PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HKS blow off hakkında soru?

matadorcuk
11/06/2012, 09:23
selam,hks blow off almayı dusunuyorum.ozellıkle cumartesı aksamından sonra bına karar verdım.hks marka dusunnuyorum ama ınternette bakktıgım hksler 100 tlden baslayıp 500tly kadar gıdıyor ben bunun orjınal olup olmadıgını neresınden nasıl anlarım.yardım please.

VHDG
11/06/2012, 10:00
selam,hks blow off almayı dusunuyorum.ozellıkle cumartesı aksamından sonra bına karar verdım.hks marka dusunnuyorum ama ınternette bakktıgım hksler 100 tlden baslayıp 500tly kadar gıdıyor ben bunun orjınal olup olmadıgını neresınden nasıl anlarım.yardım please.
orjinal hks son sürümler 500 den başlar yukarılara doğru uçaaaar gider..ama genel itibariyle herkesin kullandığı bi blow off var fiyatıda net heryerde 150 tl.yan sanayi diye geçiyo ama kaliteli ve güzel ses veriyo.150 tl hks 200-250 tl de işçiliği tutar.orjinal almaya gerek yok neticede subarı imprezaya binmiyoruz,sana lazım olan ses ;)

MAKBULUT
11/06/2012, 11:17

Bende üniversal blow-off var 100 TL ye almıştım montajını kendim yaptım,2 yıl kullandım hem sesi çok güzel hemde sorun çıkarmadı,arkadaşında dediği gibi zaten turbonun kapasitesi belli subaru gibi basınç olmayacağı için hks ye gerek yok.Sadece röle ve selenoid valf kaliteli olsun yeter

matadorcuk
11/06/2012, 12:08
sahıbındende bı tane hks buldum mesela 125tl.olu gıbı ses cıkarırısa zevk almam ben yaa.mesela cumartesı aksam bı tane clıo vardı bloe off olu gıbıydı.sonrada baska bı arac gelde harbı otuyodu.bu ararda 200-250tl ıscılık cok degılmı?

Sabahtan berı forumları okuyorum.ıyıce kafam karıstı.arkadaslar dızelıne bolw off taktırıpta sıkıntı yasıyan varmı?(kımısı blowofftan yag tukurur,kımısı,turbonun omrunu yer falan dıo cınnet gecırmek uzereyım)

VHDG
11/06/2012, 17:20
bak matadorcuk şimdi senin duyduğun o tırt sesli olan elektrikli bloww off da olabilir,o amcam araca fazla gaz vermemişte olabilir.ne kadar devir o kadar ses ;) 200-250 çok mu?evet çok ama öyle..yok valfi yok t borusu yok şusu busu adamlar o kadar para istiyo.bak Mahmut abi kendi takmış aslında çok basit montajı ama zaman ve birazda el becerisi lazım ;)sen al 125 olanı sıkıntı olmaz..he şunada dikkat et çakma hks de olsa bunlarında kalite farkları var..arkası puntulu yazı olanı al.onlar güzl

anilcan
11/06/2012, 18:06
kuLLandığınız araç dizeL bi araç değiL mi? dizeLse yakLaşık oLarak subarudan 3 kat fazLa ses aLıcağınıza emin oLun eğer düzgün bi bow aLırsanız ;) benzinLi turbo araçLar'La dizeLLerin turbo basınçLarını karıştırmayınız t-jet kuLLanıosanız evet aşırı ses aLamassın ama muLtijet kuLLanıosan t-jet'in yakLaşık 4-5 katı fazLa ses aLırsın her 2 aracımda da takıLıydı çnkü :D

VHDG
11/06/2012, 21:09
kuLLandığınız araç dizeL bi araç değiL mi? dizeLse yakLaşık oLarak subarudan 3 kat fazLa ses aLıcağınıza emin oLun eğer düzgün bi bow aLırsanız ;) benzinLi turbo araçLar'La dizeLLerin turbo basınçLarını karıştırmayınız t-jet kuLLanıosanız evet aşırı ses aLamassın ama muLtijet kuLLanıosan t-jet'in yakLaşık 4-5 katı fazLa ses aLırsın her 2 aracımda da takıLıydı çnkü :D
bizim arabalarda çok çok iyi ses veriyo ya..montajı yapan ustalar bile hayret ediyolar

matadorcuk
11/06/2012, 21:52
bak matadorcuk şimdi senin duyduğun o tırt sesli olan elektrikli bloww off da olabilir,o amcam araca fazla gaz vermemişte olabilir.ne kadar devir o kadar ses ;) 200-250 çok mu?evet çok ama öyle..yok valfi yok t borusu yok şusu busu adamlar o kadar para istiyo.bak Mahmut abi kendi takmış aslında çok basit montajı ama zaman ve birazda el becerisi lazım ;)sen al 125 olanı sıkıntı olmaz..he şunada dikkat et çakma hks de olsa bunlarında kalite farkları var..arkası puntulu yazı olanı al.onlar güzl

