PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima kullanımı

ümit yanardağ
11/01/2007, 22:32
sayın gp kullanıcıları bundan 2 hafta önce aldığım 1.4 dinamik 95 hp puntomdan çok memnunum umarım bu hep böyle gider size sorum su dijital klimayı çalıştırmadan yani klima çalıştırmadan arabayı nasıl ısıtabilirim şehir içinde klima çalıştırmak ve kısa mesafe gittiğimden pek uygun olmuyor
teşekkürler

h k
11/01/2007, 22:40
kar sembolü olan dügmeye basarsaniz klima devre disi kalir , ancak o zaman full autodan cikar. isitmak istediginizde full autoda klima devrede olsa bile soğutma yapmiyor , sadece havanin nemini aliyor. ancak bu sekilde istenilen sicakligi hemen vermiyor haklisiniz. motor sicakligi biraz yükselince aracin icini manuelde isitip sonra full autoya aliyorum ben genelde.

dijital klimanin calisma sistemini cok basarili bulmuyorum , yazinda istedigim serinlik icin full autodan cikartiyordum , kisinda isinmak icin full autodan cikartiyorum. bence programini yazanlar cok iyi yazamamislar.

microab
11/01/2007, 22:46
Motor ısındıktan sonra araç hemen ısınıyor-kar lambası yanmadan motor ısısını içeri verince sıcacık oluyor.Fakat bunun için hararetin yarıya yakını bulması gerekiyor neredeyse,yani bi 5-8 dakika sonra sıcak veriyor...

padawantr
11/01/2007, 22:59
ya şöyle bi ısıtıcı falan olsa güzel olur. var mı acaba ki :)

Linos
11/01/2007, 23:00
En iyi ihtimalle 5 dakikayı buluyor! Ancak hemen ısıtmayı açarsanız hararetin yarıya gelmesi çok daha uzun sürüyor... Ben genelde bi beş dakika donduktan sonra:D , yarıya gelir gelmez full açıyorum fanı!

breakerman
12/01/2007, 09:59
Yazın çabuk soğutma için geçerli olduğu gibi, kışında arabaya ilk bindiğinizde motor ısınana kadar kaloriferi iç sirkülasyon düğmesi aktif olarak çalıştırın.O zaman arabanın içi daha çabuk ısınıyor ve nispeten daha az donuyorsunuz :)

erdiyilmaz
12/01/2007, 10:07
iç sirkuLasyon güzeL ancak camLara bugu yaptırıyor diye dış sirkuLasyon yapıyorum. bugu önLeyici niyetine aLdıgım spreyLer fos çıktı.

dejavu
12/01/2007, 10:45
@erdi ankaranın havaları ne kullanırsan kullan buğuyu ve buzu engellemiyor
sen babadan kalma yöntemi kullan aracının ön camın bir bez ser akşamları...
ben kızılaydan polar bir kumaş aldım siyah akşamları seriyorum ön cama sabah 05:40 da pırıl pırıl toz olmamış bir cam... artı olarakta o kadar buzu çözecem diye bi dünya (litresi 3 ytl olan) cam suyunuda harcamamış oluyorum... polar bezin maliyetide 4 ytl.. 4 ytl ile ben bir kış çıkartıcam.. manyak ekonomi..

dejavu
12/01/2007, 10:46
artı olarakta iç sirkilasyonda da buğu onleme yapıyor diye biliyorum ben..
valla ben öğle yapıyorum ve buğuyu önlüyorum araç klimam iç sirkülasyonda olsada

lithium
12/01/2007, 12:47
artı olarakta iç sirkilasyonda da buğu onleme yapıyor diye biliyorum ben..
valla ben öğle yapıyorum ve buğuyu önlüyorum araç klimam iç sirkülasyonda olsada

kar ışığı yanıyorsa (klima aktifse) iç sirkülasyonda da buğu yapmaz...

Misafır
12/01/2007, 13:35
normal konumda iç sirkülasyon buğu yapıyor.
erdiye de katılıyorum.
bir dünya para verip buğu önleyici aldım bende, ama nerdeeeee.
buğu yapıyor meret. buğu önleyici buğuyu önleyemiyor malesef.

carcas
07/01/2008, 09:57
arkadaşlar sohbet iyide başlığın içeriğine uygun olmadığını düşünüyorum yok mu aranızda şu digital klimanın nasıl kullanıldığını ayrıntılı bi şekilde anlatacak olan ( gülmeyin ama klima nasıl aktif oluyor klimayı kapatım sadece fana nasıl geçiyoruz, çekişi az etkilesn diye ne yapabilriz ordaki işaretler ne işe yarar) kitapcığa bakın demeyin çünkü anlamadım be kitaptan bişeyy

ekremevo
03/04/2012, 17:51
aynen erol beye katılıyorum

Ziyaretçi034
03/04/2012, 18:11
hort :D

kemal sunal-gulyabani - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MAqQU5A0HAs)

ibrahimes
16/11/2012, 09:39
Arkadaşlar ilk defa dijital klimalı araç kullanıyorum :) Klimayı devreden çıkarmak için kar işareti yanıyor halde mi olacak sönüyor halde mi ? Bunu tam anlayamadım.

Ziyaretci032
16/11/2012, 09:57
Arkadaşlar ilk defa dijital klimalı araç kullanıyorum :) Klimayı devreden çıkarmak için kar işareti yanıyor halde mi olacak sönüyor halde mi ? Bunu tam anlayamadım.

kar işareti sönük olduğunda klima kapalıdır.

