PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön takım!!! Önemli!!!

Reddline
08/07/2007, 00:51
Arkadaşlar benim aracımın sağ ön tarafından bozuk yolda özellikle de tren raylarında geçerken lak lak diye ses geliyor. aynı olay vedat abi de de wardı. vakit bulup izmitteki serviste yaptırdı(neden ücret aldıklarını da daha anlamadık ama neyse ) ben de vakit bulursam gidicem. viraj demirini değiştiriyorlar. camlarınızı kapatıp teypi kısarsanız ve de çukara yavaş girerseniz yani 5km/h hızla mesela bu sorunun oluşup oluşmadığını anlarsınız...

BERKAY
08/07/2007, 01:11
saol tşk en yakın zamanda denıycem

https://img124.imageshack.us/img124/958/httpimg527imageshackusibz3.jpg

Honor COOPER
08/07/2007, 08:37
teşekkürler bende bakacam birazdan dediğinize.

ABNEW
08/07/2007, 14:56
Teşekkürler Onur.Tıkırtı burcunun da benzer belirtisi var...

stuncar
08/07/2007, 15:36
Aracımı 04.07.2007 teslim aldım daha bir hafta bile olmadı aldıgım gün bahsettiginiz sesler başladı aracım 3k 1.4 starjet 95hp servise götürdüm aracı kaldırdılar araçta bi sorun olmadığı söylediler.Bide direksiyonu sağa sola cevirince tak tak ses geliyordu onu hallettiler.Bu ön taraftan gelen ses için tekrar servise gidecem.

Reddline
08/07/2007, 16:07
bu ön taraftan gelen sesi ben birmot zincirlikuyu da gösterdim yapamadılar bişii yok dediler bakalım izmit servisi ne yapacak.

suvari06
08/07/2007, 16:18
ben de yeni aldım. 1 ay daha olmadı. düz yolda giderken hissettiğim bir uğultu var. ön konsuldaki bagaj açma düğmesi yamuldu. bir kaç aya kalmaz çıkar yerinden. benim araçta bu gibi canımı sıkan şeyler var. fırsat bulup servise gidemedim. aldığımız yere gitmemiz gerekmiyor değil mi? ayrıca randevu alıyor musunuz bu gibi şikayetlerinizi göstermek için?

h k
08/07/2007, 17:25
ben de yeni aldım. 1 ay daha olmadı. düz yolda giderken hissettiğim bir uğultu var. ön konsuldaki bagaj açma düğmesi yamuldu. bir kaç aya kalmaz çıkar yerinden. benim araçta bu gibi canımı sıkan şeyler var. fırsat bulup servise gidemedim. aldığımız yere gitmemiz gerekmiyor değil mi? ayrıca randevu alıyor musunuz bu gibi şikayetlerinizi göstermek için?

aldiginiz yere gitmenize gerek yok , dilediginiz yere aracinizi götürebilirsiniz.

randevu almak faydalidir , bazi günler servisler yogun oluyor . randevusuz gittiginizde beklediginiz ilgiyi göremeyebilirsiniz.

Reddline
08/07/2007, 18:50

öncelikle servis bölümündeki ankara daki servisler ile ilgili bilgileri okuyup gitmenizi şiddetle tavsiye ederim...

pascal
09/07/2007, 04:41
tıkırtı burcu olabilir, ama çözümü kolay serviste hallederler

ufuk61
09/07/2007, 08:02
onurcem izmite gelmişken yanımızada uğrarsın herhalde

femoli
09/07/2007, 09:27
aynı sorun bendede var yavaş giderken çıkura falan girdiğinde takur tukur eediyor üstün bakacaktı amma vaktim yoktu en kısa zamanda göstereceğim viraj demiri demek :)

akin78
09/07/2007, 15:33
Şimdi deneyeyim en iyisi :)

bahcelili_ali
09/07/2007, 16:28
bu sorun yanılmıyosam eski konularda var sağ taraftan gelen o ses direksiyon burcundandı sanırım çok ufak bi parça değişio ben geçen yıl yaptırmıştım amortisör patlakmış gibi lık lık ses geliodu garantiden hallettiler.

alpcak
09/07/2007, 16:32
sağ önden gelen bu ses benim aldığımdan beri vardı ve servisi ikna edemedim. beni bişi yok diye gönderdiler..ama geçen hafta başka bir serviste derdimi anlattım, sesi duydular ve askı rotu mudur askı rotil midir oyle bir parçayı değiştirdiklerini söylediler...ses büyük oranda azaldı ama hala arasıra geliyor.
bugün tekrar götüreceğim servise..

