PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Alışveriş Festivali Etkinlik Takvimi (08-Haziran-2012 / 01-Temmuz-2012)

Ardevo
06/06/2012, 09:49
20998

Etkinlik Takvimi (https://www.ankarashoppingfest.com.tr/Default.aspx?cnt=460)

Ardevo
06/06/2012, 09:52
ANKARA SHOPPING FEST

ANKARA SHOPPİNG FEST İLE ALIŞVERİŞİN KALBİ ANKARA’DA ATIYOR...
BAŞKENT’TE 24 GÜNDE 45 NOKTADA 5 BİNİ AŞKIN ETKİNLİK, 300 ÖZEL GÖSTERİ, 28 KONSER, 6 KORTEJ DÜZENLENİYOR, 22 ARABA ÇEKİLİŞİ YAPILIYOR.
Ankara’yı “marka kent” haline getirmeyi hedefleyen Ankara Shopping Fest, “Alışverişin başkenti” sloganıyla 8 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenleniyor.
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Valiliği , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ortaklaşa düzenlediği Ankara Alışveriş Festivali’ nin ana sponsorluğunu Anadolu Jet, Halkbank, araç sponsorluğunu ise Fiat üstlendi. Festivalin moderatörlüğü ATO tarafından yürütülüyor.
8 Haziran’da start alacak festivalde 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenleyecek. Ankara’yı festival boyunca bir alışveriş ve eğlence merkezine dönüştürmeyi hedefleyen festivalde, hafta sonlarında AVM’ler ve cadde mağazaları gece geç saatlere kadar açık kalacak, Ankara karnaval alanına dönecek.
- FESTİVALİN YÜZÜ DOUTZEN KROES-
Ankara Alışveriş Festivali’nin tanıtım yüzü “Tüm zamanların en iyi yüzü” olarak tanımlanan Hollandalı top model Doutzen Kroes, Kroes festivalin yurtdışı ve yurtiçi tanıtımlarında etkin şekilde yer alacak.
-22 ARABA TALİHLİLERİNİ BULACAK-
Alışveriş Festivali’nde kredi kartı ve banka kartı ile her 25 Lira’lık alışveriş sahibi, bir kura numarası almaya hak kazanacak. Bankalararası Kart Merkezi’nin organizasyonu Milli Piyango İdaresi’nin denetiminde yapılacak çekilişler sonucu 22 talihli araba kazanacak.
8 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında oteller, 2 gece konaklamaya 1 gece bedava oda verecek, Anadolu Jet belli alışverişin üzerindeki harcamalara bedava bilet desteği verecek. TCDD’de Ankara’da gerçekleştirilecek her 200TL ‘lık harcamaya dönüş biletine yüzde 50 indirim uygulayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Müze Kart promosyonu ve kültür etkinlikleri ile destek vereceği festivalde ilçe belediyelerinin düzenleyeceği özel etkinlikler karnavala renk katacak.
-ANTARES’TE İLK GONG-
Festivale 500 bin Lira katkı sağlayarak açılış gongu etkinliğine adını yazdıran Antares Alışveriş Merkezi aynı zamanda ünlü top model Doutzen Kroes’ın elinden festivalin ilk açılış gongunu vuracak. Konser, kortej, gösteri grupları etkinliklerine sahne olacak açılış gongu etkinliği 8 Haziran Cuma günü Antares’te gerçekleştirilecek. Antares’te Ayrıca sanatçı Murat Boz sahne alacak. Gong’un vurulması ile birlikte Ankara’nın 7 bölgesinden atılacak havai fişekler gökyüzünü aydınlatacak.
-24 GÜNDE 28 KONSER-
Festivalin ilk büyük organizasyonu Hipodrom’da Emre Aydın ve Tarkan Konseri ile başlayacak. Fanta Gençlik Festivali’nin Ankara Alışveriş Festivali ile buluşması anlamına gelecek konser, 9 Haziran Cumartesi günü Ankaralıları coşturacak. Tarkan ve Emre Aydın konserlerinin yanı sıra Ankara festival süresince Halil Sezai’den Erol Evgin’e, Ajda Pekkan’dan, Hadise’ye, Ferhat Göçer’den Funda Arar’a, Ziynet Sali’den Gülşen’e tam 28 konser etkinliğine sahne olacak. Yabancı sanatçılar arasında ise Ruslana yer alıyor.
-GUINNESS REKOR DENEMELERİ-
Ankara Shopping Fest’te ayrıca iki Guinness rekoru da kırılmaya çalışılacak. En büyük Ankara Döneri ve Makyaj rekorunun festival çerçevesinde kırılması beklenirken, 16 ülkeden gelen dans toplulukları Ankara’yı karnaval yerine çevirecek.
-ŞOK İNDİRİMLER-
Satış cirolarında yüzde 35 artış beklendiği Festival süresince 18 alışveriş merkezinde, cadde üstü ve sokak mağazaları ürünlerini yüksek indirimlerle satışa sunacak. Mağazaların özel kampanyalarının da yer alacağı festivalde sanatçılar, modacılar çarşı ve mağazalarda Ankaralılarla buluşacak.
-SOKAK DEFİLELERİ-
Alışverişin yoğun olduğu açık alanlarda 5 açık hava defilesinin yanı sıra alışveriş merkezleri kendi defile etkinlikleri ile Ankaralılara özel moda şovları sunacak. “Ezgi Uzun ile Pop Up”, “Aysun Kaba ile Styling” ve moda ikonları alışveriş merkezleri ve cadde mağazalarında Ankaralı kadınların ilgiyle izleyecekleri etkinlikler olacak.
-EĞLENCEYLE DOPDOLU BİR FESTİVAL-

