PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allah kimsenin başına vermesin...

emart
06/06/2012, 10:43
Ben aracımın bır kısmını kredı cekerek aldım malum bu devırde borclanmadan bırsey sahıbı olunamıyor.Benım ılk aracımdı ve ne heveslerle almıstım.Aracı aldıgım gun kaskosunuda yaptırdım ve ben kaskom var dıye gezıyordum geniş geniş.Ama benı bankadan arayan kişi Emıne Hanım kaskonuz 30 Ekimde baslamıs ama 10 Ocakta ıptal edılmıs ya 1 ay ıcınde tum kredıyı kapatın yada yenıden kasko yaptırmanız gerekıyor dedı.Tabı kı şok oldum.Kaskomu yapan fırmayı aradım,aldıgım cevap suydu.
''Emine şimdi sinirlerim bozuk,sonra konuşalım'' ve telefon kapandı sonra yenıden gelen bankadan telefon konuşması su.
''Emine kaskon 30 mayıs 2012 tarıhınde yenıden baslamıs''
Noluyor demeye basladım ve genel mudurlugu aradım aldıgım cevap ise
''Primlerin ödenmedıgı ıcın ıptal edılmıs yenıden yapılan polıcenızın ıse ılk prımı odenmıs''
Oha dedım ya ben pımlerımı odedım hemde nakıt nasıl olur.
''ıstersenız sıkayet dılekcesı olusturalım acentelık fes edılır''
tum ıı nıyetımle kımsenın ekmegıyle oynanmasın dıye hayır dedım.Bu sefer bunlar bana bunu yaptı ustune tehdıtler yagdırdılar sıkayet etmeye karar verdım savcılıga ' avukatımla konustuk bunları onlarada onceden haber verıldı bu sıkayet dılekcesının hazırlandıgı ve savcılıga gıdılecegı ondan sonra gece yarısı bıle gelen tehdıt telefonları susmadı derken iş buyudu ortalık karıstı.Benıde susturamadılar.Bugun Sabah gelen telefon polıce paranı aldın ve polıceyı ıptal ıcın dılekce lazım bıze eee napmam lazım paramı aldım sıkayetcı degılım polıcem ıptal edılsın dıye yaz dedıler benım verdıgım cevap ''Şikayetcı degılım kısmı asla olmayacak sadece polıce ıptalı ıstıyorum''bu sekılde gonderdım Genel mudurlukte fırma adına sıkayet dılekcesı yazılmıs ve bunu yazanın ben olduıgumu dusunduklerı ıcın sureklı tehdıtler sacma sapan seyler olmaya basladı.Bu yuzden bu sekılde kendını sıgortacı sanan sahteklara asla goz yummayalım.Cunku bunlar kendılerınce gozdagı verıp susmamızı ıstıyorlar.

Luc
06/06/2012, 11:25
Bu gibi durumlarda sikayetci olmaktan, suc duyurusunda bulunmaktan ve dava acmaktan kesinlikle geri durmayin.

Sent from my GT-I9100 using 2

emart
06/06/2012, 11:29
Bütün problem orda ben geri adım atmadıgım ıcın bu noktaya geldık eger onlarla gorusup desem kı tamam ne halınız varsa gorun o zaman hersey unutulacak ustelık kaskomu yapan şahıs dun kaza yapmıs durumu ıı degılmıs soyledıgım tek sey ''Rabbım buyuk''

rbcn
06/06/2012, 11:33
geçmiş olsun aslında en güzel yolu paranı geri aldıktan sonra Allahından bul demek ki zaten bulmus bulacağını :)

emart
06/06/2012, 11:36
Asla gerı adım atmam benım gıbı kac kısının basını yakmıslar onlar ne yaptılar bu durum karsısında dedım polıcelerını alıp gıttıler ayıp gunah yaaa sankı kasko cok ucuz bırseymıs gıbı parası olmayınca borc bulup yaptırıyor ınsanlar ama onlar kene gıbı emıyorlar ben tum bu korkup susan ınsanlar ıcın davamdan vazgecmeyecem...

selahattincevik01
06/06/2012, 12:01
Yapılabilecekleri zaten yapmışsınız.Duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ederim.Konu ile ilgili bizlerin yapabileceği birşey olursa forum olarak yanınızda olacağımız düşüncesindeyim.Zira birçok meslek grubundan üyemiz var.

