PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli Arkadaşlar Okursanız sevinirim başınıza gelebilir.

cosworth20
13/06/2012, 16:17
Arkadaşlar geçen hafta motor numaramla ilgili bir sıkıntımı sizle paylaşmıştım.Ve en nihayetinde sonuca ulaştım.Sonuç şu :

Aracım Tofaş tarafından Türkiye'ye ithal getirilirken evrakları karışmış sanırım motor numarasını yanlış kaydetmişler teknik belgeye.Ve ben buna da italyanca yazan İtalya'dan gelen orjinal evrakları incelerken saptadım ve tofaş merkeze ilettim.İtalya ile yazışmalar sonrası bana tekrardan teknik belge çıkarma kararı aldılar ve şu an teknik belgem hazırlanıyor ve tarafıma iletilecek.Aracınızın üzerindeki motor numarasını kontrol edin lütfen ve ruhsattaki ile kıyaslayın.Çünkü araç plaka deişiminde illaki ortaya çıkacak çıkmadan halledin eğer böyle bir sıkıntı varsa.Çünkü 100 aracın 5-10 tanesinde bu sıkıntı yaşanıyormuş.

Bu bilgi bana baya bir ders oldu bundan sora araç alırken sıfır bile olsa aracın motor numarasına altına girip bakacağım. :D umarım başınıza böyle bir sıkıntı gelmez.

Kolay gelsin.

punt0
13/06/2012, 17:06
bizde sirkete chavrolet captiva sport almıstık bide bunların high modeli var ruhsatta sport gözüküyor ama aracı satıcaz orada high gözüküyor telefon actık aldıgımız yere hemen düzelttiler emniyetten.. dikkatli olmak lazım :)

cosworth20
13/06/2012, 17:23
dikkatli olmak lazım.sonra sıkıntı oluşuyor.satarken alırken uğraşması ayrı bi dert ztn...

tayfux
13/06/2012, 18:06
2.el yada sıfır farketmez alırken herzaman kontrol ederim..hele ki 2. el araç alırken..

Du Hast
13/06/2012, 18:29
hocam motor numarasını nasıl okuyacaz :)
1.3 multijet için, yeri itibariye okunması çok zor, altına girip okuyamazsınız :)

cosworth20
13/06/2012, 18:33
mecburen lifte çıkacak araç yapcak bişey yok. zaten çıkarmışken de orasını temizlemek gerek alım satımda tüv orayı kontrol ediyor okuyabilsin keratalar ...