Ole olsun bakalım alayım ben onu.Bırkan blow offu 20 lıraya taktırmıs:D buna ne dıecen:D:P

matadorcuk
11/06/2012, 21:58
Ufuk kardeşim nette yapılan abuk sabuk yorumlara bakma sen al abi o bahsettiğin blow-off u taktır seni tatmin edecek ses çıkacaktır merak etme.Blow-off montajında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var tekrarlamak isterim:
1-Blow-off tan tam performans istiyorsan turbo çıkışına en yakın yere montajını yap...
2-Selenoid valf kaliteli olsun,atiker veya muadili benzin otomatiği kullanabilirsin(lpg montajcılarından alabilirsin)
3-Röleyi kaliteli merkezi kilit rölesi kullan,selenoid valf 1-2 saniye tetiklenip bırakılmalı,yoksa çok fazla basınç kaybı olur,araç çekişten düşer ve yakıtı artıtır...
200-250 tl lik montajın içinde blow-off hariç diğer malzemeler varsa bence çok uygun.Ama montajı kendin yaparsan 100 blow-off_25,35 tl röle_30-35 tl sel.valf_hortum kelepçe vs.20-25 tl yani 200 tl ye kendin yapabilirsin...:wink:

Montaj konusunu benım yapmam ıcın bayagı arastırmam lazım sonrasında yapabılırım.
Benımkı dızel benzın otomatıgıne yınede gerek varmı?
Bende blow off alınca baksa parca gerekmıyo zannedıyodum.Daha cok arastırmam lazım

Internette bı yer buldum umranıyede blow off montajını 100lıra dıodu.Belkı dandık malzeme kullanırlar.ben parcaları temın edeyım.kendım yapamıyacagımı dusunursem yaptırım artık bı yere

Arastırdıkcada kafam karısıyor hepten sınırlınıyorum sonra:)

Cevaplarınız ıcın tesekkurler

VHDG
11/06/2012, 22:20
Ole olsun bakalım alayım ben onu.Bırkan blow offu 20 lıraya taktırmıs:D buna ne dıecen:D:P
buna şöle diecem hemen git yaptır:D
o elektriklidir.

MAKBULUT
11/06/2012, 22:47
Montaj konusunu benım yapmam ıcın bayagı arastırmam lazım sonrasında yapabılırım.
Benımkı dızel benzın otomatıgıne yınede gerek varmı?
Bende blow off alınca baksa parca gerekmıyo zannedıyodum.Daha cok arastırmam lazım

Internette bı yer buldum umranıyede blow off montajını 100lıra dıodu.Belkı dandık malzeme kullanırlar.ben parcaları temın edeyım.kendım yapamıyacagımı dusunursem yaptırım artık bı yere

Arastırdıkcada kafam karısıyor hepten sınırlınıyorum sonra:)

Cevaplarınız ıcın tesekkurler

Asıl dikkat edilmesi gereken şeyi unuttum,montaj sırasında turbu hortumu kesiliyor ve araya blow-off un alüminyum T parçası takılıyor ama genelde Türkiye de satılan blow-off ların T parçaları 63mm çapınta,turbo hortumları bir çok arabada 50mm yani yeni bir T parça yaptırman gerekecek... :no000000:

VHDG
11/06/2012, 22:59
mahmut abi bu T boruyu nrde yaptırırız puntoya göre istanbulda?

MAKBULUT
11/06/2012, 23:18
mahmut abi bu T boruyu nrde yaptırırız puntoya göre istanbulda?

Volkan blow-off la beraber verilen T parçanın sekmanlı kısmını gövdeden ayırdım,turbo hortumun iç çapını ölçtüm ve alüminyum ferforje boru satan yerden 20cm boru aldım,gövdeden ayırdığım sekmanlı parçayı bu boruya sanayide alüminyum argon kaynak yaptırdım ve hidrolik hortum kelepçesi ile turbo hortumuna bağladım.Kelepçeler çok güçlü olmalı çünkü yapılan T borunun çentikli kısmı olmadığı için,turbo hortumu boruyu çok sağlam tutmalı,yoksa yerinden çıkar...

VHDG
11/06/2012, 23:24
abi bişey anladıysam ne oliym :)
ya bizim ümraniyede bi arkadaş var ayarlicam ayarlicam ha bire sallıyoda ondan sordum abi ya.neyse bakacaz artık bi çaresine

MAKBULUT
11/06/2012, 23:38
abi bişey anladıysam ne oliym :)
ya bizim ümraniyede bi arkadaş var ayarlicam ayarlicam ha bire sallıyoda ondan sordum abi ya.neyse bakacaz artık bi çaresine
Kardeşim sen bana özelden ulaş,sana nasıl olduğunu anlatmaya çalışayım :thumbup1:

matadorcuk
12/06/2012, 07:26
buna şöle diecem hemen git yaptır:D
o elektriklidir.

Tam esnaf agızıyla konustun heee.:) dogru dıon elektrıklı olabılır:)

matadorcuk
12/06/2012, 10:18

Wuuuuuu gaza getırdın benıı:)