Ayberk0616
06/06/2012, 12:09
Sigorta şirketlerine sert çıkmazsan onlar senin tepene çıkar. Bu yüzden olduğunca sert olucaksınız.
Sigorta şirketleri ile ilgili bi problem yaşadım adamları belki 30-35 kere aradım sonuç yok en son aradım yetkili bi kişiye bağlattım dedim sizi kaç kere aradığım kayıtlarda var bu sizi son arayışım hazine müsteşarlığı sigortalar genel müdürlüğüne hakkınızda suç duyurusu yapıcam durumu anlatıcam size akşam 5 buçuğa kadar müsade ya çözüceksiniz yada gerisini uğraşırsınız dedim kapadım tak 1 saat sonra telefon bölge müdürleri arıyo işte ayberk bey bi yanlış anlaşılma olmuş durum anlaşılmamış hemen en ilgileniyorum cart curt. adamlara 1 aydır güzellikle anlattım 30-35 kere aradım sonuç yok ama bi kere aradım sert çıktım hemen geri vites artık onlar beni arıyo haftada 2 kere durum böyle böyle oldu şu yapıldı 1 haftaya kadar sonuçlanıcak :D

schumi
06/06/2012, 12:09
geçmiş olsun...

emart
06/06/2012, 12:11
Benımkıler tehdıt etmek ıcın arıyor dırek basını belaya sokma sakın ha senın ıyılıgın ıcın soyluyoruz.Cok komık sey bunlar kaskom ıptal edıldı verdıgım tum bedelı odedıler sımdı susarım dedıler yıne susmadım artık telefonum hıc susmuyor sureklı farklı ınsanlardan telefonlar gelıyor :):) guluyorum ve kapatıyorum telefonu

Ayberk0616
06/06/2012, 12:13
Benımkıler tehdıt etmek ıcın arıyor dırek basını belaya sokma sakın ha senın ıyılıgın ıcın soyluyoruz.Cok komık sey bunlar kaskom ıptal edıldı verdıgım tum bedelı odedıler sımdı susarım dedıler yıne susmadım artık telefonum hıc susmuyor sureklı farklı ınsanlardan telefonlar gelıyor :):) guluyorum ve kapatıyorum telefonu

Telefonla arayıp tehdit ediyorlarsa sizi,görüşmelerinizi kaydettirin mahkemede sunarsınız hiiç bi kaçar noktaları kalmazlar dahada fazla ceza alırlar

emart
06/06/2012, 12:13
Yapılabilecekleri zaten yapmışsınız.Duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ederim.Konu ile ilgili bizlerin yapabileceği birşey olursa forum olarak yanınızda olacağımız düşüncesindeyim.Zira birçok meslek grubundan üyemiz var.

cok tesekkur ederım ben bıle ne yapacagımı artık bılmıyorum sıkayet ıcın gıdecem sadece onu bılıyorum ama bunlar yıne pesımı bırakmayacak bayan oldugum ıcın ezmeye calısıyorlar benı :melek2:

emart
06/06/2012, 12:15
Telefonla arayıp tehdit ediyorlarsa sizi görüşmelerinizi kaydettiri mahkemede sunarsınız hiiç bi kaçar noktaları kalmazlar dahada fazla ceza alırlar

suanda suclu oldukları ıcın saldırmaya basladılar nasıl benı vazgecırebılrler dıye dusunmeye basladılar ama onlar ıcın cok zor bende savcıya telefon ettırecem bugun onlara asıl tehdıtı gorecekler sımdı :):) onların yuzunden bende pıslık oldum resmen

Ziyaretci036
06/06/2012, 12:21
geçmiş olsun. tabiri caizse havlayan köpek ısırmaz.

emrahisilti
06/06/2012, 12:24
hala böyle cari çalışan sigortalar var mı ya :) kime sorsam kknın limitini kullanarak taksite bölüyorlar

emart
06/06/2012, 12:32
Sorun aslında bende neden odemedım kı prımlerımı :):) Kredı kartı kullanmıyorum ben guven olmaz sıgortacılara dıye havale olarak gonderdım...Sonra unuttular:):) kaskoyu ıptal edelım seneye yenıleyınce sankı hıc ıptal edılmemıs gıbı yapalım dıye dusunduler ama kendılerı hata yaptılar

burhankutlu
06/06/2012, 12:44
korkulur amma yamanmışsın :))))))))

emart
06/06/2012, 12:57
korkulur amma yamanmışsın :))))))))

Degılım aslında ya :):) hakkımı arıyorum sadece ben

01adanali01
06/06/2012, 14:29
...geçmiş olsun...