Ankara Alışveriş Festivali sırasında Başkent sadece indirimlere değil, eğlence, kültür ve sanat etkinliklerine, sanatçı ve yazarlara da ev sahipliği yapacak.
24 gün boyunca, çok sayıda sanatçı ve müzik grubunun konserler vereceği Ankara’da, festival boyunca, Ankara caddeleri ışıklarla süslenecek. Kızılay, Ulus, Çankaya, Bahçelievler, İzmir Caddesi, Sakarya Caddesi başta olmak üzere 45 noktada etkinlikler, gösteriler düzenlenecek.
Ankaralılar festival boyunca cadde ve sokaklarda sürpriz danslar, akrobat basketçiler, tahta bacak gösteriler, Donan Heykeller, Varyete Gurubu, Kaya Adamlar, jonklör, futbol şovları, Kukla Otobüsü, Örümcek Adamlar, Max Şov, Büyük Şef Şovu, Şef 8 Unutulan Lezzetler, Rus Ateş Şov, Çin Akrobasi Grubu, tırmanma grubu, Beyaz Melekler Şovu, Jerome Murat Şov, duvar boyama, ile kent ve üniversite orkestralarının müzik ziyafetleri ile karşılaşacak. Süheyl-Behzat kardeşler de çeşitli yarışmalarla festivale neşe katacak.
Festival için ayrıca basın kuruluşlarının takımları Ankara Shopping Fest Futbol uvası kupasını almak için halı sahada ter dökecek.
-DİNAZOR PARKI-MAPPİNG ŞOV-
Ankara’nın orta yeri Güvenpark’ta açılacak Dinazor Parkı ise Ankara’ya neşe katacak. Her gece Kızılay gökdelen binası üzerinde müzik eşliğinde geçekleştirilecek Mapping şov, Ankaralıları alışverişin gözde mekanı Kızılay’a çekecek.
-DÜNYA ANKARA’YI TANIYACAK-
Ankara Alışveriş Festivali, Lefkoşe, Tahran, Nahçivan, Batum, Moskova, Stockholm, Kopenhag, Londra, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Viyana, Brüksel başta olmak üzere dünyanın önemli merkezlerinde tanıtılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün çalışmasıyla bazı şehirlerde ASF afişleri bilboardlarda sergilenecek. Festival sırasında Başkent’e gelen turistler büyük avantajlarla alışveriş imkanı bulacaklar.
Festival, Ankara’yı dünyanın önemli alışveriş ve turizm destinasyonları arasına sokarak “marka” şehir haline getirecek.
-1 MİLYON TURİST-
Ankara Alışveriş Festivali’nin, Başkent’in turizm potansiyelini harekete geçirmesi ve 2011 yılında 749 bin olan yerli ve yabancı turist sayısını artırarak yaklaşık 1 milyon kişiye çıkarması bekleniyor. “Türkiye’nin yeni alışveriş cenneti” sloganıyla tanıtımı yapılan festivalde, alışverişe gelen yerli ve yabancı turistler tarihi ve turistik yerleri de gezme imkanı bulabilecek.
Festival boyunca Konya ve Eskişehir’den hafta sonları özel hızlı tren seferleri düzenlenecek. Ankara’ya gelen konuklar gün boyunca Ankara’da ağırlanacak, konserleri izleyebilecek.
Ankara Alışveriş Festivali’nin çevre iller Bolu, Düzce, Çankırı, Kırşehir, Kayseri, Kırıkkale, Aksaray, Konya, Afyon, Eskişehir başta olmak üzere, Anadolu Jet’in doğrudan uçuş yaptığı illerde ve diğer illerden gelen konukları olacak. Yerli turistler bir yandan indirimli ürünler satın alırken diğer yandan, kültür ve sanat etkinliklerine katılıp, müzeleri gezebilecek, ya da Başkent’in eğlence hayatına katılabilecek.
-DESTEKLEYİCİ KURULUŞLAR-
Ankara Shopping Fest Birleşik Markalar Derneği (BMD), Alışveriş merkezleri ve perakendeciler Derneği (AMPD), Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) , Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB), Ostim Organize Sanayi Bölgesi, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), Devlet demir Yolları (DDY), Siteler Ankara Mobilyacılar Sitesi, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) tarafından destekleniyor.

