PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Fiat Punto 1.4 dualogic s&s aracımla ilgili lpg tavsiyesi

ilyas87
12/06/2012, 15:02
merhaba arkadaşlar. Aracımı 15 gün önce aldım gayet memnunum ancak lpg aklıma geliyor yakıt açısından. Araba çok güzel ama daha güzel olabilir lpg ile :) Uzun yol gitmek istiyorum, şehir içinde de yakıtı kafaya takmak istemiyorum.

Benzinde gayet sessiz ve konforlu bir araç bu özelliği lpg'de korur mu?

Performansta düşülük olur mu?

start stop özelliğinde sıkıntı olur mu?

Bagaj konusunda bagajda daralma olmadan yapılabilir mi? yedek lastik ne olacak?

kronik bir soruna neden olur mu v.s v.s v.s

tavsiye eder misiniz genel olarak?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

speedy_16
12/06/2012, 15:17
prins + ValveCare
teleflex
vialle sıvı lpg
bu lpg ler piyasadaki en kaliteli lpg modelleri diğer lerine göre daha pahalıdır ama sorunsuz bi şekilde yıllarca kullanırsın

ilyas87
12/06/2012, 15:25
benim araç yeni.. garanti kapsamında olacak şekilde düşünüyorum!!

ilyas87
12/06/2012, 15:41
yok mu detaylı bilgi sahibi olan?

ilyas87
12/06/2012, 16:06
yok mu bizi gören?

Ziyaretçi051
12/06/2012, 18:49
merhaba arkadaşlar. Aracımı 15 gün önce aldım gayet memnunum ancak lpg aklıma geliyor yakıt açısından. Araba çok güzel ama daha güzel olabilir lpg ile :) Uzun yol gitmek istiyorum, şehir içinde de yakıtı kafaya takmak istemiyorum.

aracınız yeni olduğu ve garantisinin bozulmaması için yetkili serviste landirenzo kit taktırmanız gerekli.

motorun sessizliği konusunda araç lpg de çalıştığı zaman lpg enjektörleri süpap vuruntusu gibi ses yapar bu normaldir.araç içinden duyulmaz.

performansta düşüklük olmaz benzinde nasılsa lpgde de aynı performansta çalışır.

start stop özelliğini kullanmamanızı tavsiye ediyoruz çünkü her çalıştırmada benzinle çalışacağı için fazla benzin harcar.

stepnenin olduğu yere bağlanır stepne taşımak veya nerde taşıyacağınıza kendiniz karar verin.

kesinlikle herhangi bir soruna yol açmaz.

teşekkürünüz için rica ederim.

icedes
13/06/2012, 16:52
Araç zaten kış aylarında çok soğuklarda bile maksimum 100km/7,6-7,9 arasında seyrediyor yazın ise 5,5-6,5 arasında yakıt tüketimi var LPG her zaman için risktir kimse sana sorun çıkarmayacağını garanti edemez. O yüzden ben çok tavsiye etmiyorum ama çok km felan yapacaksanda servis neyi öneriyorsa onu tak, artık start stop uyumlu LPG' kitleride çıkmaya başladı özellikle BRC'yi öneriyorlar ona da bir bak derim.

cemehmetbaran
13/06/2012, 17:34
Ben iki ay once starjete landirenzo taktırmıstım. İzlenimlerimi aşagıdaki konuda yazdım okuyabilirsiniz. Bunların dısında da bir sorunuz olursa seve seve yanıtlarım.

https://forum.grandepuntotr.com/lpg/36729-gp-1-4-starjet-95hpye-lpg-taktirdim.html

Luc
13/06/2012, 18:52

Benzinle LPG arasinda ses farki cok anlasilmaz.

Performansinda kayip olur evet.

S&S aktif oldugunda daha cok benzin yakar.

Yedek lastik yerine, lastik tamir kiti kullanip. Stepnenin oldugu yere simit lpg takilir.

Kronik sorun icin yorum yapamayacagim.