siromar
06/06/2012, 14:45
tehditler ciddiyse savcılığa suc duyurusunda bulunun ya da telefonlarınızı dinlettirin vs. ama basit goz korkutmalarsa sıkıntı yok

emart
06/06/2012, 14:49
tehditler ciddiyse savcılığa suc duyurusunda bulunun ya da telefonlarınızı dinlettirin vs. ama basit goz korkutmalarsa sıkıntı yok

pek basıt sayılmaz 2 gece once aracımı cekıcı cagırarak servıse goturduk sabah yeterlı oldu sanırım...

cosworth20
06/06/2012, 15:26
En guzeli agiz burun o tehtid eden adama bi dalmak... Terbiyesiz namussuz dingil cok malesef...

emart
06/06/2012, 15:51
En guzeli agiz burun o tehtid eden adama bi dalmak... Terbiyesiz namussuz dingil cok malesef...

Keşke ınsanlara agız burun dalınca hersey duzelse ama malesef oyle bır hale geldık kı kımı rahatca dolandırabılırım,kımden ne koparabılırım dıye dusunulmeye baslandı.

LevenTgb
06/06/2012, 18:18
Çok büyük geçmiş olsun, Duruşunuzdan dolayı bende tebrik ederim sizi ve geri adım atmayın lütfen hatta eger hala tehdit alıyorsanız bununla ilgili de savcılığa suç duyurusunda bulunun bence telefonları dinlemeye aldırın o zaman bakalım daha ne kadar tehdit edebilecekler. Bu ülkede herkes maalesef zayıf duranın veya görünenin üzerinden nemalanmak faydalanmak için fırsat kollar hale geldi ama sizin gibi ayakta duranlar sayesinde tokat yemeye mahkumlar...

Tekrar geçmiş olsun ve tekrar tekrar tebrik ederim duruşunuz için aynen devam ;)

erosistanbul
06/06/2012, 18:28
büyük geçmiş olsun

emart
06/06/2012, 20:31
Çok büyük geçmiş olsun, Duruşunuzdan dolayı bende tebrik ederim sizi ve geri adım atmayın lütfen hatta eger hala tehdit alıyorsanız bununla ilgili de savcılığa suç duyurusunda bulunun bence telefonları dinlemeye aldırın o zaman bakalım daha ne kadar tehdit edebilecekler. Bu ülkede herkes maalesef zayıf duranın veya görünenin üzerinden nemalanmak faydalanmak için fırsat kollar hale geldi ama sizin gibi ayakta duranlar sayesinde tokat yemeye mahkumlar...

Tekrar geçmiş olsun ve tekrar tekrar tebrik ederim duruşunuz için aynen devam ;)

Cok tesekkur ederım onlarında amacları telefonlarının dınlenmesı cunku ınsanın sinirini bozacak cok sey soyluyorlar farkında olmadan sende tehdıt yagdırmaya baslıyorsun bu sefer oda benı tehdıt tamamen sinirle soylenılmıs seyler deyıp sıyrılmayı amaclıyor cunku ınsanlar cok cok ılerısını hesaplamaya baslamıslar onların ısıne gelecek seylerı asla yapmak ıstemıyorum...

fuatcosar
06/06/2012, 20:36
pek basıt sayılmaz 2 gece once aracımı cekıcı cagırarak servıse goturduk sabah yeterlı oldu sanırım...
büyük geçmiş olsun..

ZAK1980
06/06/2012, 22:03
Bundan oturu odemelerımı asla nakıt yapmam kredı kartı ıle yaparımkı herdaım elımde belge olsun ve zaman zaman kasko ve zts polıcelerını ınternetten sorgulayıp kontrol ederım ıptal edılmısmı bır sıkıntı varmı dıye

cemal arslan
06/06/2012, 22:39
geçmiş olsun....

volkan asli
06/06/2012, 23:15
Gecmiş olsun.

tayfux
06/06/2012, 23:42
geçmiş olsun..

emart
06/06/2012, 23:47
herkese cok ama cok tesekkurler

bulut
06/06/2012, 23:48
Bu gibi durumlarda sikayetci olmaktan, suc duyurusunda bulunmaktan ve dava acmaktan kesinlikle geri durmayin.

Sent from my GT-I9100 using 2
+10000 geçmiş olsun

agabey3838
07/06/2012, 00:07
geçmiş olsun.çok can sıkıcı bir durum. o adam da kaza yapmış ne diyelim Allah'ın sopası yok.

emart
07/06/2012, 00:11
geçmiş olsun.çok can sıkıcı bir durum. o adam da kaza yapmış ne diyelim Allah'ın sopası yok.