ayrıca dün sandıklıda benzin aldım, aracı çalıştırmak için kontak çevirdim ama abs, direksiyon, airbag ikaz ışıkları sönmedi, airbag failure yazdı, gösterde tablsounda sadece benzin ibresi çalışıyordu..yani gaz veriyorsun, devir göstergesinde tık yok..yol yardımı aradım, afyon merkezdeki bi servise yönlendirdiler ama maalesef servisin eletronik beyin kontrolü yaptıkları cihaz (examiner diyorlar sanırım) çalışmıyordu (((..nasıl bir yol yardım anlamadım..adamların ayağına ben gittim ve cihazları çalışmıyor...o zaman bu şekilde kütahyaya kadar idare edeyim diye ayrıldım ama fiat acil çağrı merkezi bana ne derse beğenirsniz.."siz kendi iradenizle, sorumluluğunuzla servisten ayrılmışsınız"...ne yapsaydım..çalışmayan examiner için ağıt mı yakacaktık...tobe tobe...

bunun yeri değildi ama maalesef aracımdan aaşırı derece soğudum..7 ayda 7000 km de yaşanmadık problemim kalmadı..ve satmayı düşünüyorum..ama tabi öncesinde beni tatmin edecek bir üst düzey fiat yetkilisi ile görüşeceğim,haber bekliyorum..tatmin olmazsam elimin ulaştığı her yere (tüketici mahkemesi, internet siteleri vs.) şikayet edeceğim..

memat
09/07/2007, 17:22
bende bi baktırayım bendede servis bişi yok dedi bakalım izmite getireyim arabayı ne olacak
bu arada alpcak susma sustukça sıra sana gelecek

volkanxxx
09/07/2007, 17:37
sağ önden gelen bu ses benim aldığımdan beri vardı ve servisi ikna edemedim. beni bişi yok diye gönderdiler..ama geçen hafta başka bir serviste derdimi anlattım, sesi duydular ve askı rotu mudur askı rotil midir oyle bir parçayı değiştirdiklerini söylediler...ses büyük oranda azaldı ama hala arasıra geliyor.
bugün tekrar götüreceğim servise..

ayrıca dün sandıklıda benzin aldım, aracı çalıştırmak için kontak çevirdim ama abs, direksiyon, airbag ikaz ışıkları sönmedi, airbag failure yazdı, gösterde tablsounda sadece benzin ibresi çalışıyordu..yani gaz veriyorsun, devir göstergesinde tık yok..yol yardımı aradım, afyon merkezdeki bi servise yönlendirdiler ama maalesef servisin eletronik beyin kontrolü yaptıkları cihaz (examiner diyorlar sanırım) çalışmıyordu (((..nasıl bir yol yardım anlamadım..adamların ayağına ben gittim ve cihazları çalışmıyor...o zaman bu şekilde kütahyaya kadar idare edeyim diye ayrıldım ama fiat acil çağrı merkezi bana ne derse beğenirsniz.."siz kendi iradenizle, sorumluluğunuzla servisten ayrılmışsınız"...ne yapsaydım..çalışmayan examiner için ağıt mı yakacaktık...tobe tobe...

bunun yeri değildi ama maalesef aracımdan aaşırı derece soğudum..7 ayda 7000 km de yaşanmadık problemim kalmadı..ve satmayı düşünüyorum..ama tabi öncesinde beni tatmin edecek bir üst düzey fiat yetkilisi ile görüşeceğim,haber bekliyorum..tatmin olmazsam elimin ulaştığı her yere (tüketici mahkemesi, internet siteleri vs.) şikayet edeceğim..

:-)Bence herşey normal almanlar ne demiş ....

Fehler İn Allen Teilen FİAT ( Her parçasında hata var) :Ç

mTk
10/07/2007, 15:38
Bunun bi zararı varmı arkadaşlar. Bende bu ses 1 senedir var servis geçiştiriyor. Tatilden dönüşte yaptırsam bişe olurmu yoksa hemen yaptırıp öylemi yola çıkayım.

alpcak
10/07/2007, 16:11
benim de içim rahat etmediği için tatil öncesi baktırdım..yaklaşık 1500 -2000 km yapacağım için ne olur ne olmaz diye götürdüm..hayati bir problem değilmiş ama yine de iinsanın kafasının rahat olması önemli derim..

Misafir2
11/07/2007, 00:53
1. servısler bu problemı çok iyibılıyor ve inkar etmekle bırlıkte araçların garantı süresını bıtırmesını beklıyorlar kanımca ( izmıttekı yapan usta söyledı bu hatanın farkındayız ve gızlı tutuyoruz) ben onun yalancısıyım ben sıte uyesıymışım bana kıyak yapmış(!!!!)
2. tıkırtı burcu olayı ile çözülmüyorsa olay vıraj demırı yanı çubugunun değişimiyle çözülüyor oda 45 + 45 + işçilik = 100-150 YTL demek araçhangı şartlarda olursa olsun bu sorunu gıdermek garantı dışı bır olaymış
3. vıraj demırlerını değiştırdıkten sonra ses felan kalmıyor oda ayrı bır gerçek tabıı.