DarknessFall
06/06/2012, 13:07
8 haziran - 1 temmuz tarihleri sanırım euro2012 stratejiside içeriyor. Umarım ülkemiz için yararlı bir organizasyon olur...

femoli
06/06/2012, 15:48
Çok güzel hareketler bunlar =)

Ardevo
06/06/2012, 16:38
Çok güzel hareketler bunlar =)

::) +1

Ardevo
06/06/2012, 16:42
Açılış Gongu 8 Haziran'da (https://www.ankarashoppingfest.com.tr/)

https://www.ankarashoppingfest.com.tr/uploadedfiles/ASF_GONG_MEGALIGHT.jpg
-ANTARES’TE İLK GONG-
Festivale 500 bin Lira katkı sağlayarak açılış gongu etkinliğine adını yazdıran Antares Alışveriş Merkezi aynı zamanda ünlü top model Doutzen Kroes’ın elinden festivalin ilk açılış gongunu vuracak. Konser, kortej, gösteri grupları etkinliklerine sahne olacak açılış gongu etkinliği 8 Haziran Cuma günü Antares’te gerçekleştirilecek. Antares’te Ayrıca sanatçı Murat Boz sahne alacak. Gong’un vurulması ile birlikte Ankara’nın 7 bölgesinden atılacak havai fişekler gökyüzünü aydınlatacak.

Ankara Shopping Fest'in Konser Takvimi;

Murat Boz Konseri
Festivalin Açılışı: 8 Haziran 2012

Emre Aydın ,Tarkan
Konser Tarihi: 9 Haziran 2012 - 20:00
Yer: 75.Yıl Hipodrom Meydanı

Ruslana Konseri
Konser Tarihi: 10 Haziran 2012 - 19:30
Konser Yeri: Ankamall Akköprü / Ankara

Orhan Ölmez Konseri
Konser Tarihi:11 Haziran 2012 - 19:30
Konser Yeri: Sincan

Alişan Konseri
Konser Tarihi: 12 Haziran 2012 - 19:30
Yer: Demetevler

Halil Sezai Konseri
Konser Tarihi: 13 Haziran 2012 - 19:30
Yer: Bahçelievler

Manga Konseri
Konser Tarihi: 15 Haziran 2012 - 20:00
Konser Yeri: Park Caddesi

Sami Yusuf Konseri
Konser Tarihi: 16 Haziran 2012 - 20:00
Konser Yeri: Gençlik Parkı