Bna bunları yapan kadın ama arkasındakıler erkek:):)

coll34
07/06/2012, 11:33
çok geçmiş olsun bu durum arkadaşların dediği gibi savcılığa ve acentalığı yakmak için milli reasürans'a durumu aktarabilirsiniz

emart
07/06/2012, 17:15
Bundan oturu odemelerımı asla nakıt yapmam kredı kartı ıle yaparımkı herdaım elımde belge olsun ve zaman zaman kasko ve zts polıcelerını ınternetten sorgulayıp kontrol ederım ıptal edılmısmı bır sıkıntı varmı dıye

kesınlıkle kımseye guven kalmadı artık ınsanlar ıkı yuzlu olmus kıme guvenecegını sasırıyorsun

RecepK
07/06/2012, 18:49
+ geçmiş olsun

atila
07/06/2012, 22:24
geçmiş olsun.hakkını arayıp örnek olduğun içinde tebrikler

sebasti
07/06/2012, 22:36
Geçmiş olsun, ben bu Sigorta şirketini de merak ettim, kimse sormamış.

Genel anlamda sigorta şirketinin olaylardan haberi sonra olmuş olabilir ama böyle üfürükten kişilere bayilik vermek asıl suçları. Davadan vazgeçmemeniz çok iyi olmuş.

M@GIC
07/06/2012, 23:03
Geçmiş olsun. Davanızda çok haklısınız ve sizi sindirebilmek için her türlü yola başvurmuşlar.
Tüm olanlara ramen kararlılıkla bu tarz kötü niyetli insanların baskısına yenik düşmediğinizden ötürü sizi tebrik ediyorum.

emart
07/06/2012, 23:03
Geçmiş olsun, ben bu Sigorta şirketini de merak ettim, kimse sormamış.

Genel anlamda sigorta şirketinin olaylardan haberi sonra olmuş olabilir ama böyle üfürükten kişilere bayilik vermek asıl suçları. Davadan vazgeçmemeniz çok iyi olmuş.

suanda ıs savcılık boyutunda oldugu ıcın ısım vermem sanırım dogru olmayabılır.Bayılık kalmadı onlar ıcın :):) uzuldum yanı

matadorcuk
07/06/2012, 23:29
Ne demısler:
NUSH ILE YOLA GELMEYENI ETMELI TEKDIR, TEKDIR ILE USLANMAYANIN HAKKI KOTEKTIR.
Kutluyorum sızı. ..

BeCkS
08/06/2012, 11:42
çok geçmiş olsun

pdr42
09/06/2012, 01:25
TEbrikler. Başkalarının canını yakamayacaklar ama sizde kendinize dikkat edin.

Scottie
09/06/2012, 08:13
ablamların arabası 2 hafta önce park halinde iken geri geri rampadan evin duvarına oradan da 3 metrelik şarampole gitti.. arka taraf haşat... tabi onlarda kasko yaptırdık diye cana bir şey gelmediği için rahatlar... ama kasko yapan eleman dolandırıcı çıktı... parayı almış peşin fakat kaskoyu yapmamış... böyle insanlar çok... ucuz diye bilmediğiniz bir acente ile çalışmayın...

emart
13/06/2012, 15:30
ablamların arabası 2 hafta önce park halinde iken geri geri rampadan evin duvarına oradan da 3 metrelik şarampole gitti.. arka taraf haşat... tabi onlarda kasko yaptırdık diye cana bir şey gelmediği için rahatlar... ama kasko yapan eleman dolandırıcı çıktı... parayı almış peşin fakat kaskoyu yapmamış... böyle insanlar çok... ucuz diye bilmediğiniz bir acente ile çalışmayın...

insanlar fazla uyanıklık yapmaya basladılar ama suda var ınsanlar bunları okudukca ve yasadıkca gozlerı acılmaya baslıyor dıyebılırım sızede ayrca cok gecmıs olsun hakkınızı her turlu alabılırsınız bence artık tecrube sahıbı olarak :) bunu soyleyebılırım.Kolay degıl bu kadar cabuk kurtulmak bu işlerden...

karizmatik_boy
16/06/2012, 19:39
Geçmiş olsun... Sahte sigorta acentesi piyasada mantar gibi türemeye başlamış durumda... Aynı dertler ile bi komşumuzun başı çok ağrımıştı... Tekrar geçmiş olsun...

pmdy
19/06/2012, 02:07
Çok çok geçmiş olsun.. Böyle adamları arayacaksın, araç filomuz var gel fiyat ver diye çağıracaksın bir yere ağzını burnunu kırıp göndereceksin. Terbiyesiz herifler yaa.

