PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkaz lambası arızası

detay1993
13/06/2012, 15:36
selam arkadaşlar 2006 active model aracımı 3-4 gün kullanmadım sonra kendim yıkadım ve aracın kontağını açınca dış lamba arıza ışığı yandı,bütün lambaları kontrol etmeme rağmen bir değişiklik olmadı,zaten farları açmadan direk arıza lambası yanıyor....sorun ne olabilir acaba sevgiler saygılar

punt0
13/06/2012, 15:57
ampullerden birisi yanmıyordur plakalıklarda dahil olmak sartıyla sinyaller falan bi kontrol edin bence.. arka sis lambasıda arıza ısıgı yakabilir..

detay1993
13/06/2012, 16:06
yok ömer hocam hepsi yanıyor herhangi bir sıkıntı yok,benim ilgili çeken kontağı açınca yanması,farları açınca yanması lazımdı,bundan önce öyle yapıyordu ampülleri değiştiriyordum sorun çözülüyordu...şimdi ise devam etmesi ilginç

punt0
13/06/2012, 16:12
:) valla aklıma geleni söyledim vardır bir kerameti bizim aracların sagı solu belli olmuyor :)

detay1993
14/06/2012, 11:45
selam arkadaşlar sorunu çözecek veyahut fikri olan arkadaşlar lütfen yardım...

virgo
01/09/2014, 13:34
Aynı sorunla ben de karşı karşıyayım. Aracı alalı 1 hafta oldu ve bu uyarı lambasının yanıp durması çok sinir bozucu bir hal aldı. Bunun çözümüyle alakalı ne yapabiliriz? İlla servise mi gitmek gerekiyor?

merzel
01/09/2014, 14:13
Arkadaslar bende de durum ayniydi. haftada bir o sari ikaz yaniyordu. İlk once stop lambasi patladi. Degisti. Bir hafta sonra sol arka sinyal calismadi. Degistirdim, calismaya basladi. 10 gun sonra komple sol sinyal gitti arka ve on. Servise gittim, acelem vardi 1 2 gun burada kalmasi lazim dediler. Ne olmus olabilir dedim, komple sol taraf gidince beyinle alakali buyuk ihtimal dediler 2bin 2bin5yuz tutar dediler. Ciktim oradan can sikintisi ile bir vurdum arka sol lambalara calismaya basladi. 😄 Esimin memleketinde de ayni hatayi verdi. Bacanak oto elektrikci,ona gittim. Arka sol sinyalin oldugu soket oksitlenme yapmis. Hep kisa devre yaptiriyor dedi. Cozum ne dedim, kablo tesisati degisecek dedi. Ama simdilik bypass yapti. Sol arka sinyali sokete varmadan direk araya kablo cekti. 1 aydir sorun yok Allaha şükür.

Sizlerde de sorun ayni buyuk ihtimal. Bi baktirin derim.

Sent from my Nexus 5 using

tab
01/09/2014, 21:00
Kullanılan ampullerin 10 w yerine 5 w kullanılırsa alarm işareti sönmez. yada ampul soketlerin de oksitlenme olabilir.

MURAT_41_41
03/09/2014, 16:40
marş yaparken frene basılı yapıyorsanız fren ampüllerini kontrol ettiirin

virgo
04/09/2014, 14:25
Oto elektrikçiye götürdüm aracımı ve arızanın arka bagaj kapağının üstündeki ampullerin yanmamasından kaynaklandığını gördük. Tesisattaki kabloları ve ampulleri yeniledim. Şimdilik sorun yok. Artık ikaz lambası yanmıyor. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için yol gösterici olsun diye burada belirtmek istedim.