Erol Evgin Konseri
Konser Tarihi: 17 Haziran 2012 - 20:00
Konser Yeri: Kentpark AVM Eskişehir Yolu 7.km No.164 Çankaya Ankara

Hadise Konseri
Konser Tarihi: 19 Haziran 2012 - 19:00
Konser Yeri: Nata Vega Outlet

Bengü Konseri
Konser Tarihi: 20 Haziran 2012 - 20:00
Konser Yeri: Armada AVM - Eskişehir Yolu No:6 Söğütözü Ankara

Funda Arar Konseri
Konser Tarihi: 22 Haziran 2012 - 19:30
Konser Yeri: 75.Yıl Hipodromu Ankara

İsmail Türüt Konseri
Konser Tarihi: 23 Haziran 2012 - 16:00
Konser Yeri: Siteler

Ferhat Göçer-Hande Yener Konseri
Konser Tarihi: 23 Haziran 2012 - 19:30
Konser Yeri: 75.Yıl Hipodromu

Sibel Can Konseri
Konser Tarihi: 30 Haziran 2012 - 19:30

Ajda Pekkan-Enrico Macias Konseri
Konser Tarihi: 1 Temmuz 2012 - 19:30

Ardevo
06/06/2012, 16:44
https://www.ankarashoppingfest.com.tr/uploadedfiles/araba-cekilisi.jpg

cemalakus
10/06/2012, 10:58
festival olsun diye festival yapmışsınız. hiç bir indirim yok, dahası fiyatları şişirmişler 2 ye bölmüşler %50 indirim yaptık diye övünüyorlar, bunları neredenmi biliyorum çünkü uygundur diye alışverişe çıktık aşağı eğlence etlik ve antares mağazalarının hepside böyle, sizde bir gezinde indirim varmı yokmu görün.. etlikte bi mağzaya fetsival logolu %50 indirim yazmış tüm ürünlerinde, içeri girdik baktık bazı sezon sonu veya geçen seneden kalan ürünlerde %30 indirim birde bu mağaza islamı kullanarak tesettür ürünleri satan bir yer. ANTARES 100 TL ye 25 TL hediye çeki veriyor, 100 TL alışveriş yaptım, sonrasında 25 TL hadiye çekini almak için sıraya girdim, bunlar kadar gerzek insanlar görmedim; mağazaları kendileri seçip bize hediye çekini veriyolarmış :))) 1 mağazadan sadece belirli ürünlerde geçerli bir hediye çeki..aldım bir çek üzerine TÜZÜN mağazası yazmışlar, içeri girdim paçavra denecek kıyafetler 200 TL . indirim felanda yok. eee çek boşa gitti, kavga dövüş yönetimden avea yazan başka bi çekle değiştirdim aveaya gittim bari kontör alabilirim diye oda yok sadece cep telefonu aksesurarı alabilirmişim. Lakin Çek üzerinde AVEA yazıyo bende Madem AVEA yazıyo avea markalı bişe verin dedim, öyle şey olurmu dediler.. şurdan aksesura seçin dediler, ama Bunlar AVEA değilki dedim AVEA adında bişe vermelisiniz dedim, Reddettiler. ne yapim cep telefon aksesurarını???? ne yenilir ne içilir bişi, Bütüm müşteriler rahatsız bu konudan bende kızdım oradaki personele, biz koyun değiliz müşteriyiz dedim. dolayısı ile siz bizi yönetemezssiniz güdemezsiniz, hediye çekini sınırlayamazsınız, madem atares çekiveriyorsunuz, bütün antareste geçen birşey olsun, hediye çekininde amacı budur. Müşteri herzaman haklıdır. Bu festivalin aynısı almanyada olsa ne olurdu biliyomusunuz??? ANTARESİN KAPISINA KİLİT VURURLARDI