emart
13/12/2012, 11:09
Davamızın ılk durusması sonuclandı acente sahıbı ıkı kısınınde acentelıklerı gıttı bırısı zaten kayıp suanda bulamadılar.Dıger acente sahıbıde bana dava acmıs durumda işin en komık tarafıda bu.Arac masrafımla beraber bana manevı tazmınat odemek durumuyla karsı karsıya kaldılar.İkinci davada bır kac ıcınde gorulecek.Kimsenın ekmegıyle oynamak ıstemezdım ama kendı kazdıkları kuyuya kendılerı dusmek ıstedıler.

tayfux
13/12/2012, 11:42
Emine hanım inşallah davanızda haklı bir şekilde çıkarsınız..kolay gelsin ve tekrardan geçmiş olsun..

Ziyaretçi049
13/12/2012, 11:42
En iyisini yapmışsın, böyle cahil insanlarla konuşarak anlaşamazdın zaten, kaldıki yaptıkları ahlak dışı bir şey hem paranı haksız şekilde alıyorlar hemde bir bayana karşı üsluplarını bozarak konuşuyorlar.

Böyle insanlar ne yazıkki çok memlekette :(

Misafir047
13/12/2012, 11:50
bu konu gözümden kaçmış sanırım ilk defa okuyorum çok şaşırdım hatta emine hanıma yapılanlardan dolayı dehşete düştüm resmen umarım dava en kısa zamada lehinize sonuçlanır ama kendinize çok dikkat etmeniz gerekir

Bu arada demekki kasko yaptırdığımız zaman yapılıp yapılmadığını kesinlikle kontrol etmekte fayda var

emart
13/12/2012, 11:53
bu konu gözümden kaçmış sanırım ilk defa okuyorum çok şaşırdım hatta emine hanıma yapılanlardan dolayı dehşete düştüm resmen umarım dava en kısa zamada lehinize sonuçlanır ama kendinize çok dikkat etmeniz gerekir

Bu arada demekki kasko yaptırdığımız zaman yapılıp yapılmadığını kesinlikle kontrol etmekte fayda var

Kesinlikle kontrol etmekte fayda var benım dilim yandıgı ıcın zıraat bankasından yaptırdım cunku cok can sıkıcı olaylar yasandı davanın acılması bıle cok uzun surdu kamu davası olayı varmıs sanırım sonunda benım tek ıstegım benım gıbı ınsanlar saf bır sekılde bu oyunlara dusmesınler...

kadirridak
13/12/2012, 16:36
Bende konuyu ilk kez okudum. Gecmis olsun.
Halki oldugunuz davanizdaki durusunuzdan ve yapilan tehtilere karsi gostermiz oldugunuz cesaretinizden dolayi sizi ayrica tebrik ederim. Adamlara bak ya bide karsi dava aciyorlar. Pes dogrusu...Umarim davanizdaki karar mekanizmasi vicdanimizi rahatlatacak bir karar verir.

Viraj
13/12/2012, 17:08
Başınıza gelenleri yeni okuyorum, çok geçmiş olsun. Umarım davanızdan haklı şekilde çıkarsınız ve sorumluları da en ağır şekilde cezalandırılır.

emart
13/12/2012, 17:26
Başınıza gelenleri yeni okuyorum, çok geçmiş olsun. Umarım davanızdan haklı şekilde çıkarsınız ve sorumluları da en ağır şekilde cezalandırılır.

Bende konuyu ilk kez okudum. Gecmis olsun.
Halki oldugunuz davanizdaki durusunuzdan ve yapilan tehtilere karsi gostermiz oldugunuz cesaretinizden dolayi sizi ayrica tebrik ederim. Adamlara bak ya bide karsi dava aciyorlar. Pes dogrusu...Umarim davanizdaki karar mekanizmasi vicdanimizi rahatlatacak bir karar verir.

Sonuc benım lehıme olacak zaten cunku haklı olanda benım zarar gorende benım olmasıda lazım 5 aydır bunun ıcın ugrasıyorum

kadirridak
13/12/2012, 18:20
Sonuc benım lehıme olacak zaten cunku haklı olanda benım zarar gorende benım olmasıda lazım 5 aydır bunun ıcın ugrasıyorum

Ok.
Hakli olan sizsiniz ama ben hukuk sistemimize pek guvenemiyorum. Hakliyi-haksizi karistirabiliyor. Benimde emlakciya actigim bir davam var.evraklara ve kendime gore ben hakliyim ama emlakci bana karsi dava acinca ister istemez aklima soru isaretleri takiliyor. Umarim hakkinizi alabilirsiniz.