PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cam kaldırma telı koptuu (manuel cam)

matadorcuk
13/06/2012, 16:01
selam mıllet sag arka manuel cam telı koptu.cam yukarıya cıkıyor asagıya ındmıyor.soktum baktım yanlıs anlamadıysam 2 tel var asagı ındıren tel kopuk.tek tel varsada asagı ınen tarafı kopuk.soruma gelınce sadece telmı satılıyor yooksa cam krıkosu komple mı satılıor?bıde fıyat halkında bılgısı olan varmı?

shellcininabisi
13/06/2012, 16:31
selam mıllet sag arka manuel cam telı koptu.cam yukarıya cıkıyor asagıya ındmıyor.soktum baktım yanlıs anlamadıysam 2 tel var asagı ındıren tel kopuk.tek tel varsada asagı ınen tarafı kopuk.soruma gelınce sadece telmı satılıyor yooksa cam krıkosu komple mı satılıor?bıde fıyat halkında bılgısı olan varmı?

genelde tel + plastik yuvarlak parçalar oluyor onları değiştriyorlar. eski aracım seatta her hafta bir tane kopuyordu (otomatikti) 30 - 40 tl arası yapıyorlardı.

aykutisci
13/06/2012, 17:01
ustam aynısı 1 hafta önce banada oldu cam aşagı inmiyo tak tuk ses yapıyor zaten arabada biri arkada cam açınca uyuz oluyodum o yüzden duruyo öyle :D

matadorcuk
13/06/2012, 17:03
degısık bı cozum olmus:)

Du Hast
13/06/2012, 18:27
50 liraya çıkmacıdan orijinalini alıp 10 lirayada camcıya taktırın mis gibi olsun

matadorcuk
13/06/2012, 18:31
50 liraya çıkmacıdan orijinalini alıp 10 lirayada camcıya taktırın mis gibi olsun

60lıra cok en kotu ıhtımal ben takarım ama tel olayını dusunuyorum.Telı kendım bı yerden bulup degıstrıebılırmıyım dıe.:D

shellcininabisi
13/06/2012, 18:40
60lıra cok en kotu ıhtımal ben takarım ama tel olayını dusunuyorum.Telı kendım bı yerden bulup degıstrıebılırmıyım dıe.:D

kullandıkları tel de öyle çok matah bişi değilmiş gibi geldi bana dedim ya eski aracımda en az 10 kez değişmiştir. bisiklet teli gibi birşey. en olmadı döşemeyi sök, eski teli al eline hırdavat vs satan yerlerde mutlaka var 1-2 metre kestirirsin ki öyle çok pahalı birşey de değil. bir de ucuna takılan metal bir parça var tutturmak için ondan aldın mı mis

matadorcuk
13/06/2012, 19:13
kullandıkları tel de öyle çok matah bişi değilmiş gibi geldi bana dedim ya eski aracımda en az 10 kez değişmiştir. bisiklet teli gibi birşey. en olmadı döşemeyi sök, eski teli al eline hırdavat vs satan yerlerde mutlaka var 1-2 metre kestirirsin ki öyle çok pahalı birşey de değil. bir de ucuna takılan metal bir parça var tutturmak için ondan aldın mı mis

Aynen ben sokup baktım.bı tel bı makra var.tel kopmus.Basıt gıbı gorunuyo Dedıgın gıbı telı bulup o sekılde yapmayı dusunuyorum.Kucukken bısıkletın fren telı kopunca babam bole yapardı:d

kukart
13/06/2012, 23:39
Benim önce sağ arka sonra sol arka kopmuştu ayrı zamanlarda..
tel ucunda bi topuz var o raya yakın kopuyor genelde..
telin biraz payı var yani uzun kopan yere topuz sıkıştırarak takıp en uc noktası haline getiriyorlar (BİSİKLET: çelik telin uc tarafında bisiklet fren sistemindeki gibi top gibi bir parça var sadece onu yenilendi) sonrası malum plastik aksaam olan o zımbırtıya geçiriyolar..
kilit pencere falan tamiri yapan birini bul halleder 50 tele ye sadece işçilik le halloluyor..
(samsunda)