Kendi adima konusayim dualogic 77ps arac zaten lpgye yakin bir tuketim sergiliyor. Ben olsam taktirmam.

Sent from my GT-I9100 using 2

jackjones52
15/06/2012, 10:32
bende Lovato Sıralı Sistem var 10 numara çok memmunum simit tüp taktır stepne kaldır at bagaj problemin de olmaz :) şaka bi yana gerçekten memnun kalırsın hem performans olarak hem de tüketim açısından memnun kalacağından eminim, bu arada benim aracım da dualogic yani sıkıntı da yok tıkırtı da yok :)

pdr42
15/06/2012, 13:44
5 sene kullandım sorunsuz bir şekilde. Markası da atikerdi. Ama bende ss yoktu

ahmetcihanokke
16/06/2012, 17:25
aracınız yeni olduğu ve garantisinin bozulmaması için yetkili serviste landirenzo kit taktırmanız gerekli.

motorun sessizliği konusunda araç lpg de çalıştığı zaman lpg enjektörleri süpap vuruntusu gibi ses yapar bu normaldir.araç içinden duyulmaz.

performansta düşüklük olmaz benzinde nasılsa lpgde de aynı performansta çalışır.

start stop özelliğini kullanmamanızı tavsiye ediyoruz çünkü her çalıştırmada benzinle çalışacağı için fazla benzin harcar.

stepnenin olduğu yere bağlanır stepne taşımak veya nerde taşıyacağınıza kendiniz karar verin.

kesinlikle herhangi bir soruna yol açmaz.

teşekkürünüz için rica ederim.

aynen abinin dediği gibi taktırdım maltepe kartaşda.ama o lpg enjektorlerının cıkardığı sesi bilseydim o arabayı satar dizelini alırdım.yalıtım diye birşey yok evet yakıt çok farketti ama ses strese sokuyor adamı.traktor gıbı calısıyor araç

ali0254
13/09/2013, 08:58
Merhabalar,

2012 aralık ayında Punto 1,4 77 hp s&S dualogic lounge(otomatik+manuel) sıfır araç aldım.Şuan 16000 km deyim.Lpg taktırıp taktırmama konusunda kararsızım.Servis ilk bakımda düşer diyor.Şuan şehir içi 38-40 kuruş civarlarında yakıyor.Şehirlerarası 30-32 kuruş filan yakıyor. Verim alabilir miyim? Beklemeli miyim?

Kararsız kaldım.Yardımcı olabilir misiniz?

cdogu
13/09/2013, 12:26
Merhabalar,

2012 aralık ayında Punto 1,4 77 hp s&S dualogic lounge(otomatik+manuel) sıfır araç aldım.Şuan 16000 km deyim.Lpg taktırıp taktırmama konusunda kararsızım.Servis ilk bakımda düşer diyor.Şuan şehir içi 38-40 kuruş civarlarında yakıyor.Şehirlerarası 30-32 kuruş filan yakıyor. Verim alabilir miyim? Beklemeli miyim?

Kararsız kaldım.Yardımcı olabilir misiniz?

Hocam Lpg elbet tasarruf ettirir fakat,aracınız ilk bakımdan sonra ve siz iyice alıştıktan sonra yakıtını uygun bir ortalamaya düşürecektir elbet. Çünkü Fire 77bg motorlar tasarruf motorudur. Ortalamalar hakkında fikriniz vardır siteden zaten..

Onun dışında,LPG için biraz daha bekleyebilirsiniz.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

fensinn
13/09/2013, 12:35
zavoli tavsiye ederim

altrea
25/06/2015, 17:44
AKL OBD 2 olabilir.ama iyi araştırmak lazım.

blk_hakan
25/06/2015, 23:09
Bizim puntolara Atiker uyumlu ben 4 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok sadece gaza geçince biraz enjektörlerden dolayı ses degişiyor ama çokta fark edilmiyor.ucuz ve iyi olarak Atiker tavsiye ederim 50 bin km oldu maşallahı var ustada çok önemli tabi şimdiden hayırlısı olsun sizin adınıza..