4. herkese tavsıyem tecrübe konuşuyor (tecrübe yedığın kazıkların faturasıdır) gidin bır özel servıse dobloların vıraj demırlerı bizimkılerle aynıymış benım araca onu taktılar. sesiz sedasız bu işi daha ucuza halledın orjınal parçalarla enazından işçilikten kurtarırsınız ve servısede hıçbışey söylemeyın bakın keyfınıze nerden anlayacaklar?? zaten anlasalar mılete bışeyyok normaldır demezler böylece garantınızde devam eder

mTk
11/07/2007, 08:12
Bu işin faturası ister 500ytl ister 5ytl olsun ben bu parayı vermem. Sıfır araba almışım, gözüm gibi bakmışım daha ilk senede ön takım bozuluyor. Ben bunu fiata yazarım. Zaten satmayı planlıyorum.

Reddline
11/07/2007, 15:42
1. servısler bu problemı çok iyibılıyor ve inkar etmekle bırlıkte araçların garantı süresını bıtırmesını beklıyorlar kanımca ( izmıttekı yapan usta söyledı bu hatanın farkındayız ve gızlı tutuyoruz) ben onun yalancısıyım ben sıte uyesıymışım bana kıyak yapmış(!!!!)
2. tıkırtı burcu olayı ile çözülmüyorsa olay vıraj demırı yanı çubugunun değişimiyle çözülüyor oda 45 + 45 + işçilik = 100-150 YTL demek araçhangı şartlarda olursa olsun bu sorunu gıdermek garantı dışı bır olaymış
3. vıraj demırlerını değiştırdıkten sonra ses felan kalmıyor oda ayrı bır gerçek tabıı.

4. herkese tavsıyem tecrübe konuşuyor (tecrübe yedığın kazıkların faturasıdır) gidin bır özel servıse dobloların vıraj demırlerı bizimkılerle aynıymış benım araca onu taktılar. sesiz sedasız bu işi daha ucuza halledın orjınal parçalarla enazından işçilikten kurtarırsınız ve servısede hıçbışey söylemeyın bakın keyfınıze nerden anlayacaklar?? zaten anlasalar mılete bışeyyok normaldır demezler böylece garantınızde devam eder

gider serviste yaptırırm 5 krş ta para vermem hele bi para istesinler fiat müşteri hizmetlerini ararım. garanti dışı olan parçalar kitapçıkta yazılı orda viraj demiri filan yazmıyo...

the_Algn
17/07/2007, 18:57
Ses ne sesi tam anlayamadım...ön takım okadar sesli çaşıyoki hangi ses sorunlu hangi ses normal ...ayırt edebilsek

savas3434
24/07/2007, 02:32
arkadasım direksiyonu cevirince gelen tak tak sesin sebebini öğrenirmisin acaba bana ulastırırsan sevinirim ayni problemler bendede var

microab
24/07/2007, 04:32
arkadasım direksiyonu cevirince gelen tak tak sesin sebebini öğrenirmisin acaba bana ulastırırsan sevinirim ayni problemler bendede var

Şahin;

Forumumuzda arama yaptırarak,ilgili problemin sebeplerine ve düzeltme yollarına ulaşabilirsin.

Arama butonumuzu kullanalım ;)

omurkuru08
24/07/2007, 10:19
arkadaşlar bu viraj demiri sanırım tüm fiyatlarda sorun çıkartıyo geçenlerde eniştemin marea sını götürdük lastik deiştirecez adanada sanayiye gittik lastikleri aldık bide rot balans yaptıralım dedik yapan yerdeki usta o demiri gösterdi o gelen sesin ondan olduğnu söledi ve halletti tavsiyem iyi bir rot balans ustasına gidin düzeltsinler zaten çok eğilmezmiş o demir ...

ufukbzk84
24/07/2007, 15:04
ya arkadaşlar bendede aynı ses var... ama viraj larda filan değil... bozuk stabilize bi yolda iken lak lak diye bir ses alıyorum daha servise gitmedim 20000 km bakımı yaklaştı ozaman bu sorunu sölicem... peki bu viraj demirimi yoksa tıkırtı burcumu???? eğer tıkırtı burcu ise garanti kapsamına girermi????

ABNEW
24/07/2007, 16:45
Tıkırtı burcu ise garanti kapsamına girer Ufuk...

ufukbzk84
24/07/2007, 17:07
Tıkırtı burcu ise garanti kapsamına girer Ufuk...

iyimiş ya sevindim şimdi... teşekkür ederim...

ekodin
25/07/2007, 14:04
Arkadaşlar amortisör başlarınıda kontrol ettirin. Ben yarın sağ ön amortisör başını değiştiriyorum. Bozuk yollarda lokurtu şeklinde ses geliyordu. Bakalım düzelecekmi?