Luc
16/11/2012, 10:12
))

* KAr işareti yanıyorsa, klima açık. Kar işareti sönükse klima kapalı.

* Manuel işareti yanıyorsa, sol taraf dereceyi sağ-sol eşit olacak şekilde yükseltip alçatır. Manuel işareti yanmıyorsa her iki tarafın ısısı arada 7C farka kadar, değişik ısılarda ayarlanabilir.

* (+)(-) tuşları fanın şiddetini arttırır ve düşürür.

* Araba işareti yanıyorsa iç sirkülasyon açık. Araba işareti kapalıysa dışarıdan taze hava geliyor.

* MAX butonu yanıyorsa hızlı buğu çözme açık. Ön/arka cam hızlı şekilde buğu çözer. Sönükse devre dışı.

* AUTO ekrandan yazan sıcaklığı otomatik olarak ayarlama ve ayarlanan ısıda sabit tutma.

ibrahimes
16/11/2012, 10:21
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Tayfun beyin ayrıntılı mesajını soruyu sorduktan sonra buldum.

https://forum.grandepuntotr.com/596313-post2.html

erdemaktas
16/11/2012, 20:30
arkadaşlar buğulanan kapı camları içn ıslak süngere az bir şey sıvı bulaşık deterjanı sürüp camları içten silmeyi denediniz mi ? arabada hiç denemedim ama kışları eski dükkanımızda babam öğretmişti öyle yapıyordum 1 gün boyunca buğu tutmuyordu dükkanı ve dükkanda klima vardı o zaman klima ile ısınıyorduk.

firari83
17/11/2012, 01:49
şimdi yukarda dediğiniz gibi auto aktifken kar işaretini södürünce klima otomatikten çıkmıyor. önceki arabamda da denedim bun da denedim. klima otomatik olarak çalışıyor. bunu anlamak için
kilma kapalıyke autoya basıyoruz
kar işareti aktif oluyor
biz kar işaretine basıp kapatıyoruz
sonra ekranda fanın şiddetinini gösteren çizgiler var gözümüzü ondan ayırmıyoruz
ve sıcaklık düğmesini sağa sola çevirerek istediğimiz sıcaklığı ayarlıyoruz
bu sırada fan çizgilerinin otomatik olarak değiştiğini görüyoruz

:gun_band:

k0d3r
17/11/2012, 15:03
@erdi ankaranın havaları ne kullanırsan kullan buğuyu ve buzu engellemiyor
sen babadan kalma yöntemi kullan aracının ön camın bir bez ser akşamları...
ben kızılaydan polar bir kumaş aldım siyah akşamları seriyorum ön cama sabah 05:40 da pırıl pırıl toz olmamış bir cam... artı olarakta o kadar buzu çözecem diye bi dünya (litresi 3 ytl olan) cam suyunuda harcamamış oluyorum... polar bezin maliyetide 4 ytl.. 4 ytl ile ben bir kış çıkartıcam.. manyak ekonomi..

Hocam selamlar, ben de her gün işe araçla gidip geldiğim için kış aylarında her sabak aracın ön camındaki buzları çözdürmek, kazımak için binbir türlü zorluk çekiyorum. Bu bahsettiğiniz bez olayı aklıma yattı. Tam olarak nasıl bir polar kumaş bu bahsettiğiniz ben de alayım. Bir fotoğrafını filan koyabilirmisiniz?

Bir de bu ön cama akşamdan bez serme olayını geçtiğimiz kış mevsimi boyunca uyguladınız mı, gerçekten işe yarıyormu? Cama yapışıp kalmasın bez?

idrisss
04/10/2013, 17:18
benımde 2006 puntom var kılımayı actıgımda ısıtırkende soguturkende calısıo kesılıyo scalısıyo nedenını bılen varmı acabaonra kendı kendıne tekrar

cgaslan
05/10/2013, 12:24
))

* KAr işareti yanıyorsa, klima açık. Kar işareti sönükse klima kapalı.

* Manuel işareti yanıyorsa, sol taraf dereceyi sağ-sol eşit olacak şekilde yükseltip alçatır. Manuel işareti yanmıyorsa her iki tarafın ısısı arada 7C farka kadar, değişik ısılarda ayarlanabilir.

* (+)(-) tuşları fanın şiddetini arttırır ve düşürür.

* Araba işareti yanıyorsa iç sirkülasyon açık. Araba işareti kapalıysa dışarıdan taze hava geliyor.

* MAX butonu yanıyorsa hızlı buğu çözme açık. Ön/arka cam hızlı şekilde buğu çözer. Sönükse devre dışı.

* AUTO ekrandan yazan sıcaklığı otomatik olarak ayarlama ve ayarlanan ısıda sabit tutma.
tşk

didi77
05/10/2013, 15:11
Bu yaz araba da buzdolabındaymış gibi gittim su yolu deneyerek araba hem cok hızlı soğudu o derecede bizi cok güzel serinletti arabayı çalıştırdım tüm camları actım klimayı da actım o sekilde yola çıktım yaklaşık 2 dk kadar öyle gittikten sonra camları kapattım kapattığım anda buzdolabı içindeyim sanki gerçi mevsimi deyil ama mutlaka deneyin :::)))