise teypde bulunan amfi çıkışı yada anfideki girişde problem olduğu kaçınılmaz.
teyp'den gelen L'yi amfideki her iki girişide tak eğer iki giriştede normal çalışıyorsa teypde bulunan amfi çıkışın arızalı.

matadorcuk
16/06/2012, 09:41
right - left teypden çıkan iki adet amfi çıkışıdır bunlar. Sağ- sol demektir. Bazı şarkılarda ritme göre sadece sağ yada sol'dan ses verir. Buda senin rightı iptal ettiğin için sesin kesilmesine yol açar. Yapılcak şey RCA kablonu kontrol edip eğer çalışıyor ise teypde bulunan amfi çıkışı yada anfideki girişde problem olduğu kaçınılmaz.
teyp'den gelen L'yi amfideki her iki girişide tak eğer iki giriştede normal çalışıyorsa teypde bulunan amfi çıkışın arızalı.

Amfıde sıkıntı yok dun servısten aldım?2 gun test ettılr.ozaman gerıye rca kablosu ve teypın amfı cıkısları kaldı.gelen rcanın bı ucunu tek butun amffının gırıslerıne gırıyorum sorunsuz calısıo.dıgerını denıyorum tek tek amfıye pıt pıt pt ses yapıyor sadece ses yok.

yavuzselim
16/06/2012, 09:55
Amfıde sıkıntı yok dun servısten aldım?2 gun test ettılr.ozaman gerıye rca kablosu ve teypın amfı cıkısları kaldı.gelen rcanın bı ucunu tek butun amffının gırıslerıne gırıyorum sorunsuz calısıo.dıgerını denıyorum tek tek amfıye pıt pıt pt ses yapıyor sadece ses yok.

RCA'nın çalışmayan kablosunu teypden gelen L'ye bağla yine çalışmıyorsa kabloda sorun. Çalışıyorsa teypde sorun.

matadorcuk
16/06/2012, 10:04
RCA'nın çalışmayan kablosunu teypden gelen L'ye bağla yine çalışmıyorsa kabloda sorun. Çalışıyorsa teypde sorun.

Anlamadım desem kızarmısın:)

yavuzselim
16/06/2012, 10:26
Anlamadım desem kızarmısın:)

Estafurullah. Amfiye takınca pıt pıt diye ses gelen ucu amfiye tak takılı dursun. Sonra teypde bulunan amfi çıkışlarındaki sağlam ses gelen çıkışına tak.
Diğer çıkıştada pıt pıt sesler geliyorsa kablon bozuk.
Diğer çıkışta çalışıyorsa Teypdeki çıkışın bozuk.
Teypdeki amfi çıkışının devresi teyp içinde bulunan ayrı bir devreden oluşur. Teyp söküp herhangi bir elektrikçiye götürürsen yapacaktır.

matadorcuk
16/06/2012, 10:34
Estafurullah. Amfiye takınca pıt pıt diye ses gelen ucu amfiye tak takılı dursun. Sonra teypde bulunan amfi çıkışlarındaki sağlam ses gelen çıkışına tak.
Diğer çıkıştada pıt pıt sesler geliyorsa kablon bozuk.
Diğer çıkışta çalışıyorsa Teypdeki çıkışın bozuk.
Teypdeki amfi çıkışının devresi teyp içinde bulunan ayrı bir devreden oluşur. Teyp söküp herhangi bir elektrikçiye götürürsen yapacaktır.

Hımm sımdı anladım kabloyu denemek ıcın saglam cıkıste test edıcem.teyp garantılı oldugundan garantı gonderıcem malesef eger tabı teyptense.ins.oyleddır.ılgınıze yardımınıza tesekkur ederım

Ziyaretçi
26/08/2012, 00:24
Konu baya eski arkadaşım ama benimde nacizane fikirlerim var bu konu ile ilgili. Öncelikle yavuzselim arkadaşımızın dediği gibi RCA kablolarında sorun olabilir. Yalnız şunuda söylemeden geçmek istemiyorum akü yetersizliğinden dolayıda anfi'ler kesme yapabiliyor. Ayrıca kullanmış olduğunuz teyp pionner deh 2300ub modeli bu modelde tek anfi çıkışı vardır. Yani 1 seri RCA kablosu çekebilirsiniz. Benim size tavsiyem pionner Deh 5350 gibi bir çift çıkışlı anfi alarak bir kanalı stereo kullandığınız anfi kanallarına bağlamak geriye kalan tek kanalı'da sub-woofer kontrol olarak kullanmak. Tek anfi çıkışınızı 6'ya yükselttiğiniz için teyp'in gücü yetersiz kaldığından dolayı kesme yapıyor olma ihtimali yüksektir. Benzer sorunla bende karşılaşmıştım ve sorunu pionner deh 8350 3 anfi çıkışlı bir teyp ve stinger rca kabloları ile çözdüm ses kalitesinin %60 arttığını farkettim.