PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opet eko dizel sakın kullanmayın

dogus618
11/06/2012, 20:56
Allah kahretsinki pompacınn aklına uydum eko dizel aldım bir kere arabanın canını cıkarttı uzak durun çekiş düştü sesi değişti araba hantallaştı hepten klima actıkmı araba 3000 devre gelmeden kalkmaz oldu normalde zıpkın gibiydi lanet ettim yeni o mazotu bitrim diye uğrasıorum bitsin shell gtl koyucam ince temiz mazot sakın ama sakın eko dizel kullanmayın adı gbii ekonomik değil normal mazottan daha çok yakıor arac km de 200 230 binlara arası yakan sert kullanmama rağmen bunları yakan araç 350 bin yakmaya basladı km de asla almayın lanet ettim
Shell gtl koysam ve enjektör temizleyici koysam ne olur yada opetten normal mazotumu alıp enjektör temizleyici koysam ne olur bi fikir verebilirmisiniz arkadaşlar

Ayberk0616
11/06/2012, 20:58
Depoyu bitirip,sonra kaliteli yakıtla fulle deponu sonuna kadar bi miktar kullan inş enjektörlerine zarar vermemiştir

dogus618
11/06/2012, 21:04
Depoyu bitirip,sonra kaliteli yakıtla fulle deponu sonuna kadar bi miktar kullan inş enjektörlerine zarar vermemiştir

ya inşallah cok duman atma yok ilk 20 km duman attı kesildi duman sıkıntısı yokda yakıt kötü bence çekişi çok düştü arabanın yığılıyor araba sanki
birde shell gtl tavsiye edermisiniz

takres
11/06/2012, 21:09
total excellium kullanıyorum opetten sonra ilaç gibi geldi :)

Ayberk0616
11/06/2012, 21:10
Shell gtl değilde normal euro dizel ile doldurun sakin kullanın biraz yol yapın zaten sürünce farkı anlarsınız

aykut_1914
11/06/2012, 21:13
yuh ne 35 kuruşu ya,dizelde ilk heralde

dogus618
11/06/2012, 22:22
Araba emiyo artik mazotu cok buyuk hata yaptim

ekartoo
11/06/2012, 22:31
Opetle başlamıştım. Sonra PO ve 1 aydır da mazotu Total'den alıyordum. 3 gün önce Opet'ten (Ankara - Gimat) almak zorunda kaldım. Aracın çekiş gücünün ve ani hızlanmasının düştüğünü farkettim. Bu sabah sıfırladım neredeyse depoyu ve Total'den aldım. Total'in de kendine bağlı istasyonunu (Tandoğan - Dögol Caddesi) tercih ediyor ve sadece o Total'den alıyorum.

celenlee
11/06/2012, 23:03
Bitiricem diye uğraşma eğer memnun değisen. Depo yarıya gelince GTL ile fulle orta halli bir karışım elde edersin ;) depo bitene kadar problem yaşamazsın. Ya da bir şişe enjektör katkısı at Shell'inkinden ;) o da çok başarılı bir katkı.

Ben de Opet 95 kullandım ilk defa PO'dan sonra. Lanet olsun!! Direkt fark ettim! Performanstaki düşüşü farketmemek mümkün değil.(Pompacıların neden ısrarlı bir şekide "Katkı atalım mı abi" dediklerini anlamış oldum :S PO BP Shell 10 numara bunun yanında!!)
Ama yakıt değerlerini anlamak için 1 depo bitirmek lazım diye düşünüyorum.

Siz nasıl tespit ettiniz 23 kuruştan 35kuruşa çıktığını??
Norma Eurodizeli bile rezidi zaten Opetin daha nasıl kötü oabilir hayal edemiyorum :)

zafer murat
11/06/2012, 23:12
Opet ekodizel dediğiniz bildiğin kırsal motorin ucuzdur eurodizele göre zaten.bizim araçlar camon-rail dizeldir eurodizel harici başka bir şey koymayın.