CihanÖzdamar
25/07/2007, 14:47
yakın bı arkadasmla bırlıkte bırmottan aynı speclerde 2 punto aldık.şu yukarıda bahsedılen sesı 20000km dır 4 ayrı servise ilettim ve aracımı incelettirdim hepsi tıkırtı burcu dedi ve 2 defa bu burç değişti ama o ses hala kesilmedi yani eğer bahsi gecen ses çok düşük km/h lerde bozuk zeminde çıkan takırtı lokurtu her n şekilde açıklanıyorsa işte o ses tıkırtı burcundan kaynaklanmıyor ,he ben çözümü bulabildimmi ,hayır.. ama istediğim şu ki bir süredir forumu takip ediyorum ve benım gıbı fıat servısıne gıdıp bu sıkayetını ıleten arkadaslarında tıkırtı burcunun degıstırılıp evıne gonderılmemesı.. (of cok uzun cumle oldu pardon) cunku sorunun cozumu bu degıl bosu bosuna zamanınızı harcamayın..

ufukbzk84
25/07/2007, 16:48
yakın bı arkadasmla bırlıkte bırmottan aynı speclerde 2 punto aldık.şu yukarıda bahsedılen sesı 20000km dır 4 ayrı servise ilettim ve aracımı incelettirdim hepsi tıkırtı burcu dedi ve 2 defa bu burç değişti ama o ses hala kesilmedi yani eğer bahsi gecen ses çok düşük km/h lerde bozuk zeminde çıkan takırtı lokurtu her n şekilde açıklanıyorsa işte o ses tıkırtı burcundan kaynaklanmıyor ,he ben çözümü bulabildimmi ,hayır.. ama istediğim şu ki bir süredir forumu takip ediyorum ve benım gıbı fıat servısıne gıdıp bu sıkayetını ıleten arkadaslarında tıkırtı burcunun degıstırılıp evıne gonderılmemesı.. (of cok uzun cumle oldu pardon) cunku sorunun cozumu bu degıl bosu bosuna zamanınızı harcamayın..

cihan kardeş dediğin sorunla benmki aynı hatta birebir... ben daha servise gitmedim bu sorun ile ilgili... çözümü bulursan haberlerini bekliyorum...ama umarım sadece tıkırtı burcuyla sorunu çözülmüş müdaheleyi bekleyen bi sorundur...

CihanÖzdamar
25/07/2007, 16:56
işte forumda okudugum uzere marea viraj cubugu takıldıgında ses kesiliyor,ancak bana birmottan bir yetkılı bunun sebebının tr ıcın gelen gp lerın yuksek yayla geldıgı ıcın amortısorde olusan bosluktan dolayı ses cıktıgnı soyledı.bana mantıklı geldı ancak baska bı gp de o sesı duyamadım ve sebebın yay olmadıgını anladım,vıraj demırı mantıklı ses cıkarabılır ama onun da lastıgı eskıdıgınde ses cıkartır uzun olması kısa olması lastıgı saglam oldugu surece pek bırsey degıstırmez dıye dusundum.
bu hafta cok telasım var ama haftaya musaıt bır gunde bırmot a gıdıp bunun cozumunu guzel bır sekılde arayacagım,
cunku aracım aynı sıkayetle 4 defa servıse gtttı ama sonuca ulasamadım bu sefer bıras daha ısrarcı olucam..
sonuca ulastıgım takdırde dogru cozumuu ıletmekten mutluluk duyacagım..

goldumut
27/07/2007, 11:59
KARDES AYNI SORUNU BENDE YASADIM BENIMKI TEK KAPI KAFAYI YIYORDUM SONUNDA SAG AMARTISORU DEISTIRDILER AMA HALA GECMEDI SONUNDA SAG ON YAY TAM YERINE OTURMAMIS ONDAN DOLAYI YAPIO DEDILER VE SUAN SES GECTI COK KOMIK :pç)(

ufukbzk84
27/07/2007, 13:13
zaten işin garip olan kısmı bu sesi her yavaş gittiğinde her stabilize yolda yapmaması sanki girdiğin yola ve gittiğin hıza göre değişiyo sesin gelmesi... bunu ustalara anlatmakta göstermekte zor oluyo bu yüzden... bende ne yapayım sorun başladığında gitmedim seslerin artmasını bekliyorum şuan 17000 km deyim 20000 km ye kadar ne olursa olsun beklicem bu şekilde ustaya göstermem sorun olabnilir ve önemsemeyip arabada sorun yok deyip geri gönderebilirler... bunun olmasını istemiyorum...