Eski düz pompa dizel araçlara koyabilirsiniz sadece

celenlee
11/06/2012, 23:32
Opet ekodizel dediğiniz bildiğin kırsal motorin ucuzdur eurodizele göre zaten.bizim araçlar camon-rail dizeldir eurodizel harici başka bir şey koymayın.

Eski düz pompa dizel araçlara koyabilirsiniz sadece

Shell'in FueSave'i için de birsürü yazıdı bu şekide ama işin aslı öye çıkmadı.
Euro 2-3-4-5 motorar için uygundur diye yazdı adamlar.

Ama Opet'te herhangi bir açıklama koymamışlar. Belki dediğiniz gibi, belki de değil.

En azından sitesinde teknik föyünü incelediğinizde: viskositesinden(inceliği/akışkanık değeri), kükürt oranına kadar aynı standart'a uygun olduğunu görebilirsiniz 2 dizel yakıtın da.

Ama eurodize olmadığına dair bir bigi göremedim henüz hiçbiryerde ;)

maddogjr75
11/06/2012, 23:45

+1

lektonstar17
12/06/2012, 09:19
Yav beyler ne shelli ne opeti yaaa, boşunamı söylüyorum ben aylardır TOTAL TOTAL diye.Yok eko dizelmiş yok gtl miş miş miş.Aracınız sizin için gerçekten değerliyse Total Excelium.

Ziyaretci040
12/06/2012, 09:44
Yav beyler ne shelli ne opeti yaaa, boşunamı söylüyorum ben aylardır TOTAL TOTAL diye.Yok eko dizelmiş yok gtl miş miş miş.Aracınız sizin için gerçekten değerliyse Total Excelium.

Ok total excellium.Denicem hatta mazotu diplicem ve gidip doldurucam.Yalnız bende bi katkı yapıp (temizleme amaçlı olarak yani) denemek istiyorum bununla beraber ne önerirsin.Ve nasıl uygulıcaz.?

lektonstar17
12/06/2012, 09:57
Würth ün güzel bi yakıt katkısı var onu alabilirsin. Bir de kaliteli bi enjektör temizleyici iyi olur.

anilcan
12/06/2012, 10:29
beyLer petroL ofisinden gerisi hikaye :D totaL fransız biLdiğiniz gibi sheLL de ingiLiz oLması Lazım öLe hatırLıorum aLın petroL ofisinden hiç po kuLLanıp şikayet eden oLdumu? aLın verin ekonomiye can verin :D

rbcn
12/06/2012, 10:32

hem pahalı hemde diğer yakıtlara göre fazla yakıyor bizzat denedim. benim için en iyisi fuelsave

Ziyaretci040
12/06/2012, 10:37
Arabayı kayınbiraderime verdim 1 günlüğüne ben dedim ona mazot falan alma sakın diye adam gitmiş bpden fullemiş.Ne aldı etti onuda bilmiyorum.Sevmiyorum birine vermeyi tamam adam iyi bi iş yaptığını sanıyor olabilir art niyet yokta madem yapıcan bi iş nerden alıyorsun ne alıyorsun diyede sor.

lektonstar17
12/06/2012, 11:01
beyLer petroL ofisinden gerisi hikaye :D totaL fransız biLdiğiniz gibi sheLL de ingiLiz oLması Lazım öLe hatırLıorum aLın petroL ofisinden hiç po kuLLanıp şikayet eden oLdumu? aLın verin ekonomiye can verin :D

Sen hala PO nun Türk olduğunu mu sanıyosun ? Doğan gurubu geçen yıl Po yu Avusturyalı OMV isimli şirkete sattı.Şirket PO nun % 95.75 ine sahip ve artık patron onlar. Yani PO Türk değil.

lektonstar17
12/06/2012, 11:05
Arabayı kayınbiraderime verdim 1 günlüğüne ben dedim ona mazot falan alma sakın diye adam gitmiş bpden fullemiş.Ne aldı etti onuda bilmiyorum.Sevmiyorum birine vermeyi tamam adam iyi bi iş yaptığını sanıyor olabilir art niyet yokta madem yapıcan bi iş nerden alıyorsun ne alıyorsun diyede sor.

Ah keşke biride bizim depomuzu doldursa onun ağzını elini öperim valla.Nerden olursa olsun hiç farketmez.Düğünümde yarım altın takmış kadar sayarım :)

electradio
12/06/2012, 13:15
Benim anlamadığım geçen cuma ya da cumartesi opet ten 3,70 e fullforce
almışım (şimdi fişine baktım). Dün de aynı mazotu 3,76 dan aldım. Opet
nasıl kötü bir fiyat-ürün farklılaştırması yaptıysa piyasa fiyatında
dandik kalın mazot çıkartıyor, çok da süper olmayan normal sattığı
mazotuna kendi kendine zam yapıyor.

Opet böyle yapınca ben de ona baybay diyerek Total veya Shell e yönelicem...

ibrahim06
12/06/2012, 14:01
Sen hala PO nun Türk olduğunu mu sanıyosun ? Doğan gurubu geçen yıl Po yu Avusturyalı OMV isimli şirkete sattı.Şirket PO nun % 95.75 ine sahip ve artık patron onlar. Yani PO Türk değil.

ben de bunu yazacaktım ki siz yazmışsınız. evet po avusturyalıların ama ankarada ben de podan alıyorum ama nedense şehir dışına çıkınca gözüm OPET arıyor.Sizler de de bu oluyormu

Kerberos
13/06/2012, 10:48
Eko dizel kamyonlar için değil mi? Muhtemelen motora zarar vermemiştir, depoyu tamamen boşaltmayı beklemeyin bence.

gorkem kaan
13/06/2012, 11:02
bende sürekli opetten alırdım bi aralar ama suanda shell ve bp 2sinin eurodizeli opetten bariz daha iyi çekiş cok degişiyo opet artık cok bozdu öyle böyle degil bozdu yani :):)

dogus618
13/06/2012, 11:14
sabah 5 gibi mazotu bitirdim tertemiz oldu araba bayağı indi çizgisi aşağı 100 tl shell gtl koydum 20 30 km yol yaptım ama yani araba 3 viteste herzmaan cıktığı yokuşu bayılmaya baslamastı opetin eko dizeli le yolda bayılıyordum shell gtl ile banamısın demeden cıkıyor artık shell gtl alırım hep opete hayır

coll34
13/06/2012, 11:19
bende sürekli opet kullanıyorum 1 ay önce po dan aldım euro dizel arabada bariz çekiş düşüklüğü gösterdi en sonra geçen hafta shell aldım şu anda sıkıntı yok gibi

akca37
13/06/2012, 12:12
ya inşallah cok duman atma yok ilk 20 km duman attı kesildi duman sıkıntısı yokda yakıt kötü bence çekişi çok düştü arabanın yığılıyor araba sanki
birde shell gtl tavsiye edermisiniz

Peki arkadaşlar duman atma olayından bahsediyorsunuz, ben normalde hep opet kullanırım ancak bi gün uzun bi yoldan gelirken shell alayım dedim gtl değilde v power , önümdeki aracı biraz devirli geçeyim istedim o esnada aynaya bi baktım bizim araç bedford kamyon gibi duman atıyor, eyvah dedim gitti araba durdum çektim kenara koku vs varmı diye baktım bereket bişi yoktu, opet kullanırken o kadar çok aynaya bakmama rağmen hiç böle bi görüntüyle karşılaşmamıştım :(

fota
13/06/2012, 12:32
şahsen bn de bugüne kadar hep Opet Eurodiesel aldım. Duman atma falan görmedim.

engincantan33
13/06/2012, 12:33
aynen sonuna kadar katılıyorum kı motor sesı konusunda bence shell den daha basarılı arac ıyıce sessızlesıyor...

Misafir047
13/06/2012, 13:25
valla full bile opetten daha